„Бензинът рекордно евтин“ е водещото заглавие на вестник „24 часа“. В големите вериги бензиностанции цената е спаднала с 6 стотинки за литър . Причината според изданието е спадът на цените на петрола, предизвикано от разпространението на коронавируса. Заразата в големи икономики като Южна Корея, Япония и Италия предизвиква опасения, че потреблението на горивата ще бъде ограничено.
„Вирус истерия тресе България“, пише вестник „Труд“ и пояснява - потвърден случай на коронавирус у нас няма до момента, но хората се презапасяват с храни и лекарства. В големите градове масово се изкупуват хранителни стоки с дълъг срок на годност заради притеснението, че ако бъде обявена карантина, магазините ще се опразнят, както се е случило в Италия и Гърция. В аптеките в цялата страна липсват спиртните дезинфектанти и маски. Скочило е търсенето и на витамини.
Коронавирусът помрачи Трети март - отбелязва на две страници вестник „Стандарт“. Националният исторически музей и Военноисторическият музей остават затворени за националния празник. Мярката е превантивна, за да се избегне струпване на много хора в залите на двата музея. Причината не е само заразата от коронавирус, но и очакваната втора вълна на грип тип Б, за която предупредиха здравните власти.
„Стандарт“ съобщава още, че Съединените щати са разработили ваксина срещу коронавируса, а първата партида от нея е изпратена до здравните регулатори за одобрение.
„Тол системата тръгва в хаос“ е водещото заглавие на вестник „Дума“. Въпреки новите отстъпки на кабинета пред превозвачите, те отново излязоха на протест. В пълна неяснота са транспортните фирми, които до 27 март трябва да се оборудват с бордови устройства, допълва изданието. В коментар опозиционният вестник добавя- „Целите на упражнението бяха простички - повече пари за пътища и улеснение за бизнеса. Нищо подобно не се случи.“
Подобен е и коментарът по темата във вестник „Сега“ - „Министър Петя Аврамова и заместникът ѝ Николай Нанков с подчинената им Агенция „Пътна инфраструктура“ не са си свършили работата и заради тях транспортните фирми още не могат да оборудват колите си за отчитане на пробега и на дължимите пътни такси - пише изданието
„24 часа“ акцентира върху намерението на министерството на образованието да въведе интегрален изпит за бъдещите четвъртокласници. Идеята е те да бъдат препитвани не само по български език и математика, но и по природни и обществени науки. Промяната ще влезе в сила от 2022-2023 година. Другата промяна е да се оценяват уменията на учениците, а не толкова знанията, тъй като резултатите от проверките показват подобен дефицит у българските деца.
Язовирите на територията на страната разполагат с достатъчен обем за безпроблемното протичане на сезона и към момента те са запълнени на около 43%.- съобщават от "Напоителни системи" на старта на напоителния сезон. Съоръженията на Дружеството са в добро техническо състояние и вода се пуска по всички напоителни канали в районите, в които са..
Нерегламентирани финансови стимули за държавни служители, шестцифрени заеми за политици, данъчни и осигурителни измами за стотици милиони, фалшификации с въглеродни квоти и изтичане на информация за предстоящи проверки на Европейската прокуратура. Т ова са част от нарушенията, за които от Антикорупционния фонд (АКФ) твърдят, че са извършени от..
Близо 70 населени места в 14 окръга на Румъния са засегнати от последиците от обилните дъждове през последните 24 часа, съобщава агенция Аджерпрес, като се позовава на Департамента за извънредни ситуации. С цел защита на населението през последните 24 часа местните власти са разпоредили превантивна евакуация на 375 души в четири окръга –..
Кметът на София Васил Терзиев призова общинския съвет да не гласува предложенията за промени в бюджета на града за тази година, които бяха гласувани в комисията по финанси на Столичния общински съвет и бяха предложени от ГЕРБ - СДС, "Спаси София", "БСП за България" и Карлос Контрера от ВМРО. Предложенията за корекции в приходната и разходната част..
От 2 до 6 юни София ще е домакин на международния форум на алианса Film EU - формация от 8 европейски висши филмови училища, едно от които е НАТФИЗ. Те се събират, за да построят нещо голямо – първия общоевропейски университет за кино и медии. Предстои и фестивал със студентски филми, както и изложба с видеоинсталации, където природата среща..
Великотърновският апелативен съд обяви за решаване делото за катастрофата, при която преди година и половина край село Шереметя загина футболният треньор Ферарио Спасов. На първа инстанция подсъдимият Начо Пантелеев получи петгодишна ефективна присъда и беше оневинен по обвинението за нарушение на Закона за движение по пътищата. 5..
Депутатите от "Продължаваме промяната - Демократична България" искат да бъде изслушан Пламен Тончев, който оглавяваше ДАНС до вчера, когато беше избран за председател на Комисията по досиетата. Съпредседателят на "Продължаваме промяната" Кирил Петков каза в кулоарите на парламента, че има съмнение за натиск върху Тончев. "Има ли натиск..
Несъгласни сме с цялостната външна политика на България спрямо Израел . Това каза пред БНР Камал Догмуш, член на УС на Сдружението на палестинците в..
"Това е доста ярко послание към българското общество. Това послание ни казва, че който е зависим, той отива при Пеевски ". Това коментира пред БНР..
"Едноличното решение на Джевдет Чакъров да напусне председателския пост на ДПС е жалка персонална капитулация пред Пеевски. Такива действия са в остър..