Ако статуите на роботърговци са "образователни", тогава трябва да имаме и Хитлер на площада, гласи заглавието на материал в "Нюзуик", посветен на коментарите по повод събарянето в неделя на статуята в Бристол на Едуард Колстън, търговец на роби и филантроп.
По същата тема лондонският "Гардиън" публикува различни мнения. Едно от тях констатира, че обектите не са нито безценни, нито неизменни.
Не унищожаването на статуи, а разкриването на несправедливостта е довело до забраната на робството, извежда в заглавие "Дейли телеграф".
"Тайм" пише, че паметници на търговци на роби, виновни за геноцид и империалисти са станали мишена на глобалните антирасистки протести.
Московчани толкова дълго чакаха този ден - дори не им се вярва, че е дошъл, пише "Росийская газета". Под заглавие "Животът се завръща" официозът коментира решението на столичния кмет Сергей Собянин да отмени от днес повечето антивирусни мерки в Москва.
В Москва обаче всеки ден се откриват по около 2000 нови болни. Според методиката на санитарните власти това не отговаря на мащабното отпускане на режима, отбелязва "Комерсант".
Гръцкият "Та неа" коментира, че увеличението на случаите на коронавирус в страната - 97 за четири дни - отразява разхлабването на ограничителните мерки преди 15 дни.
Вестникът пита какво ли ще стане след две седмици след пълното освобождаване на дейността на баровете и ресторантите, както и с либерализирането на въздушните превози и отварянето на Гърция към редица страни.
За решаващи 86 дни в отношенията на Гърция с Турция пише атинският ежедневник "Катимерини". Изданието съобщава, че през септември изтича тримесечният срок, след който влиза в сила актът, по силата на който Анкара ще може да извършва проучвания за въглеводороди в някой от 24-те блока, които е определила в зоната, северно от остров Родос до югоизточно от Крит.
Американският държавен секретар Антъни Блинкън призова Израел да направи повече, за да защити цивилните във войната с "Хамас". Призивът му, докато израелски танкове напредват към Хан Юнис, главният град в южната част на Ивицата Газа. Пред Си Ен Ен Блинкън заяви, че съществува намерение за закрила на цивилните жители, но резултатите невинаги са видими...
Субсидии за близо 15 млн. евро предоставя правителството на Кипър за изграждане на студентски жилища в историческата стара част на Никозия. Кандидатстването за безвъзмездните средства по новия план започва и ще продължи до края на месеца, обявиха от вътрешното министерство. Безвъзмездно ще бъдат финансирани физически и юридически лица, собственици или..
Гръцката полиция арестува волейболния фен, който рани тежко полицай по време на срещата между "Олимпиакос" и "Панатинайкос" в Атина в четвъртък. Правителството изрази готовност да въведе много строги мерки срещу хулиганството на стадионите. Безредиците на волейболен мач в Атина доведоха до тежко нараняване на полицай. Колегите му от Съюза на..
Няколко десетки затворници на остров Корфу в Западна Гърция обявиха гладна стачка с искане за смекчаване на критериите за отпуск и условно освобождаване, съобщават местни медии. Затворниците, които в по-голямата си част са с албански произход, са настояли и за наемането на медицински персонал, социален работник, както и на постоянен лекар. Лишените от..
Автомобилните превозвачи в Словакия решиха отново да блокират границата с Украйна в понеделник. Така те се опитват да накарат Европейската комисия да върне премахнатата по-рано разрешителна система за украинските автопревозвачи. Трафикът на леки автомобили няма да бъде ограничаван. Обстановката по пътищата в Източна Словакия се влоши, след като..
Президентът на САЩ Джо Байдън е поканил украинския си колега Володимир Зеленски на среща в Белия дом във вторник, 12 декември, предаде "Ройтерс", като се позова на официално съобщение от американското правителство. Темата на разговор ще бъде продължаващата война и "жизненоважната" нова помощ от страна на САЩ за Киев в съпротивата му срещу Русия,..
Войната в Украйна и ситуацията в Близкия изток са основните теми, които министрите на външните работи ще разискват на днешното си заседание в Брюксел. То ще започне с обмен на мнения с украинския министър на външните работи Дмитро Кулеба. Заседанието на Съвета на ЕС ще бъде предшествано от неформална закуска с министъра на външните работи на..
Американският Сенат блокира законопроект, предвиждащ помощи за чужди държави в размер на 116 милиарда долара. Повече от половината от тях, а именно..
Бойко Борисов да стане премиер при ротацията, вместо Мария Габриел . За това призова от ефира на БНР Недялко Недялков, директор на агенция "ПИК“. "..
В контекста на геополитическия сблъсък между атлантическия фактор в лицето на САЩ, които опитват да запазят глобалната доминация, която получиха през..