По обвинение на Окръжна прокуратура –Ловеч съдът призна за виновен и осъди мъж на 12 години лишаване от свобода и глоба в размер на 10 000 лева за опит за убийство на полицай и за неправомерно държане на оръжие и на наркотици в къща в луковитското село Петревене.
При акция на полицията в село Петревене преди две години, в жилищна сграда, мъжът направил опит умишлено да умъртви полицейски служител от Група „Охрана на обществения ред“, РУ-Ловеч, при изпълнение на служебните му задължения, като произвел изстрел с огнестрелно оръжие - сигнално-газов пистолет, преработен в огнестрелно оръжие, с което му причинил пронизващо огнестрелно нараняване, с опасност за живота.
Акцията била насочена срещу държане с цел разпространение на наркотични вещества.
Открити са голямо количество наркотици и други оръжия и боеприпаси.
Съдът призна П.Н. за виновен както по обвинението за опит за убийство на полицейски служител, така и по обвинението, че през периода от лятото на 2016 г. до 12.04.2018 г., в с.Петревене, при условията на продължавано престъпление, без надлежно разрешение по ЗКНВП, разпространявал високорискови наркотични вещества .
12-годищната присъда подлежи на обжалване пред Апелативен съд – Велико Търново.
"Ние може да предизвикаме диалог, но цялото общество трябва да приложи натиск, за да има промени". Това обясни пред БНР Веселин Калановски, общински съветник от ПП-ДБ и член на Комисията по обществен ред и сигурност към Столичния общински съвет, след като 15-годишно момче беше убито от свой връстник в столичен търговски център. Общинските..
Преди ден очакванията бяха, че коалиционните партньори на ГЕРБ във властта БСП и ИТН трябва да се произнесат по предложението на Бойко Борисов за включване в управленската формула на "ДПС-Ново начало". Днес вече е ясно, че радикално преформатиране не се очаква. В съобщение до медиите лидерът на "ДПС-Ново начало" Делян Пеевски информира, че е..
Националният статистически институт ще представи актуални данни за демографските тенденции по време на форума "Европа с мен", който се организира за втора поредна година от Министерството на труда и социалната политика. Форумът включва три дискусии под общия надслов: "Демографски компас - коя е правилната посока?". В рамките на срещата..
Ускоряването на българската икономика в партньорство между бизнес, местна и централна власт ще обсъжда шестият национален форум "Бизнесът и регионите". Сред темите са новата политика за индустриализация на Европейския съюз и присъединяването на страната ни към еврозоната. Големите инвеститори в икономиката ще говорят за възможностите за..
Днес в 9:30 часа е официалното откриване на Годишната конференция на Международната асоциация на обществените медии. Темата на форума е: "Обществените медии - силата на аргументите". Домакин на годишната конференция е Българското национално радио. Тя се провежда в София за първи път и ще продължи и утре. Събитието събира ръководители и..
Израел съобщи, че чрез Червения кръст е получил тленните останки на още един заложник от Ивицата Газа - тринадесетото тяло, предадено от "Хамас" по силата на действащото в Газа споразумение за спиране на огъня, предаде агенция Франс прес. Общо 28 са отвлечените преди две години заложници, които са убити. Израел и "Хамас" потвърдиха, че..
Украйна работи активно със САЩ за получаването на необходимия брой системи за противовъздушна отбрана "Пейтриът", заяви украинският президент Володимир Зеленски. Във вечерното си видеообръщение той определи системите "Пейтриът" като една от ключовите гаранции за сигурност за страната. Зеленски припомни, че при посещението си във Вашингтон е..
БСП няма да влезе в парламента при следващи избори, Борисов е унижен от Пеевски и ДПС-НН няма да влезе пряко във властта, защото не иска да носи..
"Борисов пробва дали ако тропне по масата, Пеевски ще му даде да стане министър-председател. Установи, че тази работа няма да стане и тръгна натам,..