Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Двама задържани за убийството в Бургас

Снимка: БГНЕС

Двама души са задържани за убийството на млад мъж, открит в квартал „Долно Езерово“ в Бургас. Това съобщи главният секретар на МВР главен комисар Ивайло Иванов.

„Снощи е получен сигнал. Колегите направиха през нощта оглед, днес в светлата част на денонощието е направен повторен оглед. Имаме задържани към момента две заподозрени лица – съпруг и съпруга. Най-вероятно става въпрос за убийство, защото има огнестрелна рана, поне от първоначалния оглед“, каза главен комисар Иванов.

Сигналът е подаден снощи около 18 часа от мъж и жена, които обяснили, че са били на ловен излет в местността. Говорителят на бургаската полиция Цветелина Рандева обясни по-рано днес:

„Установено е, че мъжът е прострелян в дясно в гръдния кош, като до него не е открито оръжие. Трупът е откаран в отделение „Съдебна медицина“ на Бургаската болница. По случая е образувано досъдебно производство. Назначени са множество експертизи. Работата по установяване на случилото се продължава от служители на отдел „Криминална полиция“ и Второ РПУ под прякото ръководство на Окръжна прокуратура – Бургас".



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Сградата на Община Пазарджик

Без нарушения преминава деня за размисъл в Пазарджик

Без нарушения преминава до момента деня за размисъл в Пазарджик, където утре ще има  извънредни избори за нов общински съвет.   Предаването и приемането на изборните документи върви по график. Към момента не са получени сигнали за проблеми при транспортирането на изборните материали до секционните избирателни комисии по селата и в областния град...

публикувано на 11.10.25 в 12:30

Израелската армия обяви, че е изпълнила първия етап от изтеглянето си от Газа

Американският президент Доналд Тръмп заяви, че очаква заложниците, държани от "Хамас", да бъдат освободени в понеделник. Той планира да посети Кайро, след което да говори пред израелския Кнесет, преди да се завърне в САЩ във вторник. Споразумението за прекратяване на огъня в ивицата Газа е в сила от вчера по обяд. Хиляди разселени палестинци..

публикувано на 11.10.25 в 12:20

Продължават акциите на доброволци за почистването на боклука в столицата

За пореден ден в София се събират доброволци, които се включват в  сметосъбирането в район "Люлин", който заедно с район "Красно село" е най-силно засегнат от нарушения график на изпразване на контейнерите за боклук. Софиянци в битката с боклука: Стотици доброволци всекидневно се включват в почистването на "Красно село" и "Люлин" Пред БНР..

публикувано на 11.10.25 в 11:57
Себастиан Льокорню

Щефан Зайдендорф: Проблемите на Франция влияят върху цяла Европа

Френският президент Еманюел Макрон назначи за втори път за премиер протежето си Себастиан Льокорню, който в понеделник подаде оставка след само 26 дни на поста - заради невъзможност да договори с парламентарните сили мерките за съкращаване на бюджетния дефицит и на държавния дълг. Ходът на Макрон разочарова бунтуващите се вече в неговия..

публикувано на 11.10.25 в 11:50
Снимката е илюстративна

Израел нанесе въздушни удари в Южен Ливан

Израел нанесе интензивни въздушни удари в Южен Ливан рано тази сутрин. Загинал е един човек, други седем са ранени. Блокиран е пътят от столицата Бейрут към южната част на страната. Ударен е склад за тежки машини, като са унищожени булдозери и багери. Израелската армия обясни, че е поразила целта, защото машините са били използвани за ремонт..

публикувано на 11.10.25 в 11:17

Експерти се обявиха срещу увеличаването на здравната осигуровка

Експерти от Института за пазарна икономика се обявиха срещу увеличаването на здравната осигуровка. Според техни изчисления бюджетът на Националната здравна каса за следващата година ще надхвърли 10 млрд. лв., при настоящия размер на здравната вноска от 8%. Без да се променя този размер през последните пет години бюджетът за здраве се удвоява,..

публикувано на 11.10.25 в 10:50

Максим Самойлюк: Репарационният заем е начинът Русия да плати за войната

Войната на изтощение между Русия и Украйна става осезаемо по-ефективна наред със средствата, използвани от двете страни през последните месеци. За двете пряко воюващи страни това означава повече разруха за инфраструктура и икономика. Все по-голяма става и цената, която Европа плаща като косвена жертва на руската агресия. Преди дни Световната банка..

публикувано на 11.10.25 в 10:27