Клиниката по очни болести в Александровска болница започна дарителска кампания в помощ на всички медицински работници на първа линия, които се борят с коронавируса. Инициативата е на Българското дружество по офталмология.
Проф. Ива Петкова - председател на дружеството, сподели, че специалистите по офталмология трудно биха могли да се впишат в борбата с Covid-19, поради много обективни причини:
"Решихме, че това е начинът, по който можем да покажем своята съпричастност към колегите си. Това е сметката на Българското дружество по офталмология. Негови членове дадоха инициативата, за да започне тази кампания", обясни тя в предаването "12+3".
По думите ѝ техни колеги - специалисти по очни болести, от чужбина, които са специализирали тук, също са поискали да се включат в дарителската акция. Проф. Петкова уточни, че и много граждани са предложили помощта си.
"Много ме радва това! Много добре се получава кампанията", сподели тя.
Доц. Александър Оскар - началник на клиниката по очни болести към Александровска болница, заяви пред БНР, че над 25 000 лева са заявени като дарения за подпомагане на инициативата:
"До края на седмицата предстои да се изработят ясни критерии. Нашето желание е да помогнем на колегите и на техните семейства и особено на тези колеги, които са затворени с дни в съответните болници. Както в Александровска болница - зам.-директорът доц. Димитър Буланов пряко ръководи процеса и заедно с д-р Томов вече повече от две седмици не са се прибирали по домовете си".
Цялото интервю на Даниела Якова с доц. Александър Оскар и проф. Ива Петкова в предаването "12+3" можете да чуете от звуковия файл.
С едночасова блокада приключи протестът на Инициатива "Правосъдие за всеки" срещу решението на Прокурорската колегия да остави Борислав Сарафов за изпълняващ функциите главен прокурор и след края на максималния по закон шестмесечен срок. Протестът започна пред Съдебната палата, продължи като шествие до историческата сграда на Народното..
Частично бедствено положение е въведено в община Тополовград поради голям пожар, който засега не може да бъде овладян. Извънредната ситуация е за землището на село Орлов дол. Стихията се разпространява бързо и застрашава земеделски имоти и насаждения, написа във Фейсбук кметът Божин Божинов. Мобилизирани са сили на пожарната, както и доброволно..
Голям пожар пламна на полуостров Пелопонес. Властите задържаха двама причинители на пожара. При температури 43 градуса по Целзий всичко гори и огънят се разпространява бързо, казаха пожарникарите, които гасят във високопланински район в област Коринт на Пелопонес. Първото засегнато село е Фенео със 70 жители, които властите евакуираха...
Пожар край вилна зона Батмиш край Сливен се запали тази вечер около 18.00 часа . Пожарът се разпростря на площ от 400 декара. Той тръгна в посока село Чинтулово, но беше овладян. Няма пострадали хора и къщи. Пожарът е локализиран и овладян. Голям пожар избухна и в района на село Владимирово, община Тополовград. Изгоряла е..
Инициативата „Правосъдие за всеки“ организира протест под надслов „Вън Сарафов, бухалката на Пеевски!“. Той се провежда тази вечер пред Съдебната палата и ще премине в шествие до историческата сграда на Народното събрание и до Орлов мост. Протестът е провокиран от решението на Прокурорската колегия да остави безсрочно Борислав Сарафов начело..
Локализиран е пожарът, който избухна в благоевградското село Марулево, обхвана две постройки и се разпространи към близката смесена гора. Около 200 декара е засегнатата площ. Няма опасност от разрастване на огъна. Евакуираха хора от пожара в село Марулево, горят къщи (обновена) Над четири часа продължиха усилията на пожарникари,..
През следобедните часове се възобнови пожарът край костинбродското село Опицвет, след като пожарникарите почти денонощие е опитваха да угасят огъня и около другите две близки населени места. Детски онкоцентър и помпена станция са в близост до възобновения пожар. На мястото пристигнаха заместник-вътрешният министър Тони Тодоров и директорът на..
"Борисов е заинтересован от съхраняване на правителството. Същевременно той изпраща послания, че няма да стои като заложник заради управлението. ГЕРБ..
Има шанс за голяма катастрофа и всички го знаем - партийни ръководители и на площада. И този път нещата са опрели на кокал, предупреди..
Опитът да се влезе в офиса с взлом беше акция за сплашване, натиск и смачкване на сдружение "Боец" , каза лидерът на сдружението Георги Георгиев в..