"Труд" разкрива нова порция реклами на фалшиви лекарства. Лъжат алкохолици с хапче за трезвеност. Има предупреждение и за опасна корейска хранителна добавка за отслабване.
Банките у нас свиват печалби и вдигат такси, пише "24 часа".
Цените за откриване на банкова сметка вече са от два до осем лева, докато сега това беше от 50 стотинки до 6 и 50. Вестникът цитира данни на БНБ, според които поскъпват таксата за обслужване на сметка и за паричен превод, а за една година печалбите на банките са се свили наполовина.
Над 14% поскъпнаха доматите само за седмица, пише "Дума".
Повишени са цените на едро на олиото, кашкавала, пилешкото месо, ориза и захарта. Данните са от седмичния отчет на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата.
Според "Земя" спекулата се развихря. Посред лято доматите поскъпват с 15 на сто. Поскъпват и плодове, краставици, кашкавалът и сиренето, допълва вестникът.
"Труд" пише, че по-скъпите домати са заради недостига им, причинен от сушата. Производители не прогнозират поевтиняване. Очаква се внос на домати от Полша.
За първото полугодие кризата с коронавируса е свила приходите на търговците, пише "Монитор". 88 на сто от предприемачите са предоговорили наемите за наетите от тях площи. Всеки 20-и търговец отчита едва десет на сто от приходите си в сравнение с приходите от миналата година.
Търговци мамят с оферти за почивка, предупреждава "Телеграф". От асоциация "Активни потребители" са съобщили, че 235 сайта в Европейския съюз са излъгали за цените. В една пета от тези нарушения е установено, че първоначалната цена е подмамваща за разлика от реалната, крайна цена.
По информация на Министерството на туризма, петима стопани на плажове ще трябва да плащат неустойка на държавата заради неизпълнени задължения по договорите за наем и концесия. Най-честите пропуски са липса на табели, на спасители и на безплатен достъп до морето, пише "Монитор". Освен това, те задължавали летовниците да плащат задължително в комплект чадър и шезлонг.
Нова наредба на регионалното министерство ще позволи да се откриват забавачници в жилищни блокове, информира "Телеграф". Те ще трябва да са с отделен вход. Текстът на наредбата е предложен за обществено обсъждане.
"24 часа" информира за увеличен брой сделки с планински имоти. Коронавирусът е причина все повече хора да търсят жилище сред природата, поясняват брокерите. Не достигат обаче планинските жилища, които да предлагат всички удобства на градския апартамент.
Куба освободи предсрочно 553 затворници, приключвайки сделка, сключена в последните дни от мандата на президента на САЩ Джо Байдън, която впоследствие приемника му Доналд Тръмп отмени, предаде АФП. "Процесът е успешно приключен", съобщи в тв обръщение зам.-председателката на Върховния съд на Куба Марисела Соса Равело. Подготвят се..
Потушени са двата пожара, които възникнаха снощи над Дупница - единият в посока с. Бистрица, другият при стари рибарници край с. Самораново, каза за БНР тази сутрин кметът на Общината Първан Дангов. Днес екипи на пожарната ще обходят района, за да установят засегнатите площи. Няма обхванати къщи и пострадали хора, добави кметът. Единият от..
"Не съм забелязал реални декларации на Путин, че иска мир. Това го твърди Тръмп." Това заяви пред БНР дългогодишният военен репортер Георги Ангелов. По думите му, амбицията на американския президент е да влезе в кампанията за междинните избори догодина като миротворец . " Дори да има примирие, то ще бъде временно ", смята той...
Средно училище "Иван Вазов" в Плевен организира благотворителен концерт "Заедно за оркестъра". Целта е да се съберат средства и подпомогне творческата изява на Първия ученически гвардейски духов оркестър, поканен за културен обмен в Германия. Това каза ръководителят на оркестъра Красимир Янкулов В благотворителния концерт ще участват..
Председателят на НС Наталия Киселова ще свика извънредно заседание на НС от 14 ч., научи БНР от свои източници. Преди това от 13 ч. ще се проведе Председателски съвет. На пленарното заседание представители на Централната избирателна комисия и фирма "Информационно обслужване" ще представят причините за забавянето на данните от преизчислените..
"Моето лично мнение е, че не биха си създали тези главоболия, ако тези цифри не влияеха на резултата и разпределението на мандати. Ако не оказваше никакво влияние, тогава не би трябвало да го дават на прокуратурата". Това заяви пред БНР Надежда Гологанова, ротационен председател на ОС към ЦИК, за решението на "Информационно обслужване" да сезира..
Православната църква почита паметта на Свети Софроний, епископ Врачански. Празникът ще бъде отбелязан с различни прояви във Враца, където приемат светеца - будител за небесен закрилник на града и епархията. По традиция богослужението в деня на свети Софроний Врачански е в старинния възнесенски храм във възрожденския комплекс във Враца, носещ..
Дежурните метеоролози в синоптичната станция на връх Мургаш са били нападнати и пребити в полунощ на 9 март. През прозореца влиза непознат мъж и..
Нападателят на дежурните метеоролози на станцията на връх Мургаш е 32-годишен мъж. Той е задържан за 72 часа , съобщиха от СДВР за..
Моят апел към Борисов и премиера Росен Желязков е да поемат такъв ангажимент, че България ще разходва повече за отбрана от държавния бюджет. За..