Пандемията от Covid-19 продължава да е основна тема в за чуждестранната преса. Британските вестници се фокурисат върху финансовите измериния на кризата, предизвикана от Covid-19. Според "Дейли телеграф" единственият "базов сценарий" на хазната на Обединеното кралство е за бюджетен дефицит до края на финансовата година в размер от 337 милиарда паунда.
Или с 280 милиарда повече от прогнозите преди вируса, изчислява изданието. Но тази сума надвишава очакванията на независим орган като Института за фискални изследвания, пише британският "Телеграф".
Смекчаването на карантината в Русия крие нови рискове, предупреждава в заглавие вестник "Независимая газета", според който "пълната победа над коронавируса е още далеч".
На страниците на "Свободная пресса" четем, че много руски медици " масово се уволняват от работните си места поради липса на добра защита от епидемията и заради физическо и психическо претоварване".
А "Новая газета" изчислява, че близо 40% от тях имат психологически проблеми поради "стрес и невротизиращи фактори". Други 10 на сто страдат от депресии, а още толкова са развили тревожност и нарушения на съня, уточнява руското издание.
Пресата в Турция пък извежда като акцент подготовката на страната за предстоящия туристически сезон.
"Туристите се готвят за юни", отбелязва вестник "Дюня", а "Истиклял" публикува график на поетапното нормализиране. Според него граничните пунктове със страни, "които са поставили епидемията под контрол", се планира да бъдат отворени за преминаване на 15 юни, отбелязва изданието.
Административният съд в Атина взе безпрецедентно решение - обезщети с 50 хиляди евро гръцки гражданин, който след поставяне на ваксината "Астра Зенека" срещу Covid-19, е получил рядко неврологично заболяване.Според медицинската комисия 40-годишният грък след ваксината страда от синдрома на Гилен-Баре . В резултат на ваксинирането е..
Денят на труда е повод да обърнем внимание на трудностите на работното място. Все повече хора изпитват хронична умора, загуба на мотивация, чувство на изтощение - симптоми на така наречения бърнаут или прегряване . Работещи в различни страни отбелязват Международния ден на труда В интервю за БНР Ина Антонова , психолог, обясни как да го..
За първи път водещият фестивал на Турция за авиация, космос и технологии TEKNOFEST се провежда в признатата само от Анкара Севернокипърска турска република. Единадесетото му издание се открива днес, а в събота се очаква той да бъде посетен от президента на Турция Реджеп Тайип Ердоган, който ще бъде на официална визита на острова. В..
Във всяко едно време един народ трябва да има готовност да жертва всичко в името на някаква национална кауза! Това каза пред БНР историкът проф. Пламен Митев и добави, че в последните години големите цели ни липсват , а трябва да намерим цели, които да ни обединят. " Априлското въстание е най-мащабната, най-масовата и най-добре организираната..
Трима пътници в такси са загинали при катастрофа край Монтана. Сигналът за инцидента е подаден в 12:15 часа. Автомобилът е бил спрял, когато е блъснат от идващ тежкотоварен камион от Враца към Монтана. Шофьорът на таксито е в тежко състояние в болница. Пробата на шофьора на камиона за алкохол и наркотици е отрицателна.
На Първи май хиляди работещи преминаха по улиците на Токио, за да отбележат Международния ден на труда. Празникът бележи борбата и постиженията на работниците и работническите движения по света. Няколко хиляди се събраха в столицата на Тайван - Тайпе, с искане за по-добри условия на труд, увеличение на заплатите, по-кратък работен ден и..
Пет дни след проливните дъждове доброволци продължават да помагат в разчистването на наводнените къщи в селата Лехчево и Кобиляк. В събота привечер пороен дъжд от 108 литра на квадратен метър причини значителни щети. "Благодарение на доброволците от Столична община, от Белово, от община Бойчиновци също доброволците се включиха, помагат..
"С навлизането на дигиталното евро еврозоната иска да обхване още по- голяма територия, защото, както казва Кристин Лагард, "нашата икономика..
Българският електроенергиен баланс все повече прилича на испанския. В последно време се инвестира основно в слънчеви мощности. Вятърни нови..
Има риск, ако с културното наследство не се занимават експерти. Това обясни пред БНР арх. Чавдар Тенев, председател на регионалната колегия на Камарата..