Вдигането на цената на петрола е сред водещите теми в централните вестници днес. Бензинът поскъпва, дизелът пак над 2 лева и 30 стотинки, пише в заглавието си „24 часа“ и обяснява, че след атаката с дронове над Саудитска Арабия цената се е покачила с 10 процента само за ден. Експерти очакват ефектът у нас да е поскъпване на горивата с 6 стотинки на литър. Според неофициален източник на Ройтерс възстановяването на пълния капацитет на Саудитска Арабия може да отнеме седмица, а не дни, пише изданието.
Всеки трети първокласник е с майчин език, различен от българския. Това е заглавие на първите страници на „Сега“ и „Труд“. За първи път се е увеличил броят на учениците от семейства с по-ниско образование. Изданията цитират министъра на образованието, който на вчерашния първи учебен ден казва, че сериозна част от децата имат проблеми при общуването с учителите.
На кризата в Българското национално радио са отделени цели страници в днешните всекидневници. „СЕМ не разбра защо БНР спря“- това е заглавието във вестник „Труд“. На вчерашното изслушване членовете на Съвета за електронни медии останаха недоволни от отговорите на Светослав Костов за безпрецедентното спиране за 5 часа на програма „Хоризонт“ на 13 септември и му възложиха да обясни писмено причините за замлъкването на радиото, пише още изданието и добавя: „Генералният директор твърди, че излъчването на „Хоризонт“ не е спирало, а Силвия Великова не е сваляна от ефир“. Според вестник „Сега“ интересното вчера на изслушването в СЕМ е било, че особено настъпателно срещу генералния директор на БНР са се изявили членовете на регулатора, които са го сложили на поста през юни.
Всички издания цитират думите на премиера Бойко Борисов, че кризата в БНР е саботаж срещу правителството и свободата на медиите, както и подозренията на президента Румен Радев, че „държавата се управлява през нечий телефон“. СЕМ ще представи становище за спирането на „Хоризонт“ най-вероятно в сряда, до края на седмицата се очакват и резултатите от проверката на прокуратурата, обобщават всекидневниците.
150 граждани съдят НАП заради това, че личните им данни не са били опазени и са станали публично достояние, съобщава вестник „Сега“. Потърпевшите ще водят дело по закона за отговорността на държавата за вреди, причинени на граждани, като искат обезщетение от хиляда лева за неимуществени щети.
Вестник „Монитор“ посочва, че 45 хиляди души в страната са проверили какво точно е изтекло след хакерската атака на данните на НАП и припомня ,че приходната агенция оспорва наложената ѝ глоба от над 5 милион лева.
Заради силен вятър редовните полети за София тази вечер от Варшава, Франкфурт и Мюнхен са пренасочени към Солун, показва справка на сайта на столичното летище. Пътници от самолета от Варшава съобщиха за силна турбуленция, която не е позволила кацане в София. Очаква се решение на авиокомпаниите дали от Солун пътниците ще бъдат транспортирани до София с..
България ще получи 35 милиона евро за проекти за достъп до правосъдие, противодействие на домашното насилие и инвестиции за подобряване на условията в затворите по линия на Норвежкия финансов механизъм - това стана ясно след срещата на министъра на правосъдието Георги Георгиев с изпълнителния директор на механизма Рагна Фидестол. Министър Георгиев..
Разкриха организирана престъпна група от Врачанско, която е разпространявала наркотици в цялата страна чрез дистанционни продажби. При акция на ГДБОП под надзора на прокуратурата в офис на куриерска фирма в град Вълчедръм, община Монтана, миналия четвъртък, соченият за ръководител на групата (В.С. на 27 години) е направил опит да изпрати 86 пратки..
Дружествата на руската петролна компания "Лукойл" ще продължат да работят при пълна прозрачност и доставките на горива няма да бъдат прекъсвани. Това се казва в съобщение на центъра за връзки с държавите институции и с обществеността на компанията, подписано от встъпилия днес в длъжност особен търговски управител Румен Спецов. Румен Спецов..
Премиерът на Валенсия в оставка даде показания пред Конгреса на депутатите за действията си по време на наводненията миналия октомври. Карлос Масон отново отхвърли от себе си отговорността за смъртта на 229 души. Специална комисия ще разследва причините за смъртта на 237 души при наводненията във Валенсия Карлос Масон подаде оставка като..
Председателката на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен изпрати писмо до правителствата на страните членки на Европейския съюз, в което описва три варианта за покриване на финансовите нужди на Украйна, ангажимент за което поеха лидерите на 27-те. Подкрепа, финансирана от държавите членки, чрез грантове, използвайки гъвкавостта на общия..
Тяло на мъж е открито в русенското село Щръклево, съобщи регионалният говорител на МВР в Русе Даниела Малчева. Тя добави, че сигналът е подаден тази сутрин чрез Единния европейски номер 112. На място е изпратен екип на Районното управление в Две могили. Установено е, че трупът е на местен жител на 69 години. Мястото е посетено също от дежурна..
Очаква ни много, много тежка 2026 г. от икономическа гледна точка, много тежка година, защото с този ръст на заеми – над 20 млрд. лв., ще надскочим..
При превалутирането на българските левове в евро в пощите ще се проверяват документите за самоличност , като ще се прави тяхно копие и ще се извършва..