Възобновиха издирването на изчезналия преди два месеца дупничанин Янек Миланов
Екипи на полицията, жандармерията, пожарникари, спасители с техника и специализирани автомобили, включително и линейка, продължиха днес издирването на изчезналия от вечерта на 31 юли т.г. дупничанин Янек Миланов, казаха от областната дирекция на полицията в Кюстендил.
Същевремемно, от прокуратурата обявиха, че по досъдебното производство, образувано за отвличане на Янек Миланов, действията по разследването на извършеното престъпление продължават и с постановление на наблюдаващия прокурор срокът на разследването е удължен.
Водолази са претърсвали водоеми над Крайници и гористи участъци край селото. Голяма площ се обхожда от служители на МВР, като отново има и следови кучета. Има и отряд пожарникари, които носят резачки, най-вероятно за да отстраняват растителност при необходимост за по-детайлен оглед.
За последно Миланов е видян да влиза в с. Крайници в джипа на гарда на братя Галеви Васил Капланов-Каплата вечерта на 31 юли.
От близо месец Капланов е в ареста с постоянна мярка „задържане под стража“, но по друго обвинение – за отправена закана за убийство към съпричастен със случая „Янек“ дупничанин. Тази закана е отправена, докато Капланов беше под домашен арест по друго обвинение – за държане на боеприпаси.
На два пъти в полицията беше разпитвана и жената на Капланов - Петя Николова, заради която според коментари в Дупница е личната вражда между Васил Капланов и Янек Миланов.
Бившият гард на братя Галеви и бивш полицай Васил Капланов – Каплата е бил задържан и отведен от ареста в Дупница за София, където ще бъде разпитан на детектор на лъжата, съобщават дупнишки сайтове. Капланов е арестуван във връзка с изчезването..
Традиционно всяка година България се присъединява към Световния ден за възпоминание на жертвите от пътнотранспортни произшествия, който тази година се отбелязва на 16 ноември. Само за една година (2024 г.) по пътищата на страната при 7173 тежки..
Американското министерство на вътрешната сигурност потвърди информацията, че негови служители са започнали мащабна операция срещу нелегални мигранти в Шарлът – най-големия град в американския щат Северна Каролина, предаде Асошиейтед прес. "Американците..
Остава нерешен проблемът, заради който жители на квартал "Гниляне" в Нови Искър, излязоха на протест пред сградата на Столичната община. Те настояват да бъде забранено преминаването на цистерни, превозващи гориво, в близост до домовете им: "..
Украинският президент Володимир Зеленски обяви, че предстоят промени по върховете на най-важните украински енергийни компании. Разследват подкупи за 100 млн. долара в енергетиката на Украйна Корупционният скандал в украинската енергетика се..
Румъния няма да иска отсрочка за санкциите срещу петролната компания "Лукойл" и работи върху нормативен акт, с който да транспонира в националното законодателство наложените санкции, но и да ограничи негативните последици за търговските партньори на двете..
Плевен отбеляза 30 години от създаването на Общинския хор „Гена Димитрова“ с тържествен концерт, състоял се на 14 ноември в Драматично-кукления театър „Иван Радоев“. Събитието привлече многобройна публика и събра на една сцена водещи плевенски..
Домашният социален патронаж в Ловеч отбелязва днес 50-годишнина от създаването си. Когато е създаден през 1975 г., домашният социален патронаж в Ловеч обслужва едва осем потребители, а днес храна и различни социални услуги получават 350 нуждаещи се..
Лидерът на "Продължаваме промяната" Асен Василев определи като "лоша шега" избора на Румен Спецов за особен управител в "Лукойл": "Румен Спецов беше..
За всеки разумен външен наблюдател, за всеки магистрат в системата е ясно, че има нещо, което определяме като омерта – мълчание за процеси, които са..
Проф. Асен Диамандиев е личност, направила много за музикалното образование в своя роден град Пловдив, но и за цяла България. Композитор, диригент,..