Журналистът Сашо Диков пристигна на стадион "Георги Аспарухов" и предаде акциите на ПФК Левски на изпълнителния директор на клуба Павел Колев. Това обаче не променя волята на Васил Божков, който е джиросал акциите на премиера Бойко Борисов.
"В 09:41 получих есемес: "Сашо, щом ББ не иска, да ги оставим на Левски и той да се оправя после, нали е най-големият фен". По силата на този есемес съм тук, за да му връча акциите. Той каза, че ще ги приеме, говорих с него. Аз като куриерче изпълнявам. Това, че те ще ги приемат, не променя факта, че собственикът е Бойко Борисов, каквато е волята на собственика. Ако Левски не бъде спасен, ще е негова вината", каза Диков.
"Това е първа крачка към смяната на собствността. Това, че премиерът на приема акциите, не е проблем на Васил Божков. С този акт днес той се отказва от акциите в Левски. Това, че Кралев е казал нещо, не значи, че то е така. Аз направих консултация, че няма проблем държавен служител да получи акциите и веднага да ги предаде на друг. Топката е изцяло в полето на Борисов", допълни журналистът.
По-рано днес Диков се появи пред МС да връчи пакета акции на премиера, но те бяха отказани.
"Изключително лоша сценка, която е гавра с историята на "Левски" и неговите привърженици", така Васил Колев от тръст "Синя България" определи прехвърлянето на акциите на синия клуб от собственика Васил Божков на премиера Бойко Борисов.
По думите му хубавото в цялата ситуация е, че Божков вече не е собственик на "Левски".
Репортажи на Георги Димитров и Светослав Табаков и интервю на Даниела Големинова с Васил Колев в предаването „12+3“ можете да чуете от звуковия файл.
Министърът на образованието Красимир Вълчев е готов да инициира обществен дебат за ограничаване на достъпа на деца под 15 години до социални мрежи заради доказаните вреди върху тяхното развитие. Това той съобщи в Силистра по време на церемония по откриването на новия физкултурен салон на Професионалната гимназия по стопанско управление, администрация и..
Становището за премахване на колектор или хотел "Негреско" на "Елените" е кризисен ПР от страна на държавата. Това коментира пред БНР бургаският адвокат Драгомир Ошавков. В Дирекцията за национален строителен контрол (ДНСК) се подготвя акт за установяване на незаконно строителство и предписание за събаряне на корекцията на реката, която се..
Трима души спечелиха Нобеловата награда за икономика за 2025 г. Американецът Джоел Мокир от Северозападния университет в Евънстън, САЩ, е отличен "за определянето на предпоставките за устойчив растеж чрез технологичен напредък". Отличени са французинът Филип Агион, който работи в Колеж дьо Франс, Европейския институт по управление на..
Българската академия на науките отбеляза 156 години от основаването си с тържествено събрание в столицата. Акцент в отбелязването на годишнината от основаването на БАН е и друга значима дата - 155 години от учредяването на "Периодическо списание" през 1870 година. Това е първото научно издание на съвременна България, което продължава да..
Американският президент Доналд Тръмп беше посрещнат аплодисменти и ставане на крака в парламента на Израел. Очаква се той произнася реч пред депутатите в Кнесета. Преди Тръмп обръщение от трибуната направи премиерът Бенямин Нетаняху. В емоционално слово, прекъсвано от аплодисменти, той благодари на Тръмп и заяви, че името на американския..
Председателят на Комисията за противодействие на корупцията Антон Славчев е отказал да приеме съпредседателите на "Да, България" Ивайло Мирчев и Божидар Божанов, съобщиха те. На срещата, която не се състоя, двамата лидери искаха да получат информация във връзка с подадените от тях сигнали за наличие на "компроматна банка" на разположение на..
Трябва да бъдат загърбени дребнотемията, за да вървим напред. Това заяви пред БНР кметът на Пазарджик Петър Куленски, след като в града се проведе извънреден вот за общински съветници. ДПС го спечели. Партията взе 17.13% от гласовете. ПП-ДБ е втора с 11.75%, партия "Свобода" - 10.34%, БСП - 7.42%, ВМРО - 6.84%, а ГЕРБ остана с 6.16%. МИР..
Шести блок на АЕЦ "Козлодуй" спира за планов годишен ремонт . Блокът има проблем с един от парогенераторите. Предвиждат се мерки да се установи какъв..
Когато стъпваш върху плаващи пясъци и толкова голямо неизпълнение на Бюджет 2025, е много трудно да се направи нормален бюджет за догодина . Това каза..