Потребявайте с много мисъл, всяка стотинка става особено ценна в условията на криза, пише „24 часа“. Вестникът предлага съвети как да се спрат или да се намалят така наречените скрити разходи. По изчисления на КНСБ и експерти, без значение дали ходим на работа или сме принудително вкъщи, за тричленно семейство са необходими малко над 2 300 лева на месец.
„Спекулата се развихри“ е водещото заглавие на „Земя“. Цените на храните и продуктите се повишиха чувствително. По данни на Комисията по стоковите борси и тържищата, картофите са поскъпнали с 26 на сто, морковите - с 44 процента, лимоните - с над 43 на сто.
В агроприложението на „Телеграф“ пише, че Брюксел облекчава земеделските стопани заради кризата. Повишава се размерът на авансовите плащания. Пренасочват се и средства от всички фондове за преодоляване на щетите от кризата с коронавируса.
„Реанимират мярката 60 на 40“ е водещото заглавие на „Труд“. НОИ и бизнесът ще си делят осигурителните вноски. Днес депутатите ще обсъждат промени в текстове в Закона за извънредното положение, има пропуски и противоречия, пише вестникът.
Готова военна продукция не може да стигне до купувачите си заради блокираните граници. „Телеграф“ цитира министъра на икономиката Емил Караниколов. Според него „Мярката 60 на 40 в помощ на бизнеса може да се промени в 70 на 30 след месец“.
В интервю за „Труд“ председателят на Камарата на строителите инженер Илиян Терзиев предлага електронни търгове, които ще помогнат на бизнеса да оцелее. Той е убеден, че ако чиновниците не си свършат работата, в държавната хазна няма да постъпят милиардите данъци и такси от строителния сектор. Инж. Терзиев подчертава, че са необходими още промени в Закона за извънредното положение в полза на това строителството да не спира.
В интервю за „24 часа“ председателят на Българската стопанска камара Радосвет Радев споделя: „Страх ме е от всяка следваща мярка за бизнеса - докато дойде денят на спасението, може да няма какво да се спасява“.
Успоредно с това главният редактор на изданието Борислав Зюмбюлев призовава: „Не губете вяра в капитализма и умните хора“. Вестникът предлага и част от картината в страната в условията на извънредното положение - община Хисаря почти е фалирала, бащи са спрели да плащат издръжка, производители изхвърлят готов разсад, защото няма къде да го пласират.
Откриват се допълнителни офиси към бюрата по труда в цялата страна, пише „Монитор“. Повече от пет хиляди са вече останалите без работа заради спряна дейност в условията на извънредно положение. Министърът на труда и социалната политика Деница Сачева обаче успокоява, че след края на кризисните условия ще има нови мерки за подпомагане на бизнеса и за възстановяване.
Националният консултант по кардиология проф. Иво Петров изразява надежда, в интервю за „Монитор“, че е възможно да ни отмине епидемията от Covid-19. Според него генетичното разнообразие на българите вероятно е причина да сме изградили колективен имунитет. Той е убеден, че предприетите от държавата мерки дават добър резултат.
„Компенсациите за евтиния газ се отлагат“, пише „Дума“. Брюксел не разрешава да се връщат пари за парно със задна дата. Премиерът Бойко Борисов заяви, че управляващата партия ще е готова с решение как да се гласуват промените в Закона за енергетиката по казуса, пише левият вестник.
Основният лихвен процент спада до 3.04 на сто през декември, изчисли Българската народна банка. Миналия месец основната лихва бе на ниво 3.22. Показателят е технически, но ясно отразява тенденцията при лихвите. Основната лихва е важна за изчисляването на лихвата върху просрочените задължения.
Очаква се днес Европейската комисия, известна като комисията "Фон дер Лайен 2", да встъпи официално в длъжност, след като на 27-ми ноември получи зелена светлина от Европейския парламент. Самата Урсула Фон дер Лайен беше одобрена за председател за втори път през юли. Мандатът на комисията е до 31 октомври 2029 година.
Около 40 процента от хората в Източна Европа и Централна Азия, които са заразени с ХИВ, не знаят за това. Това сочи доклад, оповестен във връзка със Световния ден за борба със СПИН, който отбелязваме днес. Има спешна нужда от стратегии за подновяване на тестването за ХИВ в 53-те държави, за които отговаря Европейския офис на Световната здравна..
Европейската агенция по лекарствата ( EMA ) пусна в действие нова платформа за следене на недостига на медицински продукти в евроблока. Европейската платформа за наблюдение на недостига на лекарства ще позволи по-добро следене на процеса, подчертават от агенцията. Компаниите, които имат разрешения търговия с лекарствени продукти, ще могат да използват..
От Австрия в Кипър ще бъдат репатрирани 69 антики, откраднати и контрабандно изнесени от острова. На церемония във Виена в събота те бяха предадени на кипърските власти, съобщиха от културното министерство. Ценните артефакти са датирани от бронзовата епоха до османския период. Колекцията се състои основно от керамични съдове, фрагменти от..
В интервю за вестник "Таймс" Калин Джорджеску, който спечели първия тур на президентските избори в Румъния, заяви, че страната му се чувства добре в НАТО и ЕС, но ще преговаря, така че нещата да бъдат в полза на неговия народ. Статията с интервюто е озаглавена: "Пропутиниският подпалвач се приближава към властта на източния фланг на НАТО", като "Таймс"..
Основният лихвен процент спада до 3.04 на сто през декември, изчисли Българската народна банка. Миналия месец основната лихва бе на ниво 3.22. Показателят е технически, но ясно отразява тенденцията при лихвите. Основната лихва е важна за изчисляването на лихвата върху просрочените задължения.
Стотици населени места са на воден режим. Потърпевши са около 200 хил. души към момента. В някои села имат вода по 2-3 часа на 5 дни. Най-тежка е..
Увеличиха се възможностите на президента да действа като партиен лидер . Това заяви пред БНР Ренета Инджова, бивш служебен премиер. Силви Кирилов..
Част от партиите интуитивно или инстинктивно да искат нови избори заради възможността ако Пеевски продължи да расте, санитарният кордон около..