Силен дъжд, придружен с гръмотевици, се изсипа над София.
Километрични задръствания се образуваха в Перник след извилата се буря. Над града се изсипа порой, валя и градушка. Както при всеки по-силен дъжд, по улиците се стекоха реки. Критично беше положението в района на автогарата, пътен възел „Марина бара”, на входа за града в кв. „Изток” и под моста в кв. „Хумни дол”. Наводнени участъци имаше и на други места в града. Движението допълнително беше затруднено от паднали на тротоарите и пътните платна клони. Със спирането на дъжда водата започна да се оттича, а в най-завирените места се наложи и отводняване.
Утре ще започне почистването на натрупалите се по шосетата наноси, паднали дървета и листа. За да се избегнат подобни критични ситуации, амортизираната дъждовна канализация трябва да бъде подменена, заяви кметът Станислав Владимиров.
В момента се прави нова канализация на улиците „Брезник” и „Кракра”, до две седмици ще започне да се работи по подмяна на дъждовната канализация и на улица „Софийско шосе”, за да може да поема водите от стръмните улици под Голо Бърдо и да не се получават огромните завирявания на „Хумни дол“ и „Марина Бара“.
По думите на кмета от догодина на всяка една улица преди да се ремонтира ще бъде изграждана нова дъждовна канализация.
Силна буря се изви и над община Брезник. Проливен дъжд наводни Благоевград.
Бурята, която мина през Кюстендил в късния следобед днес, събори дърво - кестен на изхода на града до пътя за Дупница. Няма поражения, екипи на пожарната отстраниха дънера. Екипи на ЧЕЗ и от пожарната сваляха клони по електропреносната мрежа по ул. „Дупнишко шосе“, наложи се за повече от час движението да се пренасочи по едната лента, каза гл. експерт мобилизационна подготовка и защита на населението към Общината Ивайло Чалъков. Силен дъжд падна и в Дупнишко, в близкото с. Дяково дъждът беше примесен със ситна градушка - няма поражения по градините и реколтата, разказаха местни хора.
Президентът Румен Радев проведе днес среща в президентската институция с временно управляващата посолството на САЩ Сюзън Фалатко, съобщават от пресцентъра на държавния глава. По време на разговора са били обсъдени теми, свързани със стратегическото партньорство между България и САЩ и перспективите за развитието на двустранните отношения,..
Решението на САЩ да спрат военната помощ за Украйна е техен вътрешен въпрос, ние сме фокусирани върху подкрепата за Украйна, така че тя да бъде във възможно най-изгодни позиции при преговори за траен мир, заяви британският вицепремиер Анджела Рейнър в интервю за Би Би Си. Белият дом потвърди паузата във военната помощ за Украйна В..
Софийският градски съд потвърди постоянния арест и на четиримата задържани при протеста на партия "Възраждане" на 22 февруари, когато се стигна до прояви на погром срещу сградата на европейските институции в София. Решението на съда е окончателно. Костадин Костадинов: Сигурен съм, че съдът ще пусне задържаните след протеста на "Възраждане"..
Организаторите на инициативата за бойкот на големите хранителни вериги съобщиха, че такъв ще бъде организиран всеки четвъртък. Бившият омбудсман и председател на партия "Изправи се.БГ" Мая Манолова, която е сред организаторите на инициативата съобщи, че са внесли законопроекти в парламента за таван на надценките и таван на банковите такси...
" Националната детска болница е планирана с мисъл за децата, техните родители и идеята, че те са в труден етап от живота си и вероятно ще се наложи на някои от тях и по-дълго време, прекарано там, което обаче не ги прави по-малко деца ". Това каза пред БНР Мария Брестничка от Националната мрежа за децата, член на Обществения съвет за..
Нивото на безработица в еврозоната стабилизира през януари 2025 г. за трети пореден месец в рекордно дъно от 6,2%, докато очакванията бяха за безработица на ниво от 6,3%. Това е най-ниската безработица в еврозоната от 1998 г. насам - точно преди да стартира еврото през януари 1999 г., показва данните на европейската официална статистика..
Базите за медицинските хеликоптери са напълно подготвени, заяви транспортният министър Гроздан Караджов. В края на февруари втората въздушна линейка кацна в България, а третата се очаква до края на март. И двата хеликоптера ще бъдат разположени в регионалната база на HEMS в Сливен, обясни Караджов: "Базите и хангарите са подготвени, но..
Опитите за политическа пропаганда с такъв празник – 3 март, са нежелателни и трябва да се преодолеят. И не бива политици да дават тон на подобна..
Цялото интервю на Снежана Иванова с проф. Велислав Минеков, Веселин Данев и проф. Кирил Топалов в предаването "Неделя 150" чуйте в звуковия файл.
Днес е националният празник на България. Празнуваме 147 години от освобождението от османско иго след Руско-турската война от 1877-78 г...