Днес се очакват резултатите от изпратените от Регионалната здравна инспекция в Ловеч в Центъра по заразни и паразитни болести за изследване 25 нови проби за коронавирус . До момента в областта са регистрирани само два случая на коронавирусна инфекция, като и двата са в Троян.
Директорът на Регионалната здравна инспекция в Ловеч д-р Анета Винева поясни, че 5 от пробите са взети от пациенти:
„Три от Тетевенската болница, един от Белодробната болница в Троян. Втора проба е взета на пациентка с тежко протичаща пневмония. Първата й е отрицателна. И още една проба на първия излекуван пациент, който му приключи 28-дневната карантина след изписване“.
Д-р Винева допълни, че са взети и 20 проби на персонал от спешно отделение.
„Това са здрави хора“, добави тя, както и обясни, че в областта основно проби се взимат в лечебните заведения, където има хоспитализирани хора с белодробни оплаквания или с грипоподобна симптоматика.
„РЗИ взима проби само на контактни на потвърдени случаи“, добави директорът на РЗИ-Ловеч.
Днес трябва да станат известни и резултатите от последните 8 проби на работещите в Центъра за спешна помощ в Пловдив. Изследвани бяха 110 от колегите на лекаря, заразен с коронавирус, като вчера стана ясно , че тестовете на 102-ма от тях са отрицателни.
Във великотърновските села и тази година ще продължат инвестициите в инфраструктура и облагородяване. Кметът Даниел Панов обсъди с кметовете и кметските наместници на населените места от общината подготовката на новия бюджет и приоритетните инвестиции. В 26 населени места с финансиране през общинския бюджет се предвиждат реконструкция..
Сръбското правителство официално излезе в оставка, след като парламентът я прие. Според сръбската конституция така започва да тече 30-дневен срок за избор на ново правителство. Мащабни антиправителствени протести в съседна Сърбия Вучич: Гражданите на Сърбия не искат революции и насилие, управляващите се сменят с избори Л. Кючуков за..
Софийският градски съд прие видеотехническата експертиза по делото за смъртта на 15-годишния Филип Арсов, който загина на пешеходна пътека в центъра на София. Тежкият инцидент стана на улица "Гурко" в началото на септември 2023 г. На днешното заседание бяха изслушани част от вещите лица. Приетата видеотехническа експертиза показва момента на удара, а..
Въвеждането на еврото няма да промени лихвените проценти по съществуващите кредити. Това става ясно от публикация на Асоциацията на търговските банки. В нея от организацията уточняват, че когато лихвата по заема е фиксирана, тя ще бъде същата и не по-висока от тази преди датата на въвеждане на еврото. Ако договореният лихвен процент по кредита е..
Протестиращи пред Съдебната палата в София искат честни избори, независима прокуратура, разделение на властите и ненамеса в работата на институциите. Демонстрацията е под наслов "Пеевски вън", а организатор е инициативата "Правосъдие за всеки". "Не може г-н Пеевски, който разполага с 20-30 депутати, да бъде основна фигура в обществото и до голяма..
Договореността между руския и американския президент за спиране на взаимните удари на Русия и Украйна по енергийни обекти не издържа и няколко часа. Москва и Киев размениха обвинения за саботиране на преговорите, но по-късно през деня стана ясно, че са разменили и повече от 300 военнопленници. Тръмп: Разговорът с Путин беше много добър и..
С анулирането на дипломата за висше образование на Екрем Имамоглу той вече няма възможност да се кандидатира за президент , защото това е задължително изискване, но още по-сериозно нещо са обвиненията за тежки престъпления - корупция и подпомагане на терористична организация. Това каза пред БНР Мариян Карагьозов от Института по балканистика към..
Заведения в цялата страна ще затварят днес за по няколко часа в знак на протест срещу на ДДС за бранша на 20 процента. Те настояват да им бъде..
Има координиране за овладяването на българската храна и оттам за контролиране на вота . Това мнение изказа пред БНР бившият заместник-министър на..
Спиране на насилието и реформи в политиката за защита на животните – това са целите на сдружение "Кампании и активизъм за животните в индустрията"..