Радвам се, че имам толкова истински приятели в България. За мен инцидентът на маратона в София в неделя е затворена страница. Радвам се, че покрай него разбрах колко близки приятели имам във Вашата страна", каза известната лекоатлетка на Сърбия Оливера Йевтич на среща с българския посланик в Сърбия Радко Влайков в общината на родния й град Ужице.
Участничката в шест олимпиади, носителка на много титли и европейски рекорди се просълзи на церемонията. Тя бе трогната от посланията, изпратени й от вицепремиера и министър на външните работи Екатерина Захариева.
"Министър Захариева изразява съжаление от случилото се. Като човек, обичащ джогинга и редовно практикуващ го, г-жа Захариева е много впечатлена от Вашите успехи и спортно дълголетие", заяви българският посланик.
Посланик Радко Влайков предаде на Оливера Йевтич и съжаленията за инцидента на министъра на младежта и спорта Красен Кралев, според когото българската спортна общественост е възмутена от случилото се и в същото време тя се е обединила в подкрепата за Оливера в този труден момент.
На срещата в Ужице бе предоставена официалната информация за извършените действия от полицията, следствените органи и прокуратурата по отношение на извършителя на нападението над сръбската атлетка по време на Софийския маратон. Оливера Йевтич и кметът на Ужице д-р Йелена Радивоевич изразиха огромна благодарност за експедитивността на българските власти, за съпричастността и за сърдечното отношение на българите.
"Оливера, предавам Ви съжалението за инцидента, съпричастността и любовта на българите", каза Радко Влайков.
"Обичам България, обичам българските си приятели, продължавам да тренирам с тях на Белмекен, забравям за инцидента на Софийския маратон. Моля, предайте в България", заяви Оливера Йевтич пред българския посланик Радко Влайков
Отборът на Локомотив Авиа продължава със силното си представяне от началото на годината в мъжкото волейболно първенство и постигна пета поредна победа в шампионата през 2025-а. Възпитаниците на старши треньора Найден Найденов записаха чист успех с 3:0 (25:21, 25:23, 25:16) гейма при домакинството си Берое в среща от междинния 16-и кръг...
Рускинята Екатерина Александрова елиминира лидерката в световната ранглиста Арина Сабаленка (Беларус) в среща от втория кръг на на силния турнир по тенис УТА 1000 на твърди кортове в Доха (Катар) с награден фонд 3,65 милиона долара. Александрова спечели след обрат срещу номер 1 в схемата Сабаленка с 3:6, 6:3, 7:6(5) за 2:36 часа. Сабаленка,..
„Златното момиче“ Силвия Митева участва в треньорски семинар заедно с една от легендите ни в този спорт - Бианка Панова в Сингапур. В азиатската държава бившата националка проведе обучение организирано от местната федерация по художествена гимнастика, в което участва и Панова. Абсолютната световна шампионка от първенството на планетата във Варна..
Защитаващият титлата си Реал (Мадрид) направи късен обрат и спечели гостуването си на Манчестър Сити с 3:2 в най-интересния и очакван сблъсък от 1/16-финалите в Шампионската лига по футбол. Реваншът е на "Сантяго Бернабеу" на 19 февруари, а на осминафиналите победителят ще играе срещу Атлетико (Мадрид) или Байер (Леверкузен). Още в 9-ата..
Френският шампион Пари Сен Жермен победи Брест с 3:0 в първа среща от плейофите в Шампионската лига и направи голяма крачка към класирането на осминафиналите в турнира. Мачът се игра на стадиона в Гинган, на 114 километра от Брест, където отборът играе срещите си от най-престижния футболен клубен турнир. Реваншът е на 19 февруари в Париж. При..
Николая Раденкова спечели бронзов медал на пистолет при девойките до 16 годишна възраст в дисциплина - соло на европейското първенство по спортна стрелба с пневматично оръжие във възрастови групи 16 и 18 години, което се провежда в Талин, Естония. Раденкова се наложи в директен сблъсък за бронза над унгарката Елизабет Бохутински с 12:9. Мария..
Гимнастички от 50 държави са подали заявка за участие в световната купа по художествена гимнастика в София. Домакин на турнира от 4 до 6 април ще е столичната „Арена 8888“, стана ясно след подаването на дефинитивните заявки. В индивидуалната надпревара отличията ще си оспорват 89 състезателки. Конкуренция на нашите момичетата ще са..
Дългогодишният творчески тандем маестро Йордан Камджалов и маестра Мая Василева се впускат в ново професионално предизвикателство. Мая Василева..
Случай като този от село Брезе следва да бъде сигнал . Той трябва да ни покаже, че промяна трябва да има и по отношение на законодателството, и по..
" В момента Десислава Иванчева е заплашвана с убийство от жена, която лежи доживотна присъда, и никой нищо не прави ". Това съобщи пред БНР..