САЩ са завели дело срещу бившия служител на Агенцията за национална сигурност Едуард Сноудън, от който през 2013 г. изтекоха секретни документи за масови подслушвания, заради новата му книга, предаде Ройтерс. В нея той нарушил споразумения, с които се задължил да не разкрива информация от спецслужбата.
Правосъдното министерство обяви, че Сноудън е публикувал книгата „Постоянен запис“, без да я предаде на разузнавателните агенции за преглед, и допълни, че негови изказвания също са нарушили споразуменията.
Сноудън, който сега живее в изгнание в Русия, за да избегне арест в САЩ по силата на закона за шпионажа, разкри преди шест години мащабите на американското електронно следене, припомня БТА. В книгата си той казва, че шестте години, през които е работил в АНС и ЦРУ, са го довели до извода, че американското разузнаване е „хакнало конституцията“ и е изложило свободата на всеки на риск. Така той не е имал избор, освен да се обърне към журналисти и да разкрие пред света онова, което знае.
Бившият сътрудник на американската Агенция за национална сигурност Едуард Сноудън е написал мемоари. Книгата му ще се появи на пазара на 17 септември, предаде БТА, цитирайки Асошиейтед прес. Издателство „Метрополитън букс“, което печата книги..
Има координиране за овладяването на българската храна и оттам за контролиране на вота . Това мнение изказа пред БНР бившият заместник-министър на..
Заведения в цялата страна ще затварят днес за по няколко часа в знак на протест срещу на ДДС за бранша на 20 процента. Те настояват да им бъде..
Спиране на насилието и реформи в политиката за защита на животните – това са целите на сдружение "Кампании и активизъм за животните в индустрията"..