Министърът на отбраната на Сърбия Александър Вулин намекна днес, че България има пръст в аферата "Крушик", в която опозицията в западната ни съседка твърди, че е замесен бащата на друг сръбски министър - на вътрешните работи - Бранко Стефанович.
"Крушик" е държавен сръбски холдинг за търговия с оръжие, за който в българска медия тази есен излезе информация, злепоставяща Белград. А именно, че боеприпаси от "Крушик" са използвани от украинската армия срещу проруските сепаратисти в Донбас.
На годишната си пресконференция Вулин заяви, че става дума не за афера, а за операция "Крушик":
"Най-голямата ни конкуренция в отбранителната индустрия е в България. През миналата година българският износ на въоръжение е спаднал с 37 процента, а нашият продължи да расте. И по някакво чудо операция "Крушик" е започнала именно в България".
Аферата "Крушик" гръмна през ноември заедно с руския шпионски скандал в Белград, който президентът на Сърбия Александър Вучич отдаде на опити на трети страни да влошат отношенията му с руския президент Владимир Путин.
  
От Асоциацията на родителите на деца с епилепсия внесоха нов съдебен иск срещу здравното министерство, заради липсата на достъп до лекарства за контрол върху заболяването след навършване на 18-годишна възраст. От организацията настояват държавата да осигури вноса на медикаменти за пациентите с най-тежките форми на заболяването и да ги заплаща...
Северна Македония ще получи една от най-критичните оценки в тазгодишния доклад за разширяването на ЕС, който ще бъде представен от еврокомисаря Марта Кос. Според документа, цитиран от "Политико", Брюксел е все по-недоволен от липсата на напредък в кандидатурата на страната, наред със Сърбия и Босна и Херцеговина. Особено тежки ще са..
Над 100 нови цифрови услуги ще бъдат предоставени на гражданите и бизнеса в Кипър през 2026 г. Тя е ключова за дигиталната трансформация на страната, бе обявено при обсъждането на бюджета в тази сфера в парламента. С близо 14% се увеличават бюджетните разходи за цифров преход, за да се ускори постигането на целите на правителството за..
Би Би Си е представила погрешно реч, произнесена от президента Доналд Тръмп в деня на бунтовете на Капитолийския хълм, става ясно от вътрешна кореспонденция на корпорацията, която е обвинена в "шокиращи" нарушения на безпристрастността, съобщи "Дейли телеграф", който е видял паметната записка. В доклад от 19 страници за допуснати нередности..
Президентът Румен Радев ще връчи националния флаг на участниците в 34-ата българска антарктическа експедиция. На церемония в Гербовата зала знамето ще приеме ръководителят на експедицията проф.Христо Пимпирев. За четвърта поредна година експедицията ще плава към Ледения континент с българския изследователски кораб "Св. св. Кирил и Методий."..
Първият в света интерактивен музеен екскурзовод с изкуствен интелект започва работа в Кипър. Иновативният проект, който бе представен в понеделник, е дело на учени от Кипърския технологичен университет и Центъра за върхови постижения "Ератостен". Роботизираният музеен гид, наречен "Тефкрос" ("Tefkros"), ще представя музейните експонати и..
Активисти могат да бъдат осъдени на затвор до шест месеца за протести пред домовете на депутати в Англия и Уелс съгласно нов закон, целящ справяне с тормоза на политици след вълна от оплаквания за сплашване, съобщи "Гардиън". Законът ще криминализира протестите пред домовете на депутати, благородници и общински съветници, както и на..
След т.нар. промени от 1989 г. България остана в ръцете на хората, които са я управлявали и преди това. Това мнение изказа пред БНР историкът и..
Данък "дивидент" ще се увеличи от 5% на 10% , за да се спре сивата икономика. Имаме такава нагласа в Съвета за съвместно управление (ССУ). Това каза..