„Новата война е информационна, не микробиологическа. Това е нещо като трета световна война на полето на дигиталните технологии. Това е виртуална война, тя не съществува, но в нашето съзнание е факт“. Това коментира пред БНР проф. Лъчезар Аврамов, създател на лабораторията „Биофотоника“ към Института по електроника на БАН.
По думите му жертвите миналата година са били повече, но тогава медиите не са били вторачени в темата и не са ги вкарали в съзнанието на хората:
„Според статистиката в България всеки ден умират по 300 души. Миналата година са починали 108 000 души. Някой да е направил военно, извънредно положение? От тази инфекция според мен никой не е починал, защото да се твърди от какво е починал някой, трябва да има аутопсия. Тук става дума за хора, които умират от онкологични или кардиологични заболявания, но са с регистрирана вирусна инфекция и се записват като жертви на вируса“.
В предаването „12+4“ проф. Аврамов допълни:
„Тази криза предизвика страхотно силна управленска криза... Цялата стратегия за борба с инфекцията беше изградена върху два принципа с четири неверни твърдения. Първият принцип е, че има застрашаваща цивилизацията инфекция, вирус, който не се лекува с нищо. Първо, вирусът не е толкова страшен и второ - се лекува. Втората част на твърдението, че за вируса няма лечение. Няма ваксина и специфично лекарство, но си има универсални методи, които се прилагат срещу всички инфекции“.
Проф. Аврамов и д-р Христо Дамянов са написали доклад до министър-председателя и до министъра на здравеопазването:
„В него посочваме, че при нашата практика се прилагат два метода, които гарантират предпазване от този вирус. Беше информиран и медицинският щаб. Излязоха и световните резултати... Има технология, която се нарича високодозово интервенозно лекуване с Витамин С, и с нея са спасени тежките случаи в Шанхай. В същото време се появи информация, потвърдена от проф. Иво Петров, че в Испания хората се спасяват с т.нар. озонотерапия. Трябваше да се реагира много по-ефективно - да не се въвежда извънредно положение, а да се предприемат сериозни медицински мерки. Физическата изолация, повишаване на хигиената са необходими“.
Интервюто с проф. Лъчезар Аврамов можете да чуете в звуковия файл.
Свалянето на приложения на мобилните телефони е често разпространена практика, когато става въпрос за отстъпки в различни търговски вериги. В този случай няма начин магазините да не знаят всичко за нас, а личните си данни даваме съвсем доброволно . Те прилежно се съхраняват за нашите гастрономически предпочитания. Но ако самият ти се сетиш..
От ГДБОП предупредиха за бум на крадени профили в социалните мрежи с цел финансови измами . Хакерите постоянно се адаптират към техническата среда, променят начините, чрез които атакуват чатовете в социалните мрежи, в които хората прекарват голяма част от ежедневието си. В момента се наблюдава атака на профили, като се пише на контактите, че..
Евтиният самолетен билет е примамка , предупреди пред БНР Богомил Николов – изпълнителен директор на Асоциация "Активни потребители". Идеята на нискотарифните авиокомпании е да ви предложат атрактивна цена , посочи той и обясни обаче какво следва: " В последствие се оказва, че се начисляват различни допълнителни такси. А ако багажът ви е..
Украйна има интерес Балканите да бъдат съпричастни с нея, но и да разберат по-добре обстановката, в която се намират в момента. Това коментира пред БНР анализаторът Александър Малинов след форума "Одеса 2025". "Форумът беше първа стъпка от страна на украинското ръководство да се опита да накара балканските държави да разберат собствения си..
България е световен шампион по избягване на новини. 63% от запитаните признават, че умишлено избягват новините , сочи последното проучване на Ройтерс - Оксфорд Digital report. " Печален рекорд – България води по брой на хората, споделили, че избягват непрекъснато, отчасти или селективно по теми новините", коментира пред БНР проф. Нели..
Най-добрите поп певци и музиканти у нас започнаха кампания за набиране на средства за колегата си Данаил Данаилов, когото всички приятелски наричат Дидо. Отскоро той е диагностициран с тежка форма на труднолечим рак. За справянето с него са нужни непосилни за семейството му средства , разказа пред БНР Рафи Бохосян. "Дидо е един от..
У нас има "живи" и финансово стабилни 500-600 кооперации . Те обработват около 5 милиона декара земя, което е около 10% от обработваемата земя . Това каза пред БНР Явор Гечев, съветник на президента Румен Радев по въпросите на селското стопанство и бивш министър на земеделието в служебни правителства. Кооперациите намаляват, но се..
Вносител или износител на електроенергия е България няма никакво значение. Това дали сме износител не трябва да е панацея, защото сме общ пазар и..
Не левовете са по-добрите пари, а еврото - по-лошите пари, които тласкат към инфлация, а това, че всяка фирма и предприятие се стреми към по-високи..
Никога няма да затворя очи за лъжата , сподели пред БНР актьорът Павел Поппандов. Лицемерието е навсякъде , каза той и не скри, че такова има и в..