Един от най-добрите ни състезатели в автомобилния спорт Илия Царски ще атакува титлите в пистовия и планинския шампионат с нов спонсор. Той подписа договор за партньорство с мобилния оператор VIVACOM и още този уикенд на писта „Енеос“ в Калояново ще покаже новата визия на мощното Мицубиши Лансър Ево 9.
Царски ще преследва първото място още в първия кръг на шампионата на затворен маршрут. Квалификациите са утре, а в неделя е същинската част на надпреварата.
„Първият старт ще бъде доста атрактивен и интересен. Приятно съм изненадан от стартовия списък. В „кралският клас“ ще присъстват всички топ пилоти на България. Мисля, че ще стане едно много хубаво състезание. Тук е момента да пожелая на всички успешен старт и сезон и още по-успешен финал“, допълни Илия Царски.
Автомобилът на титулувания ни пилот е готов за старта и има доста подобрения в сравнение с предходния сезон.
„Миналата година, в последните стартове направихме подобрения и иновации по автомобила. Той доказа, че наистина е станал много добър. В последните тестове искахме да видим каква е самата издръжливост на колата. Автомобилите от „кралският клас“ са много натоварени. Те са около 600-700 конски сили. Имат супер динамични качества. В последното състезание миналата година бяхме доста бързи. Завършихме без аварии. Хубавото е, че конкуренцията също е много добре подготвена. Лошо е, че тази пандемия още не ни е напуснала. Хората са предпазливи и смятам, че няма да има много публика на тези състезания. На мен ще ми е интересно какво ще се случи в този първи старт“, каза още състезателят на клуб „Авто Цар“
Очакванията на Илия Царски са за сериозна конкуренция не само в това състезание, но и във всички останали.
„Моят отбор ще участва и в планинския шампионат. Първият кръг се състоя в Шумен. Вторият в Раховец беше отложен. Третият в Панагюрище, на който „АвтоЦар“ и Асарел Медет са организатори също беше отложен. За първа година състезанието щеше да бъде Мемориал „Лъчезар Цоцорков“. Щеше да бъде едно много добре организирано състезание. Вероятно посетено и от много пилоти. Сега чакаме нови дати за да го проведем. За мен първият кръг от планинския шампионат ще бъде на 22 и 23 август в Кюстендил“, завърши Илия Царски.
Старши треньорът на баскетболния Апоел (Тел Авив) Димитрис Итудис не скри, че очаква труден мач в утрешното дерби срещу израелския противник Макаби (Тел Авив) в третия кръг на Евролигата. Срещата ще се играе от 21:05 в "Арена 8888" в София. Преди тренировкаjd на тима Итудис беше попитан за втората годишнина от нападението на "Хамас" срещу Израел, което..
Чиста победа записа дамският отбор на Левски над Славия в предсезонна контрола. В зала "Левски София" волейболистките на старши треньора Радослав Арсов записаха успех с 3:0 гейма, в отдлелните части 25:22, 25:17, 26:24 точки. Според договорката между двата щаба бе изигран още един гейм, в който на полето бе "синият" тим при девойките старша..
Националните гарнитури на България при мъжете и при жените постигнаха победи в третия кръг на европейското отборно първенство по шахмат в Батуми. Дамите, които са актуалните европейски шампионки, надделяха с 2,5:1,5 точки над Швейцария и оглавяват класирането с максималните 6 мач-точки. Решителната победа в мача с швейцарките донесе Надя Тончева. На..
Селекционерът на турския национален отбор по футбол Винченцо Монтела заяви днес, че пред неговите играчи предстоят "два много важни мача и те искат да си гарантират най-малко 2-ото място в група Е". Турция най-напред ще играе с България, а на 14-и октомври в Коджаели ще посрещне състава на Грузия. "Ще изиграем два ключови мача. Целта ни е да си..
Гергана Топалова се класира за втория кръг на турнира по тенис на клей в Севиля (Испания) с награден фонд 30 хиляди долара. Поставената под номер 7 Топалова елиминира на старта австралийката Мелиса Еркан с 6:4, 7:6(8) след 2:48 часа игра. Тя на два пъти пропиля пробив аванс в първия сет, който все пак спечели с ключов брейк в десетия гейм. Във..
Националните ни отбори и при жените, и при мъжете записаха победи във втория кръг на европейското отборно първенство по шахмат в Батуми. Женският тим, който стана първенец на предходния шампионат в Будва през 2023 година, се справи с 2,5-1,5 точки със състава на Нидерландия. Победи за България записаха Нургюл Салимова, която се наложи с..
Вицешампионът Черно море започна с успех новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ) след победа над дебютанта в елита Локомотив (Пловдив) с 86:77 (17:18, 21:21, 25:23, 23:15) като гост в последния мач от първия кръг на шампионата. "Черно-белите" изиграха силен двубой, в който успяха да се противопоставят на вицешампиона от миналия сезон,..
Върховният касационен съд (ВКС) директно се произнесе, че нямаме главен прокурор! Борислав Сарафов е просто един редови прокурор като всички останали...
"Не съм съгласна с определението, че "Хамас" е радикална групировка" . Това отбеляза пред БНР д-р Милена Ангелова , която се завърна от Газа:..
" Де факто има река , де юре в една сериозна част от тази площ, която е наводнена, също има река, но има нещо много интересно - според кадастъра де юре..