Отмениха глоба на фирмата, в чието депо за отпадъци пожар повреди виадукт на АМ "Струма" при Дупница.
Районен съд в Дупница отмени акт за 4000 лева на шефа на фирма "Феникс" Кольо Илиев, наложен му от общината в Дупница, след като той отказал да почисти отпадъците на терена под аутобана седмица след пожара.
Решението на съда можа да се обжалва от общината.
Пожарът в депото на “Феникс“ в Дупница стана точно преди година, виадуктът беше повреден сериозно - пораженията бяха по 13 колони, три носещи греди и два еркера. Възстановяването им струва около 1,8 млн. лева. В деня след пожара 8-членна комисия на общината констатирала, че на площадката - върху два държавни и един общински терен, има хиляди тонове непочистен боклук - опаковки и блистери от фармацевтичния комбинат в Дупница.
Даден е 7-дневен срок боклукът да бъде почистен. Кольо Илиев не го направил и му е съставен акт за 4000 лева. Той обжалвал.
Съдът счита, че комисията, издала наказателното постановление не е описала обстоятелствата и фактологията, при които е констатирано нарушението по Закона за управлението на отпадъците. Както и не е уточнено дали става въпрос за изхвърлен, или за съхраняван боклук.
Проблемът кой ще почисти неизкараните и досега при виадукта над 5000 тона отпадъци - “Феникс“ или общината, не е решен и досега, година след пожара, а разследването продължава.
Испания предлага разходите за отбрана да се финансират с европейски фондове. Според правителството в Мадрид парите да бъдат предвидени в следващата Многогодишна финансова рамка на съюза. В писмото, изпратено до председателя на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен се посочва, че сигурността е "европейско обществено благо" и никоя от..
Парламентарната група на "ДПС - Ново начало" предлага Народното събрание да изслуша председателя на Комисията за защита на потребителите Мария Филипова и председателя на Комисията за защита на конкуренцията Юлия Ненкова относно предприетите действия от регулаторите за овладяване на необоснования скок на цените на основните хранителни продукти и..
Софийският градски съд решава да промени или да потвърди мерките за неотклонение на задържаните при протеста на партия "Възраждане" за погрома пред Дома на Европа в София. Те са обвинени в хулиганство, отличаващо се с изключителен цинизъм и дързост. Лидерът на "Възраждане Костадин Костадинов коментира: "Затова сме дошли тук днес, за..
Голямо съгласие и одобрение събират всякакви мерки, свързани с повече дисциплина и контрол в училищата. Това съобщи пред БНР Яница Петкова, агенция "Мяра". Почти единодушни мнозинства се оформят по отношение на наличието на повече контрол в училищната среда, сочи независим сондаж на социологическа агенция "Мяра". "Обществото ни е..
Планът "Да превъоръжим Европа" може да мобилизира до 800 млрд. евро за отбрана за сигурна и устойчива Европа - това каза председателката на Комисията Урсула Фон дер Лайен при представянето му днес. Фон дер Лайен съобщи, че е написала писмо до европейските лидери, в което очертава този план от 5 основни точки преди тяхното заседание на 6..
Председателят на парламентарната комисия за външна политика в Киев нарече решението на Доналд Тръмп да спре военната помощ "опит да тласне Украйна към капитулация". Спирането на военната помощ за Украйна е равносилно на тласкане на страната към капитулация при условията на Русия. Това заяви пред Ройтерс Александър Мережко, председател на..
"Грехът на монаха" на Ваня Бойчева е дебютен роман. Редактор и издател на "Грехът на монаха" е прекрасната Даян Шаер. Чрез романа си "Грехът на монаха" тя създава една история за прошката и необходимия полет към свободата. "Грехът на монаха" е книга, вдъхновена от онези черни за България времена на робство. Период, в който опитите на посятото..
" КС е представил едни данни, а манипулациите в България са много по-големи. Тези данни дали ще бъдат признати от "Информационно обслужване", или отново..
Опитите за политическа пропаганда с такъв празник – 3 март, са нежелателни и трябва да се преодолеят. И не бива политици да дават тон на подобна..
Цялото интервю на Снежана Иванова с проф. Велислав Минеков, Веселин Данев и проф. Кирил Топалов в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.