"Подводните води, които са били отдолу, под планината, са прокопали пръстта и понеже слоевете пръст и камък са различни структури, там, където пръстта е по-податлива, тя е пропаднала и е свлякла цялото парче планина. Така се е случило това пропадане, което на места е между 400-600 метра", каза Венцислав Стайков.
Когато за първи път посетил района, Венцислав попаднал на подземни кухини. Те били издълбани в скалата и добре бетонирани. В тях е имало големи помещения и коридори и там са били складирани взривни вещества.
Венцислав Стайков се определя като любител и откривател на чудесата в Източните Родопи. А те по думите му са стотици и един човешки живот не стига, за да се обиколи всичко. Верен на изследователското в себе си, той ни развежда в района, където все още има тайни дори за просветените.
"Аз се прекланям пред светилищата като Харман кая, което се намира до село Биволяне и е близо по пътя за Татул. Много малко се приказва за светилището Ковил близо до Крумовград - това е едно необятно светилище, което е много голямо, то е цял светилищен комплекс и на мен ми се струва, че е едно от най-големите в България въобще като площ. Но за мен най-голямото и най-интересното светилище е светилището на Ночево или Ночевския светилищен комплекс, което ние го нарекохме "Долината на сътворението", допълни Венцислав Стайков.
Венцислав Стайков е открил вътрешния синхрон в това да бъде близо до природата и да научава любопитни неща. Хобито му да обикаля Родопите е толкова силно, че преди няколко месеца напуска работа и се отдава на своята страст.
"Не мога да си представя, че ако не отида някъде събота и неделя, ще го преживея нормално", казва той.
Сега Венцислав Стайков се зарежда с положителна енергия сред чудните феномени на Източните Родопи. Прави го в компанията на приятели, за които той е просто човек, избрал своето хоби пред работата на бюро.
Целия репортаж на Валя Апостолова можете да чуете в звуковия файл.Родителите на Ифан Сунг, които са от Китай, се срещат в София през 90-те години. От любовта им се ражда тя и брат ѝ. Семейство Сунг се установява в София, където отглежда децата си. Ифан е завършила средното си образование у нас. Сега е студент по стоматология. Говори перфектно български език. Рядко пътува до Китай, но се чувства добре в родината на..
Името на проф. Александър Чирков е синоним на модерната кардиохирургия в България. Проф. Чирков не просто основава болница "Света Екатерина", той дарява надежда и живот на хиляди българи. Десетилетия след първата трансплантация на сърце у нас, неговото дело продължава да вдъхновява. „Още от първия ден аз забелязвам каква огромна разлика съществува..
Актьорът Константин Икономов от Сатиричния театър е гост в поредицата "Магията на театъра" . Той има ярко присъствие на сцената и впечатлява със своите превъплъщения в различните образи. Константин Икономов завършва НАТФИЗ „Кръстьо Сарафов“ през 2005 год. в класа на проф. Пламен Марков . След това работи в театъра в Стара Загора. А по-късно на..
Деси Добрева е специален гост в "Нощен хоризонт" и представя предстоящото турне "Гиздава". Седем концерта в седемте най-големи градове в страната, с благотворителна цел - в подкрепа на деца таланти. Певицата, заедно с Лудо Младо Бенд и Нешка Робева, стартира мащабното турне, което ще обиколи България и ще зарадва почитателите на българския..
18-годишната Росица Денчева, състезател на Тенис клуб "Плевен 90", ще представи родния си град и България на турнира "Уимбълдън". На специална среща тя получи почетен плакет и поздравления от кмета на Община Плевен д-р Валентин Христов и неговия заместник Калоян Къдрийски. Наскоро тенисистката впечатли спортния свят с отличното си..
Сърцето на днешната гостенка в рубриката ни "Горещи сърца" тупти с ритъма на въпросите, които постоянно си задава. Признава, че любимият ѝ въпрос е "Защо?", а намирането на отговорите му всеки ден и при всички обстоятелства помага да се усъвършенстваш, да се развиваш и да вървиш напред. Страстта ѝ да стига "до корена", да изследва причините, да..
От 10 - ти юли започва поредното издание на един много красив бутиков фестивал, който от 2010 година се провежа в архитектурния резерват Арбанаси. Фестивалът за класическа камерна музика - Arbanassi Summer Music събира за няколко дни музиканти от Западна Европа с български инструменталисти. Създатели на фестивала са музикалното семейство..
Името на проф. Александър Чирков е синоним на модерната кардиохирургия в България. Проф. Чирков не просто основава болница "Света Екатерина", той дарява..
Протестите ни ще продължат и след 8-и юли . Това заяви пред БНР лидерът на "Възраждане" Костадин Костадинов и определи приемането на България в..
Младите лекари не протестират само за пари, а и заради отношението към тях! Те бягат от страната не за пари, а за отношение. Това заяви пред БНР д-р..