Ден след като влязоха в сила новите санкции за шофьорите, които не спазват максимално допустимата скорост в населени места, служителите на пловдивската "Пътна полиция" са засекли при проверка шестима водачи с драстични нарушения.
Камерите са заснели шофьор от Бургас, който е преминал през пловдивски булевард със 127 км в час при ограничение от 50.
Има и още фрапиращи случаи – със скорост 118 и 117 км в час са се движили два автомобила с пловдивска регистрация. Други три коли са засечени със 108 км в час.
Шестимата нарушители ще останат без шофьорски книжки през следващите три месеца, ще бъдат и глобени.
Според новите санкции при превишаване на скоростта в населени места с над 50 км в час глобата е 700 лв.
За всеки следващи 5 км в час превишаване сумата се увеличава с 50 лева.
От Охранителна полиция призовават шофьорите да бъдат толерантни на пътя и с действията си да бъдат отговорни към останалите участници в движението.
Жители на Габрово излязоха на протест срещу насилието над животни и с искането жестокостта към животни да се наказва с ефективни присъди. Акцията по обед събра хора от различни възрасти, някои водеха домашните си любимци. С акцията, провокирана от шокиращия случай с насилието над животни, протестиращите поискаха ефективни присъди за..
Административният съд в София отхвърли жалбата на Ахмед Доган срещу решението на председателя на Патентното ведомство, свързано с марката "ДПС". Произнасянето на съда е във връзка със спор между двамата съпредседатели на движението - кой да има права върху марките. Първо искания за вписване на прехвърляне на правото върху тях е било..
Административни процедури забавят санирането на старите сгради, а в резервния списък за финансиране чакат над 2100 блока за 2,7 млрд. лева. Това предупреди кметът на Велико Търново Даниел Панов, който е и председател на Националното сдружение на общините. Около 2 милиарда лева са предвидени в държавния бюджет за саниране на старите блокове, но..
Сръбският вицепремиер Александър Вулин смята, че Сърбия никога няма да стане член на Европейският съюз. Тази си позиция той е изказал пред руската медия "Спутник" и е изразил подкрепата си за пълноправно членство на Белград в БРИКС. Вулин е допълнил, че очаква президентът Александър Вучич да организира референдум по въпроса през следващите..
Метаболитните нарушения се контролират с количеството и качеството на приеманата храна. А превенцията може да се направи с едно хапче - хапчето на спорта. Това заяви пред БНР журналистът Елисавета Шидерска, която е лектор на симпозиум във Варна, посветен на метаболитните проблеми, остеопорозата и подаграта. На събитието са лекари, фармацеври,..
Двама братя - членове на разбитата преди години организирана престъпна група, известна под името "Наглите", са били задържани за отвличането на двама мъже. Смята се, че и похитителите, и намиращите се в неизвестност лица са имали връзка с изчезнали в София 160 кг кокаин. По данни на американски партньорски служби, наркотикът е пристигнал на..
В Плевен още тази година може да започне обучение във Факултет "Ветеринарна медицина", заяви в Плевен министърът на образованието и науката Красимир Вълчев. Той участва в заседанието на Съвета на Ректорите на висшите училища у нас, чийто домакин е Медицинският университет. Министър Вълчев обясни какво е новото във визията за висшето..
Идеята за разкриване на хранителни магазини в пощенските станции е все по-обсъждана, мненията са противоречиви, а разискванията по темата вече..
Как и за колко се работи в "Български пощи"? Въпросите за условията на труд и заплащането в Националната пощенска служба вълнуват не само хилядите..
Необходима е сериозна работа с полицаите, за да не смятат случаите на насилие над животни за смешни. Това заяви за БНР ветеринарят и дългогодишен..