Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Снимки на къпещи се в Седемте езера сърби разгневиха природозащитници

3
facebook

Природозащитници качиха в социалните  мрежи снимки с къпещи се и плажуващи на Седемте езера сърби. Кадрите, предизвикали гневни реакции, са от езерото Бъбрека, където наскоро бяха заснети тежки строителни машини, които разкопават и реновират пътеки по циркуса. 

На кадрите се вижда мъж, нагазил до кръста в езерото Бъбрека и други трима-четирима, които са на брега. Личи се, че се чувстват много добре и се разхлаждат. Авторът на снимките във Фейсбук не е спестил и обидите си към къпещия се мъж от съседна Сърбия, отбелязва кореспондентът на БНР в региона. 

Не е прецедент някой да се изкуши и да навлезе във водите на някое от Седемте езера, коментират туристи. Цял дупнишки ансамбъл влезе в едно от езерата и беше глобен с 10 000 лева. Снимачен екип от САЩ пък лови жаби по циркуса и също беше санкциониран. 

Дежурните планински спасители на хижа "Рилски езера" казаха за БНР, че до тях не е постъпвал сигнал за къпещи се по езерата. Те нямат и отношение към подобни нарушения.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ
Президентката на Перу Дина Болуарте

Парламентът на Перу отстрани президентката Дина Болуарте

Парламентът на Перу гласува за отстраняването от поста на президентката Дина Болуарте. Решението беше взето по време на среднощно заседание, часове след като политически формации от целия спектър призоваха за импийчмънт. Партиите внесоха общо четири искания за сваляне от поста на Болуарте, одобрени от депутатите поради "моралната ѝ неспособност“...

публикувано на 10.10.25 в 09:53

Надежда Бобчева е на разпит в прокуратурата

Надежда Бобчева, зам.-кмет по зелена система и екология на Столичната община, е на разпит в Софийската градска прокуратурата. Вчера сутринта показания даде и директорът на завода за отпадъци Николай Савов. "Имам своите подозрения, но не знам за какво ще ме разпитат", каза Бобчева пред медиите на влизане. Директорът на завода за..

публикувано на 10.10.25 в 09:46

Община Кюстендил праща писма до фирмите за таксата смет за 2026 г.

Община Кюстендил праща писма до фирмите и всички юридически лица в града и селата, които притежават нежилищни имоти, че трябва да подадат декларации, свързани с определянето на таксата за битови отпадъци за 2026 година. Ако не го направят до 31 октомври 2025 г. или в 7-дневен срок от получаването на писмото, таксата им ще бъде определена..

публикувано на 10.10.25 в 09:35
Илия Проданов

Илия Проданов: Това е четвърти земеделски министър, на когото искаме оставката

"Това е четвъртият министър, на когото като асоциация се е налагало да искаме оставката . Всеки път реакцията е една и съща - асоциации, които работят в голяма близост с министъра , публикуват декларации в подкрепа, десетина минути след нашата." Това заяви пред БНР Илия Проданов, председател на Националната асоциация на..

публикувано на 10.10.25 в 09:31

Депутатите с две нови точки в дневния си ред

Депутатите включиха две точки в дневния си ред. Така преди парламентарния контрол те ще разгледат на второ четене законодателните предложения, с които се отнема правото на президента да назначава с указ ръководителите на ДАТО и на ДАР и правомощието се дава на парламента, който да ги избира по предложение на МС. Решението беше взето със 120..

публикувано на 10.10.25 в 09:29
Михаил Екимджиев

Адв. Михаил Екимджиев: Когато прокуратурата се задейства, тя вреди

" В последно време когато прокуратурата се сезира за нещо, то е във вреда на обществения интерес, на законността и на правото . Май най-добре е тази институция, както и "Автомобилна администрация" след казуса с Роби Уилямс, да бъде закрита или поне да не прави нищо, защото когато се задейства, тя вреди ". Това заяви пред БНР адв. Михаил..

публикувано на 10.10.25 в 08:58
Николай Костов

Николай Костов: Днес - утре ваксините срещу грип ще са в аптеките

Днес-утре ще има големи количества противогрипни ваксини . Това увери пред БНР Николай Костов, председател на Асоциацията на собствениците на аптеки. Започнало е изписването от дистрибуторите . Тази година количеството "Инфлувак" ще е по-голямо, като 90 на сто от тази ваксина идва сега, обясни той. " Сега е моментът за..

публикувано на 10.10.25 в 08:47