Лидерът на партия СДСМ и бивш премиер на Северна Македония Зоран Заев очаква България да продължи да бъде искрен приятел на Северна Македония и вярва, че въпросът за Гоце Делчев ще бъде решен в духа на "общата история", с която се гордеят и македонският, и българският народ, предаде агенция МИА.
"Ние (воденото от него правителство) намерихме решения на отворените въпроси, които доведоха до приятелство със съседите", каза Заев на пресконференция днес, коментирайки вчерашното изявление на българския премиер Бойко Борисов, че България е казала кои са нейните условия, за да бъде приета Република Северна Македония в Европейския съюз, и посъветва македонците "да не поставят невъзможни условия".
Заев каза, че това изявление е било "провокирано" от опозицията в Скопие, създавайки напрежение, което може да бъде преодоляно с разум, отговорност и приятелство, в духа на договора за добросъседство.
"Очаквам също българската страна да продължи да храни приятелски чувства към нашата страна, нашите народи са близки и приятелски, правителствата са близки и ние вярваме, че ще продължим да сътрудничим в бъдеще" каза Заев.
Тази сутрин продължава издирването на 20-годишната Стефани, която е забелязана последно близо до резиденция "Бояна". ПСС издирва изчезнало на Витоша младо момиче Всички пътеки в района отново ще бъдат обходени от планински спасители с кучета, във високите части на Витоша е направен оглед с дронове. Планинската спасителна служба призова..
На 15 ноември ще е 13-ата " Нощ на театрите" . По традиция, всяка трета събота от ноември в десетки държави в Европа театралното изкуство е в центъра на вниманието . Основното послание на българското издание тази година е " Нощният живот на театъра". 15 творци застанаха пред обектива на фотографа Драгомир Спасов , за да станат част от..
По традиция през месец ноември се поставя акцент върху здравето на мъжете и профилактиката на заболяванията при тях, едно от които е ракът на простатат а. Болница Токуда в София организира през ноември безплатни урологични прегледи за мъже. Прегледите ще включват ехография на цялата пикочно-полова система. За прегледите е необходимо да бъде..
39-то издание на "Киномания" ще се състои от 13 ноември до 30 ноември в София, Варна, Пловдив и Стара Загора . Мотото е "Нежността е новият пънк". То е цитат от режисьора Йоаким Триер, който го споменава по време на пресконференцията в Кан на най-новия му филм “Сантиментална стойност”, а това според критиците е и най-зрелият му филм...
Жителите на горнооряховското село Поликраище излизат на протест срещу проблемите с водоподаването в населеното място. След 11 ч. се очаква недоволните да блокират при автогарата в селото главния път Русе-Велико Търново. Причината за проблемите с безводието в Поликраище е остарялата водопроводна мрежа. Заради непрекъснати и тежки аварии, местните..
С празнични богослужения Българската православната църква чества светите ангели и техния предводител Архангел Михаил. Денят е познат като Архангеловден. Отбелязва се и като професионален празник на полицаите. Имен ден имат близо 240 хил. българи. Според свещеното писание ангелите са духове, служители на Бога и пазители на човеците. Ангелите..
В Националния археологически резерват "Деултум-Дебелт" ще бъдат чествани 1160 години от покръстването на българския народ. Годишнината ще бъде отбелязана с благодарствен молебен и програма, включваща старинна музика. На събитието ще присъстват вицепрезидентът Илияна Йотова и представители на държавната и местната власт.
Всеки трети българин изразява готовност да изложи на риск личния си живот, за да защити демокрацията, а всеки пети е готов да се запише като доброволец..
Нас, българите, ни чакат много, много тежки моменти, купуване на коли на лизинг и апартаменти на кредит - ще вием, предупреди в интервю пред..
През 1897 година в центъра на столицата, по проект на швейцарския архитект Хайнрих Майер се издига еднокуполна сграда в стил неокласицизъм и късен..