Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Концерт под наслов „Майка България“ тази вечер в Плевен

В навечерието на Деня на Съединението - 6 септември, Община Плевен подарява концерт на всички граждани и гости на града. Музикалното събитие е тази вечер и е под наслов „Майка България“.

Началото е 20,30 часа на откритата сцена в парка на Регионалния исторически музей. В концерта участие ще вземат Плевенска филхармония, Общински хор „Гена Димитрова“ с диригент Анелия Дечева, квартет „ГеоМарЧаЛо“.

Празничната програма е посветена на Деня на Съединението - 6 септември. Аранжиментите за солисти, хор и оркестър на популярните български песни са на Георги Милтиядов, който ще е и диригент на Плевенската филхармония.

„Отново ще покажем, че културата в Плевен, въпреки тежката обстановка, успя да запази своя професионализъм“, заяви Стефка Григорова, директор „Хуманитарни дейности“ в Общината.

Предвижда се този концерт „Майка България“ да бъде организиран всяка година в навечерието на 6 септември, допълни тя. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Изпомпват вода от Струма за квартали с режим в Кюстендил

Три помпи пращат допълнително вода от Струма за квартали с режим в Кюстендил - така ограничението на водоподаването на практика е отпаднало, казаха живеещи в най- засегнатия квартал "Герена"  в  областния град.  Ситуацията с питейната вода в града последните дни се подобрява - проблем е масовото поливане на градини, цветя, тераси, както и на..

публикувано на 03.08.25 в 16:06

Въоръжени групи нападнаха служители на сирийските сили за вътрешна сигурност в Суейда

Въоръжени групи нападнаха служители на сирийските сили за вътрешна сигурност в Суейда, като убиха техен член, раниха други и обстреляха с гранати няколко села в засегнатата от насилие южна провинция на Сирия, съобщава Ройтерс. Според службите за сигурност, цитирани от държавната телевизия, въоръжените групи са нарушили примирието, договорено..

публикувано на 03.08.25 в 15:53

Локализиран е пожарът в руско петролно депо в Сочи, причинен от украинска атака с дронове

Нощна украинска атака с дронове предизвика пожар в нефтохранилище в Сочи, руския курорт, който беше домакин на Зимните олимпийски игри през 2014 г., на около 400 километра от украинската граница. Кадри на руските медии показаха пламъци и гъсти струи черен дим, издигащи се от петролната база. "В резултат на падащи отломки от дрон, един..

публикувано на 03.08.25 в 15:13
Снимката е илюстративна, архив.

Катастрофа с полицейски автомобил на пътя Плевен - Долни Дъбник

Катастрофа с полицейски автомобил затруднява движението по пътя Плевен - Долни Дъбник след село Ясен. Полицейската кола се е блъснала челно с друг автомобил, като предната част е силно смачкана. На място има полицейски екипи.

публикувано на 03.08.25 в 15:01
Министър-председателят на Израел Бенямин Нетаняху

Нетаняху e "дълбоко шокиран" от видеоклипове, показващи двама израелски заложници в Ивицата Газа

Израелският премиер Бенямин Нетаняху заяви, че e "дълбоко шокиран" от видеоклиповете, показващи двама израелски заложници в Ивицата Газа. През последните дни "Хамас" и Ислямски джихад публикуваха три видеоклипа с двама души, отвлечени по време на атаката срещу Израел преди две години. Клиповете предизвикаха силни реакции сред израелците, които..

публикувано на 03.08.25 в 15:00

Папа Лъв XIV изрази съпричастност към младите хора от Газа и Украйна

В Рим приключи Юбилея на младежта, организиран от Ватикана. На голямата поляна край римския квартал Тор Вергата, пред над 1 милион млади хора, богомолци, свещеници и епископи, Папа Лъв XIV изнесе Светата неделна литургия, която е най-голямото събитие от Светата година на католическия Юбилей. В проповедта си Папа Лъв XIV обърна внимание на..

публикувано на 03.08.25 в 14:54

Какво ще е времето идната седмица?

През нощта ще бъде предимно ясно, над западните райони с временни увеличения на облачността, но почти без валежи. Вятърът ще е слаб от изток-югоизток, в много райони и ще стихва. Утре главно над Западна България ще се развива купесто-дъждовна облачност. Ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици, като по-интензивни ще са явленията в..

публикувано на 03.08.25 в 14:45