„Голяма част от промените в Закона за социалните услуги, който влиза в сила от утре, реално ще бъдат факт от следващата година. Един от важните акценти на закона е, че за първи път се разглежда важността на качеството на услугите и на професионалистите в системата“. Това каза пред БНР заместник социалният министър Зорница Русинова.
Тя поясни, че в следващите три месеца всички подзаконови актове ще бъдат обект на публично обсъждане:
„Реформата в услугите е с дълъг хоризонт... Докато не излязат наредбите, действа сегашният ред и за ползване на услугите“.
В предаването „Преди всички“ Русинова допълни:
„В парламента стартира дебат за социалното законодателство. В четиримесечен срок трябва да изготвим подробен анализ. Кодифицирането на законодателството в Кодекс за социална подкрепа би помогнало на сега действащите закони“.
Интервюто със Зорница Русинова можете да чуете в звуковия файл.
Доларът пада, защото политиката на Тръмп създава ефект, при който инвеститорите бягат. Това обясни пред БНР Здравко Пиринлиев, инвестиционен анализатор. "Европейските фондови пазари продължават да се представят добре. Глобалният капитал вижда Европа като остров на известна доза сигурност". Икономическата политика на САЩ изглежда хаотична, но..
В Плевен предстои седмото редовно заседание на Кризисния щаб за решаване проблема с безводието. С решение на Народното събрание Общината получи допълнителни средства от държавата за нови седем ВиК проекти на обща стойност над 10 милиона лева. ВиК - Плевен извършва учестен мониторинг на питейната вода заради режима Заседанието е редовно..
Правителството ще одобри на днешното си заседание споразумението с Република Северна Македония изграждането на общия трансграничен тунел - част от Коридор №8, който ще свързва двете държави. Съоръжението е ключов елемент, а документа ще уреди подготовката , изграждането и експлоатацията му. Вицепремиерът и транспортен министър Гроздан Караджов..
Нов случай с нарушени полети заради неидентифицирани дронове на европейско летище. В Мюнхен 17 полета са били отменени тази нощ, информират германските власти. Над 3 000 пътници са били засегнати заради неидентифицирани безпилотни летателни апарати, които летищните специалисти са следили през нощта. Други 15 пристигащи полета към Мюнхен са били..
Руският президент Владимир Путин предупреди САЩ, че има риск от ескалация, ако предадат на Украйна ракети "Томахоук". Постепенно се възстановява електрозахранването в Северна Украйна след руските атаки, съобщават украинските власти. Американският вицепрезидент Джей Ди Ванс заяви миналата седмица, че Вашингтон обмисля дали да даде ракети..
В Италия продължават спонтанните шествия от миналата нощ в защита на Глобалната флотилия "Сумуд" и Газа. Поради същата причина днес, 3 октомври, започна и общонационалната 24- часова стачка в обществения и частен сектор, обявена от базовите синдикати заедно с тази на най-големия италиански профсъюз CIGL – Генерална конфедерация на труда...
Летището в германския град Мюнхен е затворенo заради неидентифицирани дронове, съобщи Ройтерс. Безпилотните апарати са принудили контрола на въздушното движение да спре операциите, а това е довело до отмяната на 17 полета. Засегнати са близо 3000 пътници. Други 15 пристигащи полета са били пренасочени към летищата в Щутгарт, Нюрнберг, Виена и Франкфурт,..
През втората половина на октомври ще имаме хубави есенни дни , но месецът започва с ударна зимна обстановка. Това обясни пред БНР метеорологът..
Росен Софрониев е управител на рафинерия "Плама", разположена край Плевен. От 15 години той се опитва да ангажира поредния областен управител с..
Неформален кръг от съмишленици и експерти от различни области с различни убеждения, но защитаващи основните демократични ценности, създаде наскоро Форум..