"Отне ми доста време. Имах други задачи в този живот и други проекти и е трябвало да го извървя този път за да съм щастлива истински от резултата. Отлагах правенето на този албум, но сега в крайна сметка съм безкрайно щастлива от резултата, защото го направих с едни изключителни музиканти и хора. Много съм благодарна, че те се съгласиха и че сме заедно в това пътешествие", сподели Деси.
Деси Андонова завършва музикалното училище в София със специалност класическо пеене. Малко след това открива себе си в съвременните музикални жанрове, а първата група в която участва е "Scam". След това кариерата ѝ преминава през куп различни проекти - "Plastic Hi Fi", "Phuture Shock" и "Sentimental Swingers", а като добавим и дългогодишната ѝ и успешна кариера като DJ, присъствието ѝ на музикалната сцена у нас става още по-важно.
Освен певица, текстописец и DJ, Деси Андонова има и още една важна роля, с която се справя успешно - тази на майка. Тя споделя, че това да си родител може да те промени не само като личност, а и като творец.
"Светоусещането ми се промени генерално и неминуемо това се е отразило и на творчеството ми...Тя ми влияе пряко - на експериментите, моментно на посоката на това което правя...Говорим си с Янтра. За мен като родител това е много важно. Опитвайки се да променям себе си, споделям го с нея...Имам вяра в децата ни. Има светло бъдеще за човечеството."
С вдъхновяващи артисти като Деси Андонова със сигурност има светло бъдеще и за музиката в България.
Цялото интервю може да чуете в звуковия файл.
Защо ледниците на Ливингстън са почернели, на какво се дължи усиленото им топене, какво откриха изследователите под леда, кой е най-бързият ледник на острова и какво може да кажат сеизмолозите за ледотресенията? Отговори на тези въпроси дава документалният филм на БНТ "Изследователи на края на света". Това е почти приключенски разказ за..
На 30 април Габровският камерен оркестър ще изнесе последния си концерт за сезона. Програма е особено интересна - тя включва Струнния квартет от Джузепе Верди във версия за оркестър, пиесите „Хризантеми“ и "Менует" от Джакомо Пучини и Концерт за пиано и оркестър №3 от Филип Глас - премиера за България. Солист е изявената габровска пианистка Ценка..
Филхармония "Пионер", водена от диригента Любомир Денев-младши, ще изнесе концерт в Първо студио на БНР на 30 април, сряда, от 19.00 ч. Дни преди да отпътуват за турнето си в Братислава и Виена, младите филхармоници ще представят интересна програма: "Картини от България" от Константин Илиевски (главния диригент на Радиооркестъра), "Импровизация"..
Една от успешните норвежки писателки – Мая Люнде, се среща с българските читатели с книгата си "Краят на океана". Люнде е автор на "История на пчелите", която е световен бестселър. "История на пчелите" - предупреждение за опасностите, които идват, когато пренебрегваме природата " В книгата за водата тя качва залога . Говорим за..
Шест издания стигат до финала на конкурса "Роман на годината", организиран от Националния дарителски фонд "13 века България". Връчването на наградата ще бъде на 19 май в Софийската градска художествена галерия. Номинираните 6 романа са "Ти, подобие мое" от Радослав Бимбалов, "Градинарят и смъртта" от Георги Господинов, "Тезеят в своя лабиринт...
Димитър Еленов е един съвременен будител . Това заяви пред БНР Розита Еленова, която е спътница на големия актьор и режисьор повече от четвърт век. Тя е и автор на документален филм за Еленов - "Свободен, по-свободен, Димитър". За него получава номинация за режисьорски дебют от Националния фестивал на българското кино. Да срещнеш Еленов – с..
В свят, в който модерното често измества традиционното, една книга се появява като мост между поколенията – "Особености на традиционното изкуство в женската носия ". Изданието е не просто наръчник, а жива енциклопедия на женската народна носия в Североизточна България – с всичките ѝ тънкости, символи и смисъл. Книгата е дело на..
Ние сме в помийна яма. Как може да спорят държавен глава и лидер на най-голямата партия в парламента? Трябва да се изясни някой лъже ли, каква е..
Това са едни закачки, които са откакто се сблъскаха в политиката Бойко Борисов и Румен Радев . Това мнение изказа пред БНР ген. Спас Спасов, бивш..
Изкуственият интелект (ИИ) може много да ни помага, но крайните решения трябва да останат у хората. И в дигиталната ера ИИ предлага, но решенията..