Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Антъни Джошуа потвърди: Мач срещу Кубрат Пулев ще има

Кубрат Пулев и Антъни Джошуа ще спорят за четири от световните титли в тежка категория на 12 декември, потвърдиха от щаба британеца.

Мачът ще се проведе в лондонската зала O2 Арена,  като договорът между двете страни вече е подписан. Към момента не е ясно дали ще бъдат допуснати зрители по трибуните.

“12 декември е датата. Коланите в тежка категория отново се издигат във въздуха, а единственият фокус пред мен е да направя така, че на 13 декември те да бъдат на законното си място във Великобритания”, сподели Антъни Джошуа.

„О2 Арена е истинската лъвска бърлога. Имам много история с нея, но без фенове в нея, нещо огромно ще липсва. Истински се надявам, че ще можем да доведем поне малко фенове на бокса, но трябва да видим. Уважавам всеки мой противник, уважавам и Пулев. Желая му всичко най-добро по време на подготовката му за мача”, каза още Джошуа.


Джошуа ще заложи 4-те си пояса - на IBF, където Пулев е официален претендент, но и на WBA, WBO и IBO.

Британецът беше за последно на ринга през декември 2019 година, когато си върна титлите от Анди Руис след победа в Саудитска Арабия. 

Кубрат Пулев чака цели три години шанс за двубой срещу Джошуа. През октомври 2017-а българинът имаше насрочен мач срещу световния шампион, но бе принуден да се оттегли заради контузия в рамото.

Първоначално срещата беше насрочена за юни, но след това беше отложен заради пандемията от коронавирус.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Диана Петкова

Диана Петкова с три медала в третия ден на ДП по плуване

Диана Петкова спечели три златни медала в третия състезателен ден на Държавното лично отборно първенство по плуване в 25-метров басейн, което се провежда в „Парк Арена ОЗК“ Бургас. Националката взе две отличия в индивидуални дисциплини и една при щафетите. Петкова триумфира в една от най-силните си дисциплини 100 метра съчетано с 1:00.13 минута,..

публикувано на 21.11.25 в 20:17

Нулево равенство в мача между Берое и Спартак (Варна) в Първа лига

Берое и Спартак (Варна) завършиха при нулево равенство в откриващия мач от 16-ия кръг на шампионата в Първа лига. Двата тима не успяха да си отбележат редовен гол през първото полувреме, в което попадение на Шанде бе отменено, а Хуан Пабло Саломони получи директен червен картон. Реферът Денислав Сталев взе решенията, след като прегледа и двете ситуации..

публикувано на 21.11.25 в 20:13
Пер-Матиас Хьогмо

Лудогорец назначи Пер-Матиас Хьогмо за старши треньор на отбора

Ръководството на Професионален футболен клуб  Лудогорец официално обяви назначението на Пер-Матиас Хьогмо за старши треньор на представителния отбор. Клубът избра норвежкия треньор като най-подходящ за бъдещото развитие на отбора. Решението е продиктувано от богатия му опит, дисциплиниран подход към работата и успешните резултати на клубно и национално..

публикувано на 21.11.25 в 18:45

Медалистите ни от ЕП по таекуондо: Мечтаем да стъпим на олимпийския подиум

Два медала спечелиха българските състезатели на Европейското първенство по олимпийско таекуондо за младежи и девойки в Швейцария. Дея Пеева извоюва бронзов медал в категория 46 килограма, а Станислав Митков спечели европейската титла в категория 63 килограма. „Тези два медала доказват, че мястото ни е сред най-добрите. Задължително..

публикувано на 21.11.25 в 17:40
Елизара Янева е на полуфинал в Словакия

Елизара Янева е на полуфинал в Словакия

Елизара Янева се класира за полуфиналите на сингъл на турнира твърди кортове за жени в Търнава (Словакия) с награден фонд 40 хиляди долара. 18-годишната българка надделя над Амарни Банкс (Великобритания) с 4:6, 6:1, 7:6(2) за малко повече от два часа и четвърт игра. Янева пропиля ранен пробив аванс и допусна обрат в първия сет, но във..

публикувано на 21.11.25 в 16:58
Хулио Веласкес

Хулио Веласкес: Здраво стъпил съм на земята

Старши треньорът на Левски - Хулио Веласкес, изрази задоволство от старанието и енергията на играчите в тренировъчния процес и добави, че фокусът му е единствено върху предстоящия мач срещу Монтана. „В предишния мач не влязох в детайли да анализирам съперника. Глобално погледнах какво се случи през второто полувреме. Поздравих противника за..

публикувано на 21.11.25 в 16:52

НСА отбеляза 83-годишнина от основаването си

Националната спортна академия "Васил Левски“ отбеляза 82-ата годишнина от основаването си.  Сред официалните гости на тържеството в аула "Максима" бяха Васил Терзиев - кмет на Столична община, проф. Елиза Стефанова – председател на Националната агенция по акредитация, Мария Филипова – зам.-омбудсман, Ангел Стойков – председател на Националното..

публикувано на 21.11.25 в 16:17