Документалният спектакъл „Апарт“ ще се играе тази вечер в театър „Азарян“ в НДК. Постановката е по текстове и интервюта на едни от най-значимите български режисьори и актьори: Крикор Азарян, Леон Даниел, Наум Шопов, Ицхак Финци, Гинка Станчева, Емилия Радева, Жоржета Чакърова.
Представлениетоборави със средствата на пърформанса и арт инсталацията. „Апарт“ е дебют на актьора Илко Ганев като режисьор.
В петък и събота е възможно прекъсване на 2G и 3G мрежите в България. За това съобщават от Комисията за регулиране на съобщенията. Комисията за регулиране на съобщенията (КРС) прие решения, с които осигури условия за по-ефективно и ефикасно използване на радиочестотния спектър в обхват 900 MHz от трите мобилни оператора- A1, Виваком и Yettel...
В началото на следващата седмица се очаква Народното събрание да гласува в пленарна зала проектобюджетите на държавата, на Националната здравноосигурителна каса и на държавното обществено осигуряване за тази година. Приеха бюджета на ДОО в ресорната комисия на второ четене Парламентарната Комисия по бюджет и финанси одобри снощи на второ..
" Решението на Конституционния съд не е изненада. То е много детайлно и обосновано. Трябва много сериозен прочит ". Това заяви пред БНР Ивилина Алексиева, бивш председател на ЦИК и експерт по делото за законността на изборите за 51-во Народно събрание. " Почти в половината от секциите има отклонение с по 1-2 гласа. Може да се говори за..
64-тото издание на Международния музикален фестивал "Мартенски музикални дни" започва в Русе и ще продължи до 31 март. Началото е с концерт на Русенската филхармония с диригент Найден Тодоров, а звездните солисти Александър Ситковецки и Андрей Йоница са част от гостите на престижния форум. "Фестивалът предлага общо 33 събития, от които 23..
Руските противовъздушни системи са свалили 4 дрона, летящи към Москва. Това съобщи кметът на града Сергей Собянин, цитиран от Ройтерс. Преди два дни украинска атака с дронове, определяна като най-мащабната спрямо руската столица, нанесе щети на жилищни сгради. Тогава бяха затворени големите московски летища. Нападенията се извършват на фона на..
Вицепрезидентът на САЩ Джей Ди Ванс заяви, че би бил силно изненадан, ако президентът Доналд Тръмп иска ядрените оръжия да се разпространят още по-далеч на изток в Европа, предаде Ройтерс. Ванс направи това изявление в отговор на въпрос, зададен му по време на интервю по "Фокс нюз", във връзка призива на полския президент Анджей Дуда към САЩ да..
Патриарх Даниил ще посети Дупница, където ще оглави литургии в два от храмовете в града. От 9 часа в храм "Св. вмчк Георги Победоносец" в Дупница ще бъде отслужена Преждеосвещена света литургия, предстоявана от патриарх Даниил. В същия ден, но от 17 часа, в храма "Покров Богородичен" в града главата на Българската православна църква ще..
Ударихме дъното с тази ситуация , заяви пред БНР политологът Първан Симеонов - създател на социологическа агенция "Мяра". " Каквото и да постанови..
"Бюджетът е с изпуснати разходи . Дефицитът не е 3%, той е поне 6% и това се вижда ясно в заложените параметри на дълга. През задната врата се..
Пациентът е последният, за когото се мисли в здравната система . Този коментар направи пред БНР специалистът по медицинско право адвокат Мария..