Николай Стайков - авторът на интервюто с Илия Златанов, съсобственик на най-голямата фирма за производство на асансьори в България "Изамет", в което бизнесменът твърди, че с посредничеството на бившия шеф на столичното следствие Петьо Петров, известен като Петьо Еврото, е бил отнет бизнесът му, беше на разпит в Софийската градска прокуратурата.
Пред журналисти Николай Стайков от "Антикоруционния фонд" обясни, че разпитът е бил в рамките на образувана предварителна проверка след самосезиране на главния прокурор Иван Гешев.
"Това е много важен тест дали прокуратурата може да се саморазследва и затова ще следи изключително внимателно какво ще правят. Нямам големи очаквания точно поради неговите публични изказвания, но все пак не бива да пречим на хората в тази институция да си вършат работата", каза Стайков.
Той твърди, че думите на Златанов, че бизнесът му е бил отнет с активното участие на Петьо Петров, се потвърждавали от още няколко души, както и от SMS-и, които бизнесменът си е разменял с лицата, с които е контактувал.
Репортаж на Силвия Великова можете да чуете от звуковия файл.
Софийската градска прокуратура започва проверка на твърденията на съсобственика най-големия производител на асансьори в България „Изамет“ Илия Златанов, че бизнесът му е бил завзет, след като потърсил съдействие от бившия следовател Петьо Петров,..
Главният прокурор на Испания Алваро Гарсия Ортис подаде оставка. Оттеглянето му идва няколко дни след като Върховният съд го призна за виновен по дело за изтичане на поверителна информация. В безпрецедентния за Испания процес Алваро Гарсия Ортис беше..
Докладчикът за Унгария - евродепутатката от групата на Зелените/Европейски свободен алианс Тинеке Стрик, призова Еврокомисията да замрази до 100 процента от европейското финансиране на Унгария. Тя говори пред пленарната сесия на Европарламента в Страсбург..
Учене на децата на безопасно боравене с технологиите . Нов пласт от така или иначе комплицираното понятие "възпитание". Трудна задача, след като самите ние не можем да отговорим на въпроса колко часа на ден е нормално да се стои пред екран..
Във Великобритания двама благородници ще бъдат отстранени от Камарата на лордовете за нарушаване на правилата, включително предоставяне на парламентарни услуги срещу "плащане или възнаграждение", съобщи Би Би Си. Бившият командващ британската армия лорд..
С тържествен концерт адвокатурата отбеляза 100 години от обявяването ѝ за независима професия. По повод годишнината награди за заслуги за утвърждаването ѝ получиха десетки адвокати. В приветствието си в столичната зала "България" министърът на..
Има филми, които с премиерата си се превръщат в събития. Такъв беше "Злосторница" миналата година. Вълнуващата музикална история, която е и един от най-популярните мюзикъли на Бродуей, събра над 700 милиона долара в бокс офиса си, а зрителите нямаха..
Министърът на външните работи Георг Георгиев е разговарял по телефона с публициста Владимир (Владо) Перев - един от най-уважаваните представители на българската общност в Република Северна Македония, който е бил нападнат и удрян днес в Скопие, става ясно..
916,68 лева годишна загуба през 2026-а, ако сега нетната ви месечна заплата е 3500 лева. С това изчисление започна интервюто пред БНР на..
Не би трябвало да има размествания по бюджета. Това обясни пред БНР бившият финансов министър Владислав Горанов. "Бюджетът е една комуникация...
Тревненци отправят молитви за своя свещеник Неделчо Марков , диагностициран с тежко заболяване. Преди дни тревожната новина бързо обиколи жителите..