Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Протестната блокада на пътя към „Калотина“ е вдигната

| обновено на 14.08.20 в 15:16
Коли са блокирали пътя към граничния пункт
Снимка: FB/Отровното трио

Протестната блокада на пътя за граничния пункт „Калотина“ бе вдигната около 14 часа, след като се бе образувала около 15 км колона от автомобили.

По обед се образуваха километрични задръствания по пътя „Калотина“ и в двете посоки заради блокада на шосето от страна на протестиращи.

Протестната блокада на пътя за граничния пункт „Калотина“ бе вдигната около 14 часа и движението постепенно започна да се нормализира.

Гранична полиция бяха разделили дългата 15 км колона от автомобили на две части, за да няма прекалено голямо струпване на коли. Едната – от границата до Драгоман, а другата – след Драгоман в посока Сливница.

След като бе вдигната блокадата около 15 часа движението по АМ „Европа“ се нормализира.

Пътят към граничния пункт бе затворен на около 2 километра преди него. На място има присъствие на екипи на „Гранична полиция“ и Областната дирекция на МВР-София.

Протестиращите ще се опитат да издържат възможно най-дълго, каза по-рано за БНР адвокат Николай Хаджигенов - един от така нареченото “Отровно трио, по повод блокадата на пътя:

“Както обещахме многократно – “ще извиваме ръцете на Борисов образно казано, докато ги счупим". Продължаваме да ескалираме, да затваряме все повече и повече, докато затворим цялата страна. Днешното изявление на Борисов показа паническият му страх от протеста. Не напразно три четвърти от него беше огрубяване на протеста, това е Борисовият алабализъм, тоест направи един миш-маш от всевъзможни предложения, въртя ни във въздуха, но идеята преди сроковете в Конституцията да го добута до някакви нормални избори, където забележете, тия избори ще ги прави ГЕРБ. А всъщност идеята на протеста е изборите да не бъдат манипулирани от ГЕРБ, както досега“.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Мястото на показното убийство на бившия полицай Любомир Иванов

Отново отложиха делото за убийството на бивш полицай пред дома му в София

Софийският градски съд отново не даде ход на делото за убийството на бившия полицай Любомир Иванов, убит пред дома му в столичния кв. "Лозенец" в края на март 2022 г.  Подсъдими са Кристиан Илиев, обвинен като извършител, и Боян Табаков - като помагач.   Началото на процеса е отлагано многократно заради масов отвод на съдии. Този път делото не..

публикувано на 17.04.25 в 13:09
Илияна Йотова

Илияна Йотова с критики към политиката на разширяването на ЕС

Вицепрезидентът Илияна Йотова отправи критики към политиката на разширяването на Европейския съюз. На форума под наслов "Европейският съюз среща Балканите", организиран от евродепутата Илхан Кючюк, Йотова припомни, че двустранните отношения с Република Северна Македония не са проблем нашата съседка да започне преговори с Евросъюза. Пред..

публикувано на 17.04.25 в 13:05

Промени в Закона за пътищата предвиждат еднодневни винетки и за леки коли

Да бъдат въведени и еднодневни винетки за леките коли, предвиждат приета на първо четене от Народното събрание промени в Закона за пътищата. Няколко проекта за промени в този закон бяха приети на първо четене. Законопроектът, представен от Николай Нанков от ГЕРБ-СДС предвижда и Агенция "Митници" вече да има достъп до регистрираните преминавания..

публикувано на 17.04.25 в 12:50
Марко Рубио

Марко Рубио е в Париж за разговори с Макрон относно Украйна

Американският държавен секретар Марко Рубио пристигна в Париж за разговори с френския президент Еманюел Макрон и министъра на външните работи Жан-Ноел Баро в хода на усилията на Съединените щати за постигане на примирие в Украйна.  Заедно с първия американски дипломат във френската столица пристигна и Кийт Келог, представител за Украйна на..

публикувано на 17.04.25 в 12:33
Кирил Петков

От ПП-ДБ потвърдиха, че няма да участват в гласуването на вота на недоверие

От ПП-ДБ потвърдиха, че няма да участват в гласуването. Ще внесат свой вот на недоверие, когато бъде определена дата за приемането ни в еврозоната и не възнамеряват да станат част от управлението. Кирил Петков каза. "В този момент, в тази конфигурация и този брак, който имат между Пеевски и Борисов, не виждам реален начин". От "Има такъв..

публикувано на 17.04.25 в 12:24

НЕГ "Проф. Константин Гълъбов" празнува дух и традиции с юбилеен концерт

Едно от най-престижните училища у нас – 91-ва НЕГ "Проф. Константин Гълъбов" в София, празнува 65 години от създаването си и 30 години от учредяването на немския отдел в гимназията. С тържествен концерт "Пътят към успеха" ще бъдат почетени духа и традициите на училището, с които то се утвърждава като водещо по езиково обучение в България...

публикувано на 17.04.25 в 11:55
Председателят на АБА Светослав Станулов (вляво) връчи статуетка на ръководителя на направление

БНР с награда за цялостен принос и коректно отразяване на авиационната тематика

Асоциацията на българските авиокомпании връчи по случай 90-годишнината на Българското национално радио статуетка и грамота за цялостен принос и коректно отразяване на авиационната тематика. Награди получиха и програма "Хоризонт" на БНР - направление "Собствени източници на информация" с ръководител Виолета Ашикова и Даниела Стойнова -..

публикувано на 17.04.25 в 11:51