Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ДБ отрича твърдения за връзки с комунистическата номенклатура

Партия "Демократична България" определи като "политически цинизъм" нападките на президента Росен Плевнелиев, че нейни политици са свързани с бившата комунистическа номенклатура. В четвъртък и премиерът Бойко Борисов отправи критики към десницата.

От партията припомнят, че дори и ГЕРБ е включила в листите си значителен брой "агенти и доносници на комунистическата Държавна сигурност". Те припомнят, че и във висшия ръководен орган на ГЕРБ има членове на бившата БКП.  

ДБ не приемат изказванията на политиците от ГЕРБ, в които се твърди, че са гласували по определен начин. Казват, че не гледат на своите избиратели и привърженици като на хора, на които някой може да нареди как и за колко да гласуват. Право е и тайната на вота. 

От "Демократична България“ предлагат прокуратурата да разследва изказванията на ГЕРБ затова как са гласували гражданите на София на балотажа.

От партията припомнят, че на балотажа не са подкрепяли никой от кандидатите за общински кметове, защото не са видели мерки за промени в управлението.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Евакуираха още едно селище заради големия пожар в Германия

Поредно населено място в Германия беше евакуирано поради големия горски пожар, бушуващ на границата между федералните провинции Саксония и  Бранденбург , предаде ДПА. Спешните служби очакват около 45 души да бъдат принудени да напуснат домовете си в село Якобстал Банхоф в саксонската община Цайтхайн, съобщиха властите в област Майсен...

публикувано на 05.07.25 в 12:56

Близо 4 700 безработни ще преминат през обучения за професионална квалификация

Близо 4 700 безработни ще преминат през обучения за професионална квалификация и придобиване на професионална квалификация по проекти на представителните синдикални и бизнес организации. Средствата за одобрените проекти са 8 640 000 лева, осигурени от тазгодишният Национален план по заетостта. Предвидено е минимум 35% от преминалите през..

публикувано на 05.07.25 в 12:52
Наталия Киселова

Киселова: "Съдружници по неволя" сме. Правителството ще работи, докато повечето партии го поддържат

Правителството ще работи докато повечето от парламентарните групи по поддържат, защото партиите са "съдружници по неволя". Така председателят на парламента Наталия Киселова коментира думите на вицепрезидента Илияна Йотова, че стабилността на кабинета на Росен Желязков зависи от лидера на "ДПС - Ново начало" Делян Пеевски. "Аз мисля, че при..

публикувано на 05.07.25 в 12:32

"Новини с добавена стойност" с г-н Балев: Кръвопреливане без корупция

Освен демографски проблем, България има и проблем с политическата ангажираност на гражданите - когато активността е 6%, няколко джипки на охранителна фирма решават изборите, а това е некрасиво, както е писал един репресиран представител на руската култура. Борис Пастернак писал, че да си знаменитост е некрасиво и по-добре да си в дълбока..

публикувано на 05.07.25 в 12:30

Пазарджик с мерки срещу автогонките

Над 1000 жители на Пазарджик подписаха колективна жалба срещу нерегламентираните автомобилни гонки и шумовия тормоз след полунощ. В отговор, общинската администрация , КАТ и РЗИ сформират мобилни групи. Ще се наблюдават и паркингите на големите търговски обекти, които се превръщат в сборен пункт за любителите на среднощните гонки. Сред тях има и..

публикувано на 05.07.25 в 12:06

Пожар пламна в Регионалното депо на Разград

Пожар е избухнал рано тази сутрин в Регионалното депо в Разград.  Около 5:30 се е запалила клетка от новото депо в землището на разградското село Ясеновец, предаде БТА.  На място са екипи на полицията и пожарната под ръководството на заместник директора на Областната дирекция на МВР в Разград комисар Ганчо Ганев и директора на..

публикувано на 05.07.25 в 11:51

Групата "Палестинско действие" е окончателно забранена на Острова

Групата "Палестинско действие" беше забранена, след като съдия отхвърли нейното искане временно да блокира британското правителство от налагането на забраната ѝ като терористична организация. В петък съдия от Висшия съд отхвърли искане за временно спиране на забраната върху "Палестинско действие". След това групата оспори решението в..

публикувано на 05.07.25 в 11:48