"7 вражески фронта преброи Борисов: Няма да ме принудят да живея в страх!", пише в заглавие на първата си страница "24 часа". Всекидневникът обяснява, че фотос на спящия гол премиер сред банкноти от 500 евро е провокирал пресконференция на управляващата партия.
"Противниците ни удариха дъното", цитира думи на Борисов вестник "Труд". "Целта им е да ме смачкат психически, а после и физически", посочва премиерът.
"Атака по учебник на КГБ се опита да залюлее държавата в навечерието на едни от най-важните геостратегически проекти за България", пише по темата "Монитор". Ударът идва от престъпна колаборация между опозиция, висши държавни мъже, представители на олигархията и мафиоти от 90-те, а целта е сваляне на кабинета преди юли, посочва изданието, като цитира думи на Борисов.
"Задава се хаос с минималната заплата", пише вестник "Дума". Държавата се оттегля от определянето на обща за страната минимална заплата. Занапред тя ще се договаря между работодатели и синдикати.
Предвижда се и определянето на минимално възнаграждение в различните отрасли. По този начин ще отпаднат и минималните осигурителни прагове, определяни от правителството. Новият механизъм ще влезе в сила от 2021 г., но преговорите ще започнат от тази година.
"Проверяват министър за конфликт на интереси", съобщава вестник "Земя". Комисията за противодействие на корупцията и отнемане на незаконно придобитото имущество се самосезира и започна проверка на министъра на образованието Красимир Вълчев.
Производството за конфликт на интереси е образувано по медийна публикация. В нея се съдържат твърдения за Вълчев и за председателя на Комисията за защита на потребителите Димитър Маргаритов.
Според публикациите изпълнителният директор на Фондация „Просвета“ Мария Карабельова - Маргаритова е кума на Красимир Вълчев и същевременно е съдружничка с неговата съпруга в консултантско дружество.
Трети ден над 10 км е опашката на ГКПП "Кулата", информира "24 часа". Само трима гръцки полицаи обработват документите на пътуващите през граничния пункт "Кулата".
От нашата страна работят по петима на вход и изход на 9 гишета, отбелязва изданието.
Продължава почистването на река Джубрена край дупнишките села Крайници и Червен бряг, казаха от Общината. Почистването започна през април по проект за малко под 1 млн. лева от фонд "Бедствия и аварии". Почистват коритото на река Джубрена Река Джубрена, дълга около 25 километра, не е чистена никога досега. Преди две-три години и при..
Десетки хиляди поляци излязоха по улиците на Варшава в подкрепа на двамата кандидати за президент, който ще се явят на балотаж на 1 юни. Класиралият се на трето място в полските президентски избори с условия към участниците в балотажа Едното шествие беше в подкрепа на кмета на Варшава Рафал Тшасковски, либерален столичанин, който подкрепя правото..
МВР е обявило обществена поръчка за 30 000 икони, лепящи се на стъклата на автомобили, с цел да пазят децата по пътищата. Освен иконите, е предвидено да бъдат доставени и 50 хиляди балона, 15 хиляди плажни топки и 30 хиляди химикалки. Предвидено е поръчката да бъде финансирана от Фонда за безопасност на движението по пътищата. В същото време БНР научи,..
Дъждът, който и в Кюстендилско не спира второ денонощие, ще доновреди на черешовата реколта в региона, която на места ще е нулева след измръзванията през април, коментираха аграрни специалисти. От влагата оцелелите на места плодове може да загният или да бъдат нападнати от гъба. Дъждът ще навреди на оцелелите плодове и е необходимо пръскане на..
След повече от 230 години Съединените щати се отказват от едноцентовите монети, съобщава БТА, като цитира германското списание "Шпигел". От догодина "пенитата" вече няма да се пускат в обращение, като последната поръчка за заготовки на монети вече е направена. Спирането на най-малката американска монета, изработена от сплав от цинк и мед,..
Общината ще помогне за ремонта на детското отделение в дупнишката болница - за вторник е насрочена среща с представители на фондация "За доброто", която събира средства по реализацията на проекта "Светулка", каза за БНР кметът на града Първан Дангов. За цялостния ремонт на отделението са необходими около 650 хил. лева, набирането на средствата..
Директорът на сливенския полигон за борба с градушките Даниела Мушкова обяви, че само от тяхната площадка са били изстреляни над 100 ракети по градоносния облак, валежът от който причини щети в Сливенска и Ямболска област. Според нея направено е било всичко възможно за неутрализиране на облака, но явлението е било с голяма интензивност...
Лявото вече няма представителство в парламента. Това заяви пред БНР Корнелия Нинова, лидер на "Непокорна България", бивш председател на БСП и добави,..
"Да празнуваш език, който е толкова невидим и крехък , е невероятно нещо." Това каза пред БНР писателят Георги Господинов. По думите му,..
Добрич се превръща в сцена на традициите, благодарение на Фестивала на занаятите и изкуствата, който се организира от Фондация - "Добруджа -..