Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Гарет Саутгейт: Не направихме достатъчно, за да спечелим

Чехия - Ангрлия - 2:1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

"Трудно беше. Не направихме достатъчно, за да спечелим. Вероятно трябваше да постигнем поне равенство, но допуснатият гол в края на срещата беше очакван след  онези възможности, от които не се възползвахме. Не се представихме достатъчно добре. Опитахме се да направим промени, но не се получи. Започнахме второто полувреме много по-добре. Имахме шанс да спечелим мача, но твърде често губехме топката", заяви селекционерът на Англия Гарет Саутгейт след поражението от Чехия с 1:2 в квалификационен мач за Евро 2020. 

 

"Ще ми отнеме известно време да осъзнаем, че сме победили толкова голям отбор. Победата над Англия е голям успех за страната ни. След загубата с 0:6 никой не очакваше да спечелим. Всички играчи заслужават похвала, но отборът действаше като едно цяло. Имаме решаваща среща с Косово у дома. Ако се представим на ниво, тогава ще можем да се класираме", е мнението след мача на селекционера на Чехия Ярослав Шилхави.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Левски-Спартак Варна  2:0

Отборът на Левски се наложи над Спартак Варна

Левски победи Спартак (Варна) с 2:0 в мач от 22-рия кръг на Първа лига.  Головете за "сините" вкараха Марин Петков в 17-ата минута и резервата Фабио Лима дълбоко в добавеното време.  Това бе трети пореден успех на "сините" при новия треньор Хулио Веласкес и общо седма поредна в първенството.  Така "сините" вече са със 7 точки зад лидера Лудогорец,..

публикувано на 21.02.25 в 20:02
Александър Веценков посети НСА

Александър Везенков отново е лице на кандидатстудентската кампания на НСА

Ректорът на Националната спортна академия "Васил Левски" проф. Красимир Петков се срещна с Александър Везенков във връзка с продължаващото обучение на баскетболист № 1 на Европа в магистърската програма „Спорт за високи постижения“. Звездата на гръцкия Олимпиакос и националния отбор се дипломира в специалност „Баскетбол“ през лятото на 2024 година и..

публикувано на 21.02.25 в 17:11
Валентина Георгиева

Започна гласуването за "Гимнастичка на годината", Валентина Георгиева е сред номинираните

Европейската федерация по гимнастика номинира българката Валентина Георгиева за приза "Гимнастичка на годината", а всеки, които иска да я подкрепи, може да гласува от днес в платформата на централата. Състезателката на Филип Янев  заслужи признанието, след като през 2024 година се класира на пето място на финала на прескок на Олимпийските игри в Париж,..

публикувано на 21.02.25 в 13:18
Фенербахче се класира за осминафиналите

ПАОК отпадна от Европа, Десподов влезе като резерва

Капитанът на националите Кирил Десподов се появи в игра през второто полувреме за ПАОК при загубата с 0:2 от Футболен Клуб Стяуа Букурещ в плейофа от турнира по футбол Лига Европа. Гръцкия отбор отпадна след загуба и в първата среща с 1:2. Воденият от Жозе Моуриньо тим на Фенербахче се класира за осминафиналите след равенство 2:2 при..

публикувано на 21.02.25 в 05:53
Гол дълбоко в добавеното време класира Панатинайкос

Гол дълбоко в добавеното време класира Панатинайкос

С гол на нападателя Тете в петата минута на добавеното време на второто полувреме Панатинайкос победи с 2:0 Викингур Рейкявик в реванша от плейофния кръг в Лигата на конференциите. По този начин "зелените" спечелиха двубоя с общ резултат 3:2 и се класират за осминафиналите. Успехът на гранда от Атина срещу скромния представител на Исландия не..

публикувано на 21.02.25 в 05:46
Александър Везенков вкара 40 точки срещу Швеция

С 40 точки на Везенков националите ни победиха Швеция

С изключителни изяви най-добрият български баскетболист и двукратен Спортист на годината на страната Александър Везенков националният отбор по баскетбол на България победи Швеция с 81:77 след продължение като домакин в "Арена Ботевград" в мач от петия кръг в група D от квалификациите за Европейското първенство за мъже. Успехът бе втори за..

публикувано на 20.02.25 в 21:46
Иржи Лехечка

Иржи Лехечка елиминира Карлос Алкарас в Доха

Чехът Иржи Лехечка отстрани водача в схемата Карлос Алкарас на четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Доха от сериите АТП 500. Лехечка, който преди това елиминира българина Григор Димитров и унгареца Фабиан Марожан, надделя на Алкарас с 6:3, 3:6, 6:4, като стигна до впечатляващ обрат, след като изоставаше с пробив в..

публикувано на 20.02.25 в 20:51