Световноизвестният баритон Кирил Манолов е „Музикант на годината 2019“ в националната анкета на предаването „Алегро Виваче“ на програма „Хоризонт“ на БНР.
Резултатите от гласуването на публиката, в което се включиха над 5000 слушатели, бяха обявени в специално издание, а екипът се надява, че през есента на 2020 г. пандемичната обстановка ще позволи провеждането на традиционната тържествена церемония с галаконцерт.
Ето и победителите в останалите шест категории:
Пианистът Емануил Иванов спечели наградата „Млад музикант на годината“, а „Ансамбъл на годината“ стана дуото Зорница Иларионова и Мартина Табакова.
Младата цигуларка Зорница Иларионова спечели и приза в категория „Активна творческа дейност“ и така влезе в историята на класацията като първия музикант, получил две награди в една година.
Вотът на слушателите в категория „Класиката в други жанрове“ беше за певицата Весела Делчева - за участията й в мюзикъли, а „Коледа“ от Димитър Ненов в Националното турне на Фондация „Йордан Камджалов“ беше отличена за „Музикален проект на годината“,
С наградата „Изключителен принос към българската култура“ беше отличен диригентът, композитор и виден педагог проф. Пламен Джуров.
За четвърти път беше обявена и специалната награда „Олга Камбурова“ в подкрепа на младите таланти, която се определя от екипа на „Алегро виваче“. Възможността да направи професионални студийни записи в БНР ще има 16-годишната цигуларката Лора Маркова, ученичка в НМУ „Любомир Пипков“ – София, в класа на Благородна Танева.
Чуйте специалното издание на предаването "Алегро виваче" и изпълнения на наградените в звуковия файл.
Музикант на годината 2019 - кого избраха слушателите на БНР в 29-ата поред национална анкета на предаването "Алегро виваче": Първо малко статистика: През месеците януари и февруари бяха събрани общо над 5000 гласа, от които валидни - 4382...
Спонтанна импровизация върху музикална графика или строга интерпретация на записан с ноти музикален текст – това са границите, в които се движи музиката, която ще прозвучи в петото издание на фестивала „ТрансAрт“ на „Ориндж фактори“. Трите събития са..
Днес - 26.11, се навършват 115 години от рождението на писателя Йожен Йонеско. Той е ненадминат представител на "театъра на абсурда". "След Втората световна война живеем във все по-атеистични времена. Обществото се потапя в една хедонистична..
Интересът на американския писател Грегъри Магуайър към света на "Магьосникът от Оз" се появява в детските му години. Спомня си с носталгия моментите, в които е гледал, заедно със семейството си, класиката от 1939 по романа на Лиман Франк..
Росен Димитров е родом от Казанлък.Немска езикова гимназия завършва в Бургас, Висше военно училище в Шумен. По образование машинен инженер, по призвание - писател. Живее, твори и работи в Германия. Но широкият му дух не го оставя на мира и..
В седмото издание от 32-я сезон на предаването на програма “Хоризонт“ за музикално-сценични изкуства “Каста дива“: 20.05-21.00 ч.: - Пренасяме ви в атмосферата на международния оперен конкурс “Николай Гяуров“ в Модена в разговор с един от..
Гьоте институт – България е домакин на премиерата на най-новото видеопредставление на творческия колектив "Метеор" - "Вълшебната гора". Става дума за видеопредставление и пърформанс на живо тази вечер от 19 часа. Събитието обещава да ни отведе към..
На 12 ноември се надършиха 100 години от рождението на цигуларя Петър Арнаудов - български музикант, който дълги години неотменно присъства в концертния живот на страната, същевременно един от най-известните наши цигулкови педагози. Петър..
Имаме абсурди – вторият иска лидерска среща с първия и в същото време не го признава за лидер. За какво е тогава лидерската среща? Това каза..
" Ако приемем, че съдебната система е един камион с ябълки, в него има едно буре гнили ябълки - хора, податливи на корупция, които се ползват от..
И шестият опит да бъде избран председател на 51-вото Народно събрание се провали. Нито един от предложените четирима кандидати не успя да събере..