За десета година кметът на родопското село Давидково, община Баните, Севда Чолакова почерпи на Коледа всички с 10-метрова баница, чай от ароматни планински билки и вино.
А в ролята на Дядо Коледа влезе нейният опонент на изминалите избори, кандидат за кмет на селото Димитър Кънчев, който заедно със Снежанка пристигна в центъра на селото с каручка, за да раздаде подаръци на децата.
Белобрадият старец едва слезе от каручката и с помощта на всички разтовари огромния товар с подаръци:
“Дядо Коледа се радва, че вижда толкова много деца – малки и големи в това хубаво село. И затова съм дошъл да раздам най-големите подаръци за вас“, поздрави той децата.
По традиция кметът на селото Севда Чолакова, която беше избрана на отминалите избори за 4-и мандат, нагости всички с парченце вкусна баница с късмети и ръчно изработени картички с надпис - “Бях в Давидково“:
“От някакво чувство на домакиня – сама си я правя. Дължината е 10-ина. метра“, разказа тя.
В ролята на дядо Коледа, който разтуптя сърцата на деца и възрастни влезе Димитър Кънчев, който беше кандидат за кмет на Давидково:
“Тук не е имало никога разделение. Работим заедно и правим всичко добро в името на хората“, сподели той.
Отрова върху труп на крава е вероятната причина за смъртта на лешояди в района на Симитли . Това каза пред БНР зоологът гл. ас. Атанас Грозданов от Биологическия факултет на Софийския университет "Св. Климент Охридски". "Благодарение на джипиеси успяхме след сигнала за намерени мъртви лешояди да локализираме още една бедстваща жива птица. В..
Проблемите ни да сме в списъка на FAFT за пране на пари са много. Причините да ни вкарат са две части – техническо съответствие на стандартите, да имаме законодателство да отговаря на изискванията на организацията и втората причина е ефективност, която се определя по 11 показатели, прилагане на тези закони, коментира Иван Кавръков, юрист,..
Пожар и кражба разследват служители от Второ РУ в Перник, съобщават от ОДМВР. Сигнал за горящ лек автомобил в землището на пернишкото село Боснек бил подаден на 2 март, малко след 7 часа. Служители на полицията и пожарната посетили местопроизшествието. В рамките на предприетите оперативно-издирвателни действия било установено, че изгорялата..
Повече от 2300 домакинства от Велико Търново и населените места в общината може да сменят печките си на твърдо гориво с екологични и енергоефективни уреди. Осигуреното европейско финансиране за устройствата е 21 милиона лева. Разчетеният бюджет е за подмяната на 5168 уреда – термопомпи, печки на пелети, климатици и радиатори за включване..
Двама младежи пребиха младеж в центъра на Кюстендил, съобщиха от полицията. Потърпевшият е студент, той е с контузии, съобщиха за БНР от прокуратурата. Инцидентът е възникнал на улица "Цар Симеон“ в града. Двама младежи на 17 години и на 21 години са нанесли побой на 19-годишен, когото не са познавали. Извършителите на деянието са задържани с..
Служител на полицейското управление в Разлог е бил заплашен с убийство от 40-годишен жител на Благоевград. Случаят е станал на 2 март, на паркинг на бензиностанция в района на Разлог. Последвала словесна разправа, като 40-годишният благоевградчанин е отправил вербални закани за живота и здравето на полицейския служител, който изпълнявал служебните си..
Съветът по сигурността на МС е изключително навреме, защото предстои среща на върха на ЕС и България трябва да изработи своята визия , която да следва политиката, водена досега, но и да отчита сериозните промени. Това мнение изказа пред БНР Велизар Шаламанов, бивш министър на отбраната, като посочи, че позицията на България трябва да бъде в..
Опитите за политическа пропаганда с такъв празник – 3 март, са нежелателни и трябва да се преодолеят. И не бива политици да дават тон на подобна..
Днес е националният празник на България. Празнуваме 147 години от освобождението от османско иго след Руско-турската война от 1877-78 г...
Изпитвам респект пред личността на автора на химна на България "Мила Родино" Цветан Радославов, призна в интервю пред БНР режисьорът на..