Нито една къща за гости или семеен хотел в Еленския балкан не работи. Това е установила проверка на полицията и здравната инспекция по граждански сигнал, но много хора от големите градове са се прибрали по селските си имоти, което притеснява местните хора.
Кметът на община Елена Дилян Млъзев призова хората от големите градове, които са се прибрали за Великденските празници по имотите си, да не излизат и да спазват мерките за социална изолация:
„Хора от големите градове притежават тук имоти, идват си, някои от тях си идват и с приятелски семейства. Местните разбира се притесняваме от този поток. Няма къщи за гости, семейни хотели, ресторанти и категоризирани обекти на територията на общината, които да работят“.
За великденските служби в църковните храмове е създадена организация, а за спазването на реда ще помага и общинското доброволно формирование в Елена.
Силистра посреща годишнината от Дравската епопея без живи ветерани, участвали във Втората световна война. На 10 март 1945 г. при с. Кишбайом 31-ви пехотен полк удържа своята най-голяма победа. Заради проявения висок боен дух и себеотрицание на силистренските бойци вместо с името "Варненски“, с което полкът съществува от формирането си през 1904..
НАТО не е панацея, изключително важно е България да се включи в превъоръжаването на ЕС. Това каза пред БНР Николай Свинаров, министър на отбраната в правителството на Симеон Сакскобургготски (2001 - 2005 г.). "Всички говорим за националния ни интерес, но не го знаем кой е . Това продължава вече 25 години, а вероятно и преди това, аз говоря за..
Служители на Граничната полиция, сред които и директорът на службата Антон Златанов, са отличени заради усилията им България да стане пълноправен член на Шенген. На церемонията премиерът Росен Желязков обяви, че страната ни е надхвърлила очакванията на партньорите по отношение на охраната на европейските граници: "Днес България гордо стои, доказала не..
Родителите на четирима непълнолетни от Лом ще бъдат глобени заради това, че децата им са били навън след 22.00 часа без придружител. Децата са били спрени за проверка от полицаи. Глобата е между 300 и 500 лева. Санкцията се налага по Закона за закрила на детето, уточниха от пресслужбата на полицията в Монтана. При повторно нарушение..
Всички с пенсии до линията на бедност от 638 лева да получат добавки от 100 лева за април. Това предвижда внесено от депутати от "Възраждане" предложение за промени в гласувания на първо четене бюджет на държавното обществено осигуряване за 2025 година. Вносителите посочват, че за Великденските добавки ще са нужни 60 милиона лева, и предлагат..
82 години от спасяването на българските евреи от Холокоста бяха отбелязани в Дупница - града, известен с етническата си толерантност. Пред паметника на един от преките участници в събитията през март 1943 година Димитър Икономов в Градската градина беше организирано поклонение и бяха поднесени венци и цветя. Преди това беше открита..
С венец и цветя пред паметната плоча на жертвите на Холокоста в Русе бе почетена годишнината от спасяването на българските евреи. Председателят на СДС Румен Христов и членове на русенската организация на партията почетоха 82-ата годишнина от спасяването на българските евреи. "Виждаме как едно обединение между интелектуалци, между политици и..
Дежурните метеоролози в синоптичната станция на връх Мургаш са били нападнати и пребити в полунощ на 9 март. През прозореца влиза непознат мъж и..
Моят апел към Борисов и премиера Росен Желязков е да поемат такъв ангажимент, че България ще разходва повече за отбрана от държавния бюджет. За..
Нападателят на дежурните метеоролози на станцията на връх Мургаш е 32-годишен мъж. Той е задържан за 72 часа , съобщиха от СДВР за..