Нов педиатричен и онкохематологичен комплекс ще бъде изграден в Университетската болница Свети Георги в Пловдив.
Проектът е на стойност 17 милиона лева. Средствата ще бъдат осигурени от държавата, като ще бъде увеличен капиталът на търговското дружеството. Това обяви финансовият министър Владислав Горанов, който посети здравното заведение заедно с председателите на парламентарните комисии по бюджет и финанси и здравеопазване Менда Стоянова и Даниела Дариткова.
Министър Горанов подчерта, че процедурата за осигуряването на финансирането ще бъде задействана веднага.
„Ще се опитаме още в следващия ден - има заседание на правителството, дано да успеем, тъй като има формални технологични особености - но във връзка съм с министър Ананиев, че в утрешния ден ще можем да вземем подобно решение - за увеличение капитала на болницата с парична вноска“.
В най-голямото педиатрично лечебно заведение в Южна България през миналата година са били хоспитализирани над 6200 малки пациенти от 21 от всички 28 области на страната.
„Да получават грижи в модерна база , отговаряща на съвременните изисквания е наша кауза от повече от две години“, каза началникът на клиниката по педиатрия проф. Иван Иванов:
„Това е един проект всъщност за създаване на нова клиника по педиатрия, в която да бъдат преместени клиниките по клинична онкология и клинична хематология за възрастни пациенти, но в основата на този проект са 4 етажа за клиника по педиатрия, така че тя да има нова съвременна сграда, с нова архитектура, с нови комуникации и най-вече - да бъде близо до цялата останала болница“.
Обявени бяха победителите в ежегодния детски конкурс "Кюстендил - това е моят град", организиран от Обединения детски комплекс в града и Общината. Конкурсът е включен в общинската програма с мерки за закрила на деца с изявени дарби. В тазгодишното издание участват около 150 деца в различните направления – "Изобразително изкуство“,..
Министерството на отбраната на Русия призна, че военновъздушните ѝ сили са претърпели щети в резултат на днешните въздушни атаки от Украйна. Украйна е започнала мащабна атака срещу руски военни летища Безпилотни апарати са ударили летища в пет области, някои от тях в Сибир и в полярния Север, съобщават "Ройтерс" и "Комерсант". Атаките над..
Близо 90 демонстранти са били арестувани снощи по време на отбелязването на 12-ата годишнина от протестите в истанбулския парк "Гези", съобщиха днес турски адвокати. През 2013 година протестите в "Гези" бяха най-големите антиправителствени протести срещу правителството на Реджеп Ердоган, започнали заради плановете на управляващите за застрояването на..
Вдигане на здравната вноска и отделно финансиране на детските клинични пътеки иска председателят на Българската педиатрична асоциация проф. Иван Литвиненко. Така ще има повече и за детското здравеопазване, обясни той: "Въпросът не е към министър Кирилов, а към политическото решение - увеличаване на вноските. Детските пътеки да се отделят от другите и на..
Изготвеният преглед на отбраната на Обединеното кралство ще изпрати "послание до Москва за готовността на страната да се сражава, ако е необходимо“, заяви министърът на отбраната Джон Хийли пред Би Би Си. Хийли даде интервю, след като правителството обяви, че ще похарчи 1,5 милиарда паунда за поне шест нови фабрики за нуждите на отбраната и..
България да бъде представена като дестинация за чиста почивка на предстоящия летен сезон. Около това предложение на генералният директор на БТА Кирил Вълчев се обединиха представители на държавната и местната власт, експерти от туристическия бранш и ръководствата на водещи български медии. Министерството на туризма даде старт на Лято 2025 в Поморие..
През нощта ще е предимно ясно. В сутрешните часове на отделни места в равнините и котловините видимостта временно ще е намалена. В понеделник, 2 юни, ще бъде предимно слънчево. Около и след обяд ще се развива купеста облачност и на отделни места, главно в източните и планинските райони, ще превали и прегърми. Ще е почти тихо. Максималните..
„Аз не съм за еврото в този момент, и съм за провеждане на референдум. В момента това политическо натискане отвън озверява хората.“ Това каза..
Пеевски овладя и последната институция и си постави във витрината и трофея ДАНС. Това ще му разчисти пътя към премиерския пост, каза в интервю пред..
Протестът в сряда срещу влизането в еврозоната ще е още по-голям от този в събота – 31 май т. г., обеща един от организаторите - Страхил Ангелов,..