Церемонията по връчването на наградите ММЕТА (или Music Moves Europe Talent Awards) предстои в средата на януари следващата година в Грьонинген, Холандия. Тя е част от съпътстващата програма на един от най-големите музикални форуми в Европа - Eurosonic Noorderslag.
Всяка година компетентно жури избира няколко изпълнители, които да получат тези награди, а един от всички 16 номинирани ще спечели и специалната награда на публикатa.
Тази награда се определя след гласуване на сайта на наградите, а награда има и за гласувалите – самолетни билети до Холандия и обратно, две нощувки, пълен достъп до фестивала Eurosonic Noorderslag (15-18 януари 2020г.), както и посещение на церемонията по връчването на наградите MMETA, която ще се проведе на 17 януари. Още по-приятната изненада е, че наградата е за двама, така че всеки гласувал има шанса да сподели това страхотно преживяване с любим човек. Повече информация може да намерите на сайта на наградите.
В последните няколко седмици ви представяме индивидуално всеки един от 16-те номинирани изпълнители.
Днешната номинация идва от Франция и е едно от най-сериозните имена сред представителите на съвременното соул звучене. Това e групата KIMBEROSE.
Певицата и основател на групата, Кимбърли Роуз Милс Китсън, е родена в семейство на емигранти. Баща ѝ е англичанин, а майка ѝ е от Гана.
Едва на 28, младата французойка вече е провъзгласена от френската музикална критика за соул дива. Нейният изключителен глас и звучене напомнят много тези на великите Били Холидей и Нина Симон, както и на една от най-обичаните британски певици – Ейми Уайнхаус.
Всичко за певицата и нейната банда започва на датата 29-ти септември 2017-та, когато участват с лайв сесия в една от най-популярните музикални шоу програми във Франция – "Taratata". От тогава насам всяка една тяхна концертна изява се разпродава за отрицателно време.
Дебютният албум на KIMBEROSE се появява през 2018-та и носи 5 името “Chapter One”. 11-те песни, които са включени в него са умело изпипани в стилистиката на традициите на старата соул музика, а в съчетание с модерното и съвременно поп звучене, правят групата една от най-разпознаваемите и интересни в тяхното поколение.
Вокалистката на групата, Кимбърли Китсън Милс, е страхотна певица и торнадо от емоции, а тези ѝ качества резонират перфектно с жанра в който се изявява. Весела и жизнена, но същевременно и много чувствителна и ранима, тя изглежда изключително добре подготвена и готова да докаже всеобщото мнение, че соул музиката все още има какво да каже и с какво да изненада и провокира съвременната млада публика.
Чуйте тяхната музика, а ако ви харесат, гласувайте за тях, защото можете да спечелите вълнуващо пътуване до Холандия, където ще имате шанса да ги чуете и видите на живо.
И побързайте! Остават броени дни до 15 ноември, когато е и последният срок за гласуване.
Цигуларката Лия Петрова пропътува от Мадрид до Токио и после до Монпелие за няколко дни в края на април. Нейните ангажименти стават не просто повече, те са и все по-престижни, а на 6 юни в зала "България" тя ще солира на Симфоничния оркестър на БНР с диригент Екхард Вичик в Първия цигулков концерт от Сергей Прокофиев. С голяма радост научаваме, че..
Гост в "Магията на театъра" е театралният режисьор Крис Шарков . "В тази криза на истината в съвременното общество, именно истината е това, което търсим най-много в театъра през последните години" - думи на режисьора Крис Шарков. Крис Шарков е един от талантливите режисьори у нас, който впечатлява с решенията си на сцената, с овладяването на..
Стоян Караиванов е първият български бандонеонист, започнал с успех активна професионална кариера по българските и световните сцени. Той е носител на множество престижни награди, една от които е статуетката "Музикант на годината 2022" като победител в анкетата сред слушателите на предаването "Алегро виваче" по "Хоризонт". Отзвук от "Музикант на..
В 31-ото издание от 32-я сезон на предаването на програма “Хоризонт“ за музикално-сценични изкуства “Каста дива“: 20.05-21.00 ч.: - Музикални желания на слушатели - Директорът на Пловдивската опера маестро Диан Чобанов представя акцентите в предстоящото издание на летния фестивал "Opera Open" на сцената на Античния театър в..
Днес - 14.05, е премиерата на документалния филм "Царят гражданин" от поредицата "БНТ представя" . Лентата е посветена на Симеон Сакскобургготски. Автор на филма е Павел Станчев , медиен експерт и телевизионен мениджър. "Досега няма премиери, които да са станали царе, но има случай на цар, който е станал министър-председател. Избран е..
Поезия, изкуство и вдъхновяващи истории ще се съберат на едно място по време на специалната "Вечер на таланта" , организирана от Фондация "Шанс за децата и природата на България". Тя ще е утре в Бизнес Парка в София. " Във фокуса на събитието ще са 20 млади таланта на възраст между 10 и 19 години. Всички те са поети, музиканти, художници,..
В Първо студио на БНР бяха отличени носителите на приза "Музикант на годината". В анкетата на предаването за класическа музика "Алегро виваче" тази година се включиха около 5000 души. Оперната прима Габриела Георгиева е "Музикант на годината 2024" " Тази любов се усеща неминуемо – това е взаимен обмен: аз чрез публиката и тя чрез..
Включването на строителните материали в списъка на стоките с висок фискален риск предизвиква хаос в сектора . Беше много кратък срокът да се..
И днес София остава без наземен транспорт. Според синдикатите вчерашните преговори със столичния кмет са се провалили. Трети ден без наземен..
Заместник-директорът на ГДБОП старши комисар Боян Раев заяви пред БНР, че задържаните във Враца и околни села четирима млади мъже са набирали..