Локомотив Пловдив разгроми с 5:0 като гост Етър в двубой от 12-ия кръг от шампионата, а с по два гола се отличиха Стивън Езе и Димитър Илиев.
Гостите решиха крайния изход от двубоя преди почивката. Още в четвъртата минута Димитър Илиев изведе Ален Ожболт, който шутира и топката мина под тялото на Христо Иванов и влезе за първи път във вратата му.
По-силната игра на "черно-белите" продължи и в 38-ата минута носителите на купата на България за миналия сезон реализираха второ попадение. Димитър Илиев завърши с попадение атака, при която топката премина през Парвиз Умарбаев и Ожболт.
В последната минута от първата част Димитър Илиев беше фаулиран в наказателното поле от Здравко Илиев и нападателят на Локомотив лесно реализира от бялата точка.
След почивката превъзходството на гостите отново беше голямо и Стивън Езе се разписа на два пъти. В 71-ата минута Езе се възползва от грешка в отбраната на "виолетовите" и вкара топката за четвърти път във вратата на Христо Иванов.
Четвърт час преди края Ивайло Димитров отблизо пропусна да вкара почетен гол в полза на Етър.
Две минути преди изтичане на редовното време отново Стивън Езе след грешка на стража Иванов при удар на Дейвид Малембана оформи най-изразителната победа за пловдивчани през кампанията.
Локомотив е на трето място в класирането с актив от 26 точки, на само една точка след лидера и шампион Лудогорец Разград, който в неделя ще играе срещу намиращия се на втора позиция отбор на Левски също с 26.
Етър е на десето място до момента с 11 точки.
Испанецът Карлос Алкарас продължава успешно да защитава титлата си на "Ролан Гарос", като се класира за четвъртфиналите след успех над американеца Бен Шелтън с 7:6 (8), 6:3, 4:6, 6:4 за 3 часа и 20 минути игра. Алкарас показа голям дух в първия сет, в който всеки печелеше сервиса си и се стигна до тайбрек. В него Шелтън пропусна три сетбола, които..
Британецът Саймън Йейтс спечели Колоездачната Обиколка на Италия за 2025-а година, след като още вчера в предпоследния 20-и етап изкова успеха си. Днес в равнинния 21-и етап около Рим шансовете на големия му конкурент Исак Дел Торо не бяха кой знае колко големи и Йейтс се поздрави с втората си победа в Тура и първа в Италия. 32-годишният състезател на..
Фойерверки, песни, знамена и снимки с мобилните телефони - играчите на Пари Сен Жермен направиха парад на победата по булевард "Шанз Елизе" в Париж, предаде АФП. Футболистите на ПСЖ пристигнаха около 18:30 часа в центъра на френската столица или час след като кацнаха в града и около 40 минути приемаха поздравления от близо 100 000 привърженици. На..
Най-добрият голмайстор в историята на българския футболен елит Мартин Камбуров официално сложи край на кариерата си с бенефисен шоу-мач, игран пред близо 8000 души на стадион "Локомотив" в Пловдив. Двубоят противопостави звездната селекция на Локомотив "ALL STARS Lokomotiv" срещу звездната селекция на България "ALL STARS Bulgaria" и приключи при..
Полякинята Ига Швьонтек успя да преодолее пасив от 1:6 и 0:2, но в крайна сметка елиминира Елена Рибакина в три сета – 1:6, 6:3, 7:5 и да се класира на четвъртфинал в турнира от Големия шлем Ролан Гарос. Четирикратната шампионка на Откритото първенство на Франция по тенис изглеждаше разочарована и извън каквато и да е форма, след като в първите девет..
Виктория Томова отпадна в третия кръг на двойки жени на Откритото първенство на Франция по тенис. Първата ракета на България и Ребека Шрамкова (Словакия) отстъпиха пред Улрике Ейкери (Норвегия) и Ери Хозуми (Япония) с 3:6, 2:6 за 62 минути. Томова и Шрамкова загубиха четири поредни гейма от 3:2 до 3:6 в първия сет, а във втората част съперничките им..
15 гимнастички от 10 клуба взеха участие в проведената днес в зала „София“ селекция за националния отбор (девойки, индивидуално) в основен и разширен състав за 2026 година. Своите програми пред съдии и специалисти представиха Славея Донова („Илиана“), София Димова („Локомотив“), Ава Маказчиева („София Спорт–2017“), Светлизара Петкова („Авангард“),..
Пеевски овладя и последната институция и си постави във витрината и трофея ДАНС. Това ще му разчисти пътя към премиерския пост, каза в интервю пред..
„Аз не съм за еврото в този момент, и съм за провеждане на референдум. В момента това политическо натискане отвън озверява хората.“ Това каза..
Протестът в сряда срещу влизането в еврозоната ще е още по-голям от този в събота – 31 май т. г., обеща един от организаторите - Страхил Ангелов,..