Винаги сме искали да поддържаме висок стандарт в музиката – върху това се гради нашата репутация, признават двамата музиканти, които гостуваха на предаването "Хоризонт до обед".
Топъл прием от публиката и хубава храна - с това исландските музиканти свързват поредната си музикална изява у нас. "Ние се забавляваме, докато правим музика и това се усеща от публиката. Това е настроението, което искаме да създадем. Има много забавни моменти между нас, на сцената", споделят Гулли и Ейтор.
Четирима тийнейджъри в Исландия
„Всичко се нареди в началото на 80-те за нас. Просто свирехме музика, която обичаме да свирим. Не мислехме за определен глобален успех, не го правехме за слава. Понеже сме от Исландия, имахме достатъчно време да се фокусираме върху тази музика, да я „изведем“ извън държавата и, слава Богу, късмет за нас – музиката ни се издаде в Англия и стана успешна“, спомня си Гулли Брийм.
„Нямаше никаква стратегия, никакъв план тогава. Всичко стана много бързо. Ние бяхме четирима тийнейджъри от Исландия. И един човек в Исландия, който реши, че ще ни презентира пред света, превърна това в своя мисия – да ни продаде на звукозаписни компании със средни резултати. Вярваше в нас и в нашия продукт. И накрая това му се отплати. Имахме запис хит 1983 година и оттогава се занимаваме с това“, допълва Ейтор Гунарсон.
Всички ли живеете в иглу?
Адвокати на западната музика в Исландия или свежото, екзотично лице на Исландия пред света - как дефинират за себе си своята музикална мисия в онези ранни години музикантите от Mezzoforte?
"Музиката в Исландия не беше позната дотогава. Ние бяхме първата исландска група, пробила извън Исландия и получила това внимание. Хората, които бяха любопитни за групата, не знаеха нищо за държавата. И непрекъснато ни задаваха странни въпроси: „Как е в Исландия? Всички ли живеете в иглута?“ Нещата се га са различни", прави времеви паралели Ейтор.
Извън сцената са приятели и са като братя. „Невинаги е лесно. Трудно е да го кажа, но понякога много спорим, дори се мразим от време на време. Но в крайна сметка след концерта всички проблеми се решават от само себе си. Виждаме всички доволни усмивки сред хората от публиката“, признава Ейтор.
Спойката и синхронът между джазмени
„Ние сме израснали заедно, познаваме взаимно стиловете си. Работим на една и съща честота. Бързо се свързваме с онова, което подава другия. Ключовият фактор да правим това вече толкова дълго време е това, че сме отворили музиката. И си даваме свободата да направим нещо различно всяка вечер. То е като разговор, като подаване на топката. Трябва да имаш доверие на човека от твоя отбор, че ще ти даде правилния „пас“, разказва още Ейтор Гунарсон.
Репетирайки в студия или по летища вече толкова време, музикантите твърдят, че продължават да израстват музикално – вече 42 години. Всеки един музикант поотделно носи най-доброто от своя опит в Mezzoforte, единодушни са Гулли Брийн и Ейтор Гунарсон.
Цялото интервю с тях чуйте в звуковия файл.
Отец Вениамин от храма "Света Троица" в Ловеч гради храмове, възстановява манастири и прославя Бога. Завършил е Софийската духовна семинария. 2002 година негово високо преосвещенство Ловчанския митрополит Гавриил ръкополага отец Вениамин в дяконски чин, след което в свещенически чин. "Вече 22-23 години сме на Божията нива и с Божията..
Цялата история чуйте в звуковия файл.
Гост в рубриката "Горещи сърца" е Петя Грудева. Тя е психолог и помага на децата с увреждания да се справят по-добре в живота. Живее в Пловдив, обича да пътува и да опознава света и другите култури. Убедена е, че човек се учи докато е жив. "На психолог се ходи, когато действително имаш трудности да преработиш определено събитие, а не..
Историята на "Изотопия" в памет на Красимир Куртев от "Акага" чуйте в звуковия файл. Снимки в публикацията: Facebook-страницата на "Акага"
През 2021 г. за първи път фондация "Лъчезар Цоцорков" провежда кампанията "Окрили доброто", която отличава скрити герои от цялата страна. За четирите години досега отличените скрити герои са над 230. "Проф. Лъчезар Цоцорков – патрон на фондацията, е един от най-големите български дарители и меценат на културата . С капанията "Окрили..
Насоки и идеи, стъпки и упражнения, които да ни помогнат по пътя за реализацията на нашите мечти, даде в интервю за предаването "Нощен Хоризонт" Анастасия Карнаух - журналист, предприемач и собственик на онлайн бизнеси, както и създател на групата "50 цели за 2025" , в която близки и далечни на нея хора се учат да "целеполагат", т.е. да..
"Нова година - нов късмет!", но в днешно време май е по-коректно да се каже "Нова година - нов цвят от Пантон!", тъй като избраният от тях нюанс Мока Мус буквално ще виждаме в близките над 300 дни навсякъде около нас, включително по дрехите, по аксесоари и дори по домовете ни. Как и нашият дом бюджетно да е в крак с актуалните цветови..
Данъчните закони ще бъдат преработени и бюджетът ще бъде преработен . Това заяви пред БНР Делян Добрев, председател на Комисията по бюджет и финанси в..
Всяка партия има определени цели и докладът за влизане в еврозоната може да бъде изискан, когато държавата отговаря на изискванията, в момента не..
Ако те решат с фалшиви данни да ни вкарат в еврозоната, ние ще ги подпалим . Това заяви пред БНР Костадин Костадинов, лидер на "Възраждане"...