Русия и Китай са поискали Съветът за сигурност на ООН да се срещне днес заради "изявления на представители на американската администрация относно плановете им за развитие и разполагане на ракети със среден обсег", съобщи Ройтерс като, се позовава на молба, с която се сдобила агенцията.
Москва и Пекин искат 15-членния съвет да се свика с дневен ред "заплахи за международния мир и сигурност".
Пентагонът съобщи в понеделник, че е проведено изпитание на ракета, достигнала целта си след над 500 км полет.
Запитан дали това е изпращане на послание към Китай, Русия или Северна Корея, министърът на отбраната на САЩ Марк Еспър заяви, че основното опасение е Китай.
От китайското външно министерство коментираха, че американският ход разпалва нова надпревара във въоръжаването и би имал отрицателно влияние върху регионалната и световната сигурност.
Снощи руският президент Владимир Путин заяви, че САЩ са в позиция да разположат нови ракети в Румъния и Полша - сценарий, който се приема като заплаха и на който Москва би отговорила.
САЩ отричат да имат планове за разполагане на ракети в Европа, отбелязва Ройтерс. Вашингтон официално се оттегли от сключения през 1987 г. Договор за ликвидиране на ракетите със среден обсег на 2 август, посочвайки като причина нарушаването на спогодбата от страна на Москва. Кремъл отрича твърденията.
Община Кюстендил е пред подписване на договор с вече избрано дружество оператор за инсталацията за преработка на отпадъци, завършена за около 12 млн. лева европейско финансиране преди повече от година край близкото с. Радловци, каза за БНР кметът инж. Огнян Атанасов. Досега новото съоръжение не е изпробвано изобщо, а боклукът на общината се..
"Нещата са набрали скорост заради глобалните настроения . Български политици, които имат история с атаки срещу медии, с овладяване на медии и използването им за оръжия, сега се възползват от настроенията в САЩ." Това коментира пред БНР Мария Черешева от Асоциацията на европейските журналисти (АЕЖ). Тя нарече "трогателно" желанието на..
Френският президент Еманюел Макрон обяви инвестиции на стойност 109 милиарда евро в изкуствен интелект във Франция през следващите години, като Европа търси по-голям прогрес в бързо развиващата се индустрия, доминирана от САЩ и Китай, съобщава "Файненшъл таймс". Макрон обяви новото финансиране преди започващия днес двудневен международен..
В 8 часа тази сутрин беше възстановено движението през тунел "Кривия" в Кресненското дефиле. Съоръжението беше затворено за подмяна на осветлението, демонтирано преди три месеца. В рамките на една седмица, какъвто беше срокът, поставен от премиера Росен Желязков, осветителната система бе изцяло подновена, тунелът беше пребоядисан, а..
24-годишен пиян и дрогиран шофьор е катастрофирал снощи в паркиран автомобил до хипермаркет в Горна Оряховица. Нанесени са сериозни материални щети, няма пострадали. Инцидентът е станал пред патрулен полицейски автомобил, а няколко минути преди това в района на катастрофата е имало пешеходци. Водачът е криминално проявен, дрегерът..
Бюджетът е червената линия за това дали правителството ще продължи да функционира нормално . Това е мнението на Светлин Тачев от социологическа агенция "Мяра". Той по-скоро е оптимист, че все пак бюджетът ще мине . "Цялото нагнетяване на напрежението - че има някаква голяма дупка в бюджета, постоянно се говори в каква икономическа криза..
"ВСС трябваше отдавна да открие нова процедура за избор на членове от професионалните квоти. Хубаво е, че Народното събрание най-после започна да прави каквото и да е за откриване на процедура за избор от парламентарната квота. От друга страна е притеснително, че се правят опити за пресиране на сроковете . Което на пръв прочит означава, че или..
Бюджетът трябва да бъде балансиран и истински, няма да настояваме за 3% дефицит и не смятаме, че ако не сме готови за еврозоната, трябва да влизаме в..
Историята на Националната художествена академия е показана в изложба , която може да се разгледа до 9 март в галерия "Академия" на ул. "Шипка" 1 в..
Информационният поток от прокуратурата към определени жълти медии не е спирал. Напоследък този поток е и към външни на системата лица , които..