Районът на природен парк „Сините камъни“ ще бъде обходен за установяване на диви мъртви прасета и дезинфекция на местата, реши Областната епизоотична комисия в Сливен. В операцията ще бъдат включени горски служители, планински спасители и военни.
От началото на годината досега в парка са открити 33 трупа на диви прасета. Всички проби са показали положителен резултат за африканска чума по свинете. Обходите ще обхванат основно седемте туристически маршрута на територията на Природен парк „Сините камъни“. Те ще бъдат организирани от Регионалната дирекция по горите.
Очаква се разрешение от Министерството на отбраната за участието на военнослужещи в акцията. Ловуването в парка е забранено заради статута му на защитена територия.
В ход е учредяването на еднолично акционерно дружество "Магазин за хората" - съобщи министърът на земеделието Георги Тахов пред парламентарната Комисия по земеделието. Под тази марка ще се реализира идеята за хранителни магазини с минимални надценки, в които стоките са достъпни за всички. Министерството на земеделието ще бъде 100% собственик..
Министърът на отбраната Атанас Запрянов съобщи, че самолетът Ф-16 е изправен. И в момента според Запрянов продължава техническото приемане, скоро ще започне и летателното приемане. Военният министър уточни, че скоро се очаква да пристигне и вторият самолет. Министър Запрянов участва в изслушване в парламентарната комисия за контрол над..
Общинският съвет в Ловеч не прие предложения от кмета Страцимир Петков проектобюджет на общината за 2025 г. Съветниците не приеха и предложението за увеличение на заплатата на кмета, но гласуваха за увеличение на заплатите на кметовете на селата в общината. Предложеният от кмета Страцимир Петков бюджет в размер на близо 81 милиона лева..
Русия иска да започнат преговори по основни въпроси и след това да се види дали ще има примирие, а Украйна, ЕС и САЩ настояват първо за 30-дневно примирие, а след това преговорите . Коментара направи в предаването "Нещо повече" журналистът Чавдар Стефанов, бивш кореспондент на БНР в Москва. "Очакваме да видим дали президентът Володимир Зеленски..
Заместник-кметът по финансите на Столичната община Иван Василев коментира казуса с извозването на боклука и заявката на фирми, които отговарят за почистването на част от районите в София, че след 19 май може да спрат сметосъбирането, защото не са получи плащания за услугата през тази година. Сметосъбирането в осем столични района може да спре от 19..
Служителите на военния завод "Терем-Хан Крум"-Търговище ще получат заплатите си за месеците февруари и март. Сумата е преведена от "Терем Холдинг" и най-вероятно в рамките на днешния ден сумите ще бъдат изплатени на работниците на предприятието. Повече от месец служителите на Терем Търговище всеки ден излизат на протест на пътя..
Трима заместник-председатели на Комисията за финансов надзор, номинирани от наскоро избрания за ръководител на финансовия регулатор Васил Големански, бяха избрани от парламента с гласовете на ГЕРБ-СДС, "ДПС-Ново начало", "БСП - Обединена левица" и "Има такъв народ". За заместник-председател, който да ръководи управление "Надзорна инвестиционната..
Вчера кметът Васил Терзиев предложи бонуси, които могат да стигнат до желаната от протестиращите сума от 400 лева, но само за работещите в "Столичен..
"В момента средната работна заплата в радиото изостава с 45% от средната работна заплата за столицата, което е изключително унизително. Ние сме..
15 май е празникът на Плевен. Изборът на датата е свързан с Пролетния плевенски панаир, който според историците през 30-те години на 20-ти век е..