Агенцията по заетостта стартира процедура по третия етап на мярката 60 на 40 за кандидатстване на работодатели за изплащане на средствата за запазване на заетостта на работници и служители след периода на извънредното положение.
Регламентираната подкрепа за новия етап е отново в размер на 60% от осигурителния доход на работниците и служителите, но вече за месец август и ще се предоставя за период до 3 месеца, считано от 1-ви октомври до 31-ви декември 2020 г., посочват от агенцията.
Информация за работодателите, процедура за кандидатстване, съдържаща условията, изискванията, реда и начина за кандидатстване, са публикувани на електронния сайт на Агенцията по заетостта, в рубриката „Финансови стимули за запазване на заетостта”. Работодателите, получили средства в предходните месеци, ще могат на този етап на мярката да се възползват от някои административни облекчения, като например съкратен образец на заявление и намален пакет приложения към него.
При този трети етап от подкрепата по мярката 60 на 40, съгласно актуалните нормативни документи, заявлението и документите за изплащане на средства по реда на Постановлението следва да се подават към Дирекция „Бюро по труда”, обслужваща територията по мястото на работа на работниците и служителите, независимо от начина на подаването им.
В случай на повече обекти в различни населени места, работодателите могат да подадат едно общо заявление за работниците и служителитe от всички обекти в една Дирекция „Бюро по труда”, на чиято територия се намира поне един обект на работа.
Препоръчително е, работодатели, които осъществяват дейност на обекти на територията на Столична община и извън нея, да подават документи за кандидатстване в Дирекция „Бюро по труда”, която обслужва територията на обекта или обектите извън София, посочват от Агенцията по заетостта.
Документите могат да се подават по електронен път чрез Системата за сигурно електронно връчване (ССЕВ) или чрез лицензиран пощенски оператор, както и на място в съответната Дирекция „Бюро по труда”.
В местността „Църквичката“ край ямболското село Голям манастир за 16 –та поредна година днес ще се проведе традиционният българо-гръцки събор. Организатори са община Тунджа и изселници от селата Голям манастир и Генерал Инзово. Българо-гръцкият събор на Манастирските възвишения се е провеждал още в началото на XX век, когато в..
По неофициални информации поне няколко души са загинали, а десетки други са ранени при срутването на мост в руската Брянска област. Заради инцидента дерайлира влакова композиция и пропаднаха автомобили. До момента властите съобщават официално само за смъртта на един от машинистите, както и че сред ранените има бебе. На място работят спасителни екипи, а..
Стартира подписка за доизграждане на пътната отсечка с дължина 4,5 км, свързваща девинското село Селча с границата на пазарджишката община Батак. За инициативата информира в социалните мрежи общинският съветник от ПП ГЕРБ в ОбС-Девин Владимир Бустов. "Предвид ситуацията с главен път III-866 Михалково – Кричим, сега е моментът да се привлече..
Президентът Румен Радев и турския му колега Реджеп Тайип Ердоган оцениха високо двустранното партньорство в сферата на сигурността, включително в борбата с нелегалната миграция. В проведения между двамата телефонен разговор Радев е подчертал съвместните усилия за намаляване на миграционния натиск към страната ни. Двамата се обсъдили разширяването на..
Три жертви на пътя само за ден в Бургаско - почина един от шофьорите на сблъскалите се челно автомобили по пътя Бургас - Средец на разклона за село Константиново. Жена загина, а 4 са ранени при катастрофа на пътя Бургас-Средец Причина за катастрофата - внезапно навлизане на една от колите в насрещното движение. На място загина една жена, а..
Министерство на туризма откри летния туристически сезон с концерт на южния плаж в Поморие. Началото му започна с премиерата на песента "Свободен" на Стефан Вълдобрев и "Обичайните заподозрени". Това съобщи БТА. Министърът на туризма Мирослав Боршош каза пред журналисти, че лятото започва с много добра подготовка и очакванията са за добър..
Страните от ОПЕК+ решиха да увеличат производството на петрол през юли с 411 000 барела на ден. Осемте страни се съгласиха на увеличението за юли по време на онлайн среща днес. Това е същото количество, както през май и юни. Осем страни от ОПЕК+ повишават производството по-бързо от планираното още от май, въпреки че допълнителното предлагане..
Влизането ни в еврозоната от 1 януари 2026 г. ще е твърде рано , категоричен бе пред БНР икономистът Стоян Панчев от Експертния клуб за икономика и..
„Аз не съм за еврото в този момент, и съм за провеждане на референдум. В момента това политическо натискане отвън озверява хората.“ Това каза..
" Пеевски като валяк прегази къде каквото има по пътя му. Не бих казал, че Доган окончателно ще излезе от политиката, но това са последни издихания - на..