Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Александра Солдатова направила опит за самоубийство

Александра Солдатова
Снимка: БГНЕС

Четрикратната световна шампионка по художествена гимнастика Алекасандра Солдатова е направила опит за самоубийство.

„Солдатова беше хоспитализирана в московска болница с дълбоки разрези на лявата ръка. Лекарите забраняват контакт с нея заради тежкото й състояние“, съобщават руските медии.

Изданията отбелязват, че гимнастичката е опитала да пререже вените си. Води се следствие.

„Според здравните работници по време на разговорите с нея тя е била в превъзбудено, агресивно състояние. В момента Солдатова е в психосоматичния отдел на Института „Склифосовски". Диагностицирана е с булимия като състоянието й е задоволително”.

Пред Sport24 президентът на Руската федерация по художествена гимнастика и старши треньор на руския национален отбор Ирина Винер заяви:

"Не знам нищо за случилото се. За първи път чувам."

Пред РИА Новости личната треньорка на Солдатова Анна Дяченко заяви, че е говорила с нея вчера сутринта:

„Саша ми се обади от болницата вчера сутринта. Каза ми, че е в болница да си прави тестове. Каза да не се притеснявам. Новините, които достигат до мен, са просто шокиращи “

Преди няколко дни  Ирина Винер заяви, че заради здравословни проблеми Александра Солдатова в момента не тренира и ще пропусне първото за сезона състезание – Гран При на Москва, което започва утре в руската столица.

"Тя показа определени наследствени проблеми, да речем, на ниво ДНК. Те се почувстваха в процеса на порастване. Сега ние работим с нея, лекуваме я. Но засега тя не е възстановена. Веднага щом видях, че Саша е болна и има здравословни проблеми, я отстраних от състава за световното първенство. Тя го прие, благодари ми, защото иначе можеше да има проблеми. За това в Баку игра (Екатерина) Селезньова . Шампионатът беше квалификация за олимпийските игри. Когато Саша е готова, ще се върна в отбора, тя е част от него. Аз много я харесвам и искам тя да продължи да се състезава за Русия“, заяви Ирина Винер.

Александра Солдатова пропусна световното първенство в Баку през септември миналата година, след като преди това по време на турнир в Португалия припадна и не успя да завърши надпреварата.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Симеон Николов започна подготовка в Новосибирск

Разпределителят на националния отбор по волейбол Симеон Николов започна подготовка с новия си отбор Локомотив Новосибирск. 18-годишният Николов вече тренира под наставленията на старши треньора Пламен Константинов и неговия помощник Андрей Жеков, който пък бе част и от щаба на Джанлоренцо Бленджини по време на световното първенство във Филипините, на..

публикувано на 12.10.25 в 20:14

Почина легенда на Левски и на българския футбол

На 82-годишна възраст почина легендата на Левски и българския футбол Добромир Жечев, съобщиха от "синия" клуб. Бобата, както галено всички наричаха железния бранител, изиграва 193 мача със синия екип, в които отбелязва 16 гола. Той е двукратен шампион с Левски, както и двукратен носител на Купата на България. През 1981 година той е назначен и за..

публикувано на 12.10.25 в 18:03

Двама национали отпадат за гостуването на Испания

Футболистите на националния отбор Лукас Петков и Иван Турицов отпадат от състава заради контузии. Така двамата ще пропуснат предстоящата световна квалификация с Испания, която е във вторник от 21:45 ч. на стадион “Хосе Сория”, информира пресслужбата на БФС. Вместо тях, с отбора за Валядолид ще отпътува младежкият национал Мартин Георгиев, който получи..

публикувано на 12.10.25 в 14:52

Квалификант спечели мастърса в Шанхай

Квалификантът Валентeн Вашеро (Монако) спечели първа титла в кариерата си от АТП, след като триумфира на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Мастърс" в Шанхай (Китай) с награден фонд 9.193 милиона долара. На финала Вашеро, който е номер 204 в световната ранглиста, победи братовчед си Артюр Риндернех (Франция) след обрат с 4:6, 6:3, 6:3 за..

публикувано на 12.10.25 в 14:46

Кенийци триумфираха на Софийския маратон

Кениецът Ейбрахам Киплимо спечели титлата при мъжете в 42-рото издание на Софийския маратон. При дебюта си в тази дисциплина Киплимо измина класическата дистанция от 42.195 км за 2:17.11 часа и победи с финален спринт своя сънародник и шампион от миналата година Шедрак Кимайо. Двамата бягаха рамо до рамо през цялото време и на финала..

публикувано на 12.10.25 в 12:24

Стефани Стоева и Габриела Стоева спечелиха титлата в Истанбул

Стефани Стоева и Габриела Стоева спечелиха титлата на двойки жени на международния турнир по бадминтон от категория "International Challenge" в Истанбул (Турция) с награден фонд 17 500 долара. Сестрите, които са водачки в схемата на двойки, победиха на финала представителките на домакините и втори в схемата Бенгису Ерчетин и Назлъджан..

публикувано на 12.10.25 в 12:23

Меси с нови два гола за победа на Маями

Лионел Меси вкара два гола и направи асистенция за победата на Интер Маями с 4:0 над Атланта Юнайтед в среща от Мейджър Лийг Сокър (МЛС). Аржентинският нападател изведе отбора напред с прекрасен удар в 39-ата минута. Меси победа на Жорди Алба, който направи 2:0 в 52-ата минута. Тази седмица бившият защитник на Барселона и на националния..

публикувано на 12.10.25 в 09:13