Щрихи от близостта между двете далечни страни – с този наслов изложбата разкри дълбоките корени на приятелските връзки между Китай и България. Председателят на парламента Цвета Караянчева открои дълбоката връзка между двата народа. България очаква инвеститори от Китай. Така инициативата "Един пояс – един път" и "17 плюс 1" са важни жалони за бъдещето.
"Дружба, която е устояла на времето, дружба, която се развива и която продължава динамично да показва, че не разстоянията са важни, а са важни отношенията, политиците, които водят тези отношения, важни са народите на тези две държави".
Посланикът на Китай в България Дун Сяодзюн:
"Поглеждайки назад към 70-годишната ни история и постигнатия прогрес, ние имаме основание да се радваме и да бъдем във възторг. Дълбокото традиционно приятелство между двете ни страни и двата ни народа непрестанно задълбочава връзките между двете ни страни и се явява стабилен политически фундамент и основа на обществените настроения".
Ирина Белева – генерален консул в Шанхай от 2011 до 2015 година, заедно със своя син, който е възпитаник на гимназията в Удан, са щастливи, че България е приоритетен партньор на Китай. Обмен на студенти, инвестиции и туризъм – това са приоритетите, които двете страни трябва да задълбочават.
Как бихте представили Китай?
"Свръхдинамична, една седмица да те няма, все едно нов град, за една седмица могат да построят всичко бързо".
С какво бихме впечатлили китайската нация?
"С добре организирани туристически пътешествия".
Районен съд - Дупница потвърди наказателно постановление, издадено от Областната агенция по контрол на храните - Кюстендил, за фермера Анжело Момчилов, чиито десетки животни са установени покрай АМ "Струма" в Дупнишко. Решението не е окончателно, а това не е първата глоба за Момчилов, коментират местните хора. В решението на съда пише, че..
Случаят със заглушения GPS сигнал на самолета на Урсула фон дер Лайен не трябва да се преекспонира и да се твърди, че нещо е застрашило живота или е поставило в опасност полета на председателя на Европейската комисия . Това е мнението на бившия заместник вътрешен министър Филип Гунев. " Тези GPS системи не служат за приземяване на самолета,..
Руският президент Владимир Путин се срещна с китайския лидер Си Цзинпин в Пекин. Срещата се провежда в кулоарите на мероприятията в Китай по случай 80-годишнината от края на Втората световна война. Путин изказа благодарност на Си Цзинпин, неговия "скъп приятел", за топлото посрещане, което е получил по време на пътуването си до Китай...
Пеевски прозира навсякъде. Приемането на стратегията на Новото начало във Варна би било перла в короната на Пеевски. Това каза в интервю за БНР журналистът Спас Спасов от "Дневник". Той разказа за серия от снимки на бившия кмет Иван Портних с хора от ДПС-НН, които обикалят в някои от общините и преговарят с кметове, издигнати и избрани от ГЕРБ,..
Кипър може да загуби 3% от брутния си вътрешен продукт до 2060 г. заради мощните горещи вълни, прогнозира ново международно научно проучване. Климатичните промени, пожарите и замърсяването на въздуха в Източното Средиземноморие са в центъра на изследователската програма, която започва Кипърският институт. Кипър вече понася най-големите..
Овладяно е възникналото снощи напрежение в Ботевград заради смъртта на 30-годишен мъж, който е бил наркозависим, чиито близки и роднини излязоха на протест с искане за вземане на мерки срещу наркоразпространителите. Според тях мъжът е починал вследствие на некачествена дрога, с която се е снабдил от местен дилър. Близките са отишли до къщата..
Темата за еврото засяга всеки български гражданин и е най-обсъжданата в момента и в малките населени места . Това заяви пред БНР Сийка Суркова - кмет на Момчиловци, зам.-председател на Сдружението на кметовете на кметства в България. " И възрастните хора коментират промяната, която предстои да им се случи. Донякъде са притеснени заради..
"Властта се събира в един човек. Опозицията се унищожава не чрез избори, а чрез политическа поръчка". Това заяви пред БНР Велислав Величков от..
Крайдунавското село Ветрен отново се превърна в ателие на открито. Деветима художници от София, Варна, Добрич и Силистра прекараха няколко дни в..
Повече бебета се родиха от началото на годината в столичната АГ болница „Шейново“, в сравнение с миналата година. Столичната община е отпуснала..