Личните лекари във Велико Търново, чиито практики са в градската поликлиника, днес не приемат пациенти, защото са осигурени „зелени коридори“ за имунизациите на бебетата.
Пред всяка от лекарските практики има охрана, която пропуска само по един родител с дете за ваксина. „Създаден е график, родителите са уведомени по телефона и идват през половин час, след всяко дете се дезинфекцира“, обясни великотърновският педиатър д-р Юлия Тонкова и увери, че личните лекари са обезпечени с нужните ваксини, но има притеснения:
„От страна на джипитата практиките нещата са обезпечени откъм сигурност. Не съм съвсем убедена, че е съвсем безопасно, защото реално ние не знаем носителството. Меря температури на присъстващите“.
Родители, довели бебетата си за имунизации, заявиха, че са доволни от създадената организация:
„Нямаме пропусната, личната лекарка ни се обади, че подлежим на ваксина и да дойдем днес, по принцип съм доволна“.
„Трябваше да направим имунизацията преди три седмици и добре, че пуснаха „зеления коридор“, за да може да я направим сега“.
Д-р Евгени Крайселски е педиатър в 22 ДКЦ в София с 30-годишен опит. След възстановяването по график на детските консултации и имунизации му предстои да имунизира 70-75 деца. Груповата практика в поликлиниката разполага с отделно помещение със..
Пограничните общини Свищов и Зимнич от двете страни на река Дунав очакват близо 1 500 000 евро европейско финансиране за предотвратяване на наводнения. Инициативите за зелена инфраструктура и залесяване за адаптация към изменението на климата в..
"Без съмнение става въпрос за терористичен акт" - така коментира тази вечер президентът на Франция Еманюел Макрон нападението с нож в град Мюлуз по време на демонстрация, при което загина един човек, двама полицаи са сериозно ранени, а други трима..
Трите най-големи центристки партии в австрийския парламент съобщиха, че са близо до това да постигнат съгласие за коалиционно правителство, близо пет месеца след общите избори, спечелени от крайнодясната Партия на свободата, която не успя да постигне..
Билетите за концерта на Лили Иванова през месец май тази година, който ще е в Народния театър "Иван Вазов", се продават на цени от 150 до 1000 лева и по-голямата част от тях вече са изкупени. Все още има единични пропуски за 250, 300, 400 и 700..
САЩ могат да спрат достъпа на Украйна до системата за сателитен интернет "Старлинк", ако не бъде постигната сделка за природните ресурси, писа "Ройтерс", а малко след това полските власти обявиха, че плащат и ще продължат да плащат абонамента на..
В 17 ч. на площад "Света Неделя" в София се събраха участниците в "Луковмарш". Протест срещу провеждането на "Луковмарш" в София Ществието беше забранено със заповед на кмета Васил Терзиев, но впоследствие съдът отмени забраната на..
Досегашните метални съдове за смет по домакинствата в населените места на община Кюстендил ще бъдат заменени с пластмасови, беше обявено на месечното заседание с кметовете на селата. Пластмасовите са по-функционални, по-здрави са и с малко по-голяма..
Политиците никъде, никога не работят за хората, те работят за себе си. Навсякъде е било така и така ще бъде. И за се чудя защо гласуваме за тях...
Фолклорът е не просто музика - той е памет, корени и душа. Българските народни песни носят в себе си историята на поколения, звука на..
През 1929 година Дунав при Силистра е бил "ледена пързалка" . По него са минавали с шейни до отсрещния бряг. Рекордът обаче е от 1954 година, когато..