Това съобщиха от Софийската районна прокуратура. За единия от обвинените държавното обвинение ще иска постоянен арест.
Това е 25-годишният Георги Георгиев, който според разследващите е счупил - чрез удари с ръце, предното панорамно стъкло на автомобила на жената и скачайки, е повредил предния му капак.
Освен за това той е обвинен и за хулиганство, отличаващо се с изключителна дързост, защото попречил на жената да премине през кръстовището, обиждайки я пред двете ѝ непълнолетни деца.
Според адвокатката на Георгиев обаче доказателства за това няма. Пред БНР Полина Велчева се оплака, че е чакала часове, за да получи достъп до клиента си и се наложило дори да сигнализира за това на телефон "112".
"Звъннах на 112, отказа ми се да бъда допусната. След около 45 минути отново звъннах на 112, които ме препратиха към дежурния. С него разговарях и ми казаха, че ще бъде допусната след като бъдат извършени всички действия с Георги. Това е недопустимо - при положение че изрично има упълномощен адвокат, той да не бъде допуснат. Бяхме допуснати и дадохме обяснения още същата вечер! Искахме да установим дали на дамата е повдигнато някакво обвинение. Беше ни заявено, че не е. Искахме да разберем дали на нея са вземани проби - дали има алкохол в кръвта или наркотици. След час чакане, може би около 2:30, ни беше отговорено, че не са правени такива. Настояхме, въпреки че дамата вече не беше в Първо районно, да бъде върната и да ѝ бъдат взети. Беше ни отказано категорично, както и имената ѝ. Мисля че е тука, за което сме сигнализирали вчера и Софийска градска прокуратура, двама от полицаите са извършили съответно престъпление като я укриват. Беше ни ограничено това право да разберем какво точно се е случило с нея. А ние вече сме вероятно и адвокати в качеството на Георги като пострадало лице, защото ние подадохме сигнал дали евентуално има данни за извършено престъпление - опит за убийство на множество хора или някакво друго съответно. Георги е бил пред колата, от страната на пътника. Имало е много хора. От видеозаписите аз видях, че от страната на дамата е имало майка с две малки деца".
Велчева е категорична, че на записите няма доказателства Георги да е удрял автомобила или други хулигански прояви.
Другият обвиняем е 32-годишен мъж, посочен от прокуратурата само с инициали С.А. И той се разследва за хулигански действия, че изкъртил с ръце задна регистрационна табела на автомобила.
След изтичането на 72-часовото му задържане той ще бъде освободен срещу парична гаранция от 500 лева, а за Георгиев ще се иска постоянен арест.
Мярката му за неотклонение ще се гледа утре.
Екипи ще дежурят през цялата нощ в общините Петрич, Сандански, Симитли и Струмяни, които обявиха бедствено положение заради интензивните валежи. Много от сухите дерета се превърнаха в реки, задръстени от нерегламентирано изхвърляне на отпадъци. Наводнени са десетки обществени сгради и частни домове, компрометирана е пътната и улична..
Екстремното време в Гърция наводни много пътища и отнесе коли. Реки преляха. В засегнатите райони властите спряха движението. Циклонът ще продължи до неделя. Продължава развитието на циклона над Гърция. Има силно засегнати области, където водата е над един метър. Неспирно вали силен дъжд в Пелопонес, област Тракия, Еврос и Халкидики...
Върховният съд в Испания разпореди ареста на бившия транспортен министър Хосе Луис Абалос и сътрудника му Колдо Гарсия. Двамата са обвинени за предполагаема корупционна схема, свързана със закупуването на маски по време на Covid пандемията. Решението на разследващия магистрат Леополдо Пуенте превърна Абалос в първия действащ депутат, изпратен в..
Електроразпределителното дружество ще плати обезщетение за изгорелите електрически уреди на жителите на села в община Георги Дамяново. Това стана ясно на извънредна среща, свикана от кмета Нина Петкова и общинските съветници, на която присъства и областният управител. По данни на представителите на дружеството несработила защита на един от..
Пожарът в многоетажни сгради в жилищния комплекс в хонкогския район "Тай По" продължава и днес, като броят на жертвите достигна 83, предадоха световните агенции, позовавайки се на службите за спешна помощ. Петдесет и една от жертвите са загинали на място, съобщиха от пожарната служба. Общо 123 души са ранени при пожара, отбелязва ДПА. Все още не е..
Стрелецът, който рани тежко двама членове на Националната гвардия на Съединените щати в столицата Вашингтон, е живеел близо до Сиатъл на Западното крайбрежие и е прекосил страната, за да извърши атаката. Двама служители на Националната гвардия са в критично състояние след стрелба във Вашингтон Тръмп за стрелбата на няколко пресечки от Белия..
Британската полиция арестува мъж на летище Манчестър по подозрение в терористични престъпления, свързани с нападението над синагогата в града по-рано тази година, съобщи Би Би Си. Ейдриън Долби и Мелвин Кравиц загинаха в синагогата на еврейската конгрегация в Хийтън Парк на 2 октомври при нападението на Джихад Ал-Шами, който беше застрелян от..