Полицията и пристанищните власти не са реагирали на многократните сигнали на местни жители за очевиден трафик на хора край доковете, където в контейнер бяха открити мъртвите мигранти. Това пише британският в „Таймс“ и уточнява, че хора от околността са съобщавали за намерени захвърлени паспорти и са забелязвали как мигранти са сваляни от транспортни контейнери и прехвърляни в междуградски автобуси и микробуси. В един случай дори бил видян бос мигрант, който молел да му дадат обувки.
Лондонският в. „Гардиън“ извежда в заглавие, че жертвите от камиона в Есекс повдигат твърде много въпроси, но важното е да бъдат зададени тези, които трябва.
Във връзка със смъртта на хората, открити в Есекс, се задават важни въпроси: кой носи отговорност и как това би могло да се предотврати в бъдеще.
„Гардиън“ помества и редакционна статия по темата, в която се изтъква, че строгият граничен контрол не е правилният път. Изданието посочва, че е наложителна международна реакция на мигрантската криза и Великобритания трябва да поеме отговорността да участва в този процес. Ако политиката на блокиране на границите означава, че хората са готови да се катерят в хладилни контейнери, за да преминат граница, тогава може би самата политика е част от проблема, смята „Гардиън“.
Споразумението между Русия и Турция за разрешаване на ситуацията в Северна Сирия предизвика бурни реакции в Европейския съюз и НАТО. Политиците издигат взаимно изключващи се предложения, споделят своите виждания за решаване на вече несъществуващ проблем. Положението е същото и в САЩ - държавният глава на САЩ Тръмп казва едно, администрацията му - друго, а дипломацията няма общо мнение. Изглежда, че на Запад просто не бяха готови за такова развитие на събитията, коментира руският вестник „Взгляд“.
В българското посолство в Лондон днес има официален прием по повод на националния празник на България. Българският културен институт организира тържествен концерт-спектакъл в Кралското географско дружество, което се намира близо до посолството. Вратите бяха отворени много по-рано от началото на концерта, защото имаше организирана..
Автентични предмети и оръжия от Руско-турската освободителна война от 1877-78 година са показани в музей на открито във Велико Търново в чест на националния празник 3 март. Инициативата е на клубовете „Традиция“ в региона. Редки и оригинални образци на въоръжение от XVIII и XIX век и артефакти от Освободителната война се подредени до..
С цялото си сърце аз съм в този празник - 3 март. Да обичаш Родината и да почиташ героите, и да разказваш на младите какво се е случило, не е въпрос на мода, а на дълг, заяви писателката Силвия Томова в интервю пред БНР. В предаването "Преди всички" Томова заедно с писателя и драматург Недялко Славов коментираха темата за паметта и..
"В героичното минало на България е закодирано и нашето бъдеще. Най-истинският начин да почетем паметта и да съхраним завета на нашите предци, за които Отечеството е над всичко, е като се фокусираме върху просперитета на страната ни днес. България – домът, в който живеем и искаме да живеят и децата ни все по-добре, е най-голямата ценност, за която..
Държавни глави и лидери от цял свят честитиха на българския народ Националния празник 3 март в поздравителни адреси, изпратени до президента Румен Радев по повод отбелязването на 147 години от Освобождението на България, съобщиха от пресцентъра на държавния глава. 147 г. от Освобождението на България Генералният секретар на ООН Антониу Гутериш..
Съединените щати трябва да помислят за борба с нелегалните имигранти, трафика на наркотици и престъпността, написа президентът доналд Тръмп в социалната си мрежа "Трут Соушъл". "Трябва да се тревожим по-малко за руския президент Владимир Путин и повече за банди изнасилвачи мигранти, наркобарони, убийци и хора от психиатрични болници, които..
По повод националния празник на България 3 март Държавният департамент на САЩ публикува на сайта си изявление на първия дипломат на САЩ Марко Рубио: "От името на САЩ, моля приемете най-топлите ми поздравления за вашия Ден на освобождението. След 122 г. на дипломатически отношения, приятелството и тясното сътрудничество между нашите..
" КС е представил едни данни, а манипулациите в България са много по-големи. Тези данни дали ще бъдат признати от "Информационно обслужване", или отново..
Цялото интервю на Снежана Иванова с Радан Кънев в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.
Моделът "Кой" продължава да се утвърждава . Имаме силни съмнения, че Делян Пеевски упражнява натиск и търговия с влияние през бюджета на страната ...