Собственици на частни школи, занимални и образователни центрове алармират, че са пред фалит заради предстоящото прекратяване на присъствените занимания в тях от утре за срок от 14 дни, съобразно заповедта на здравния министър.
В позиция до Министерския съвет и Министерствата на образованието и здравеопазването собствениците на частни школи, занимални и образователни центрове посочват, че са изключително притеснени от последната заповед на здравния министър, тъй като ново затваряне за тях би било пагубно, а и немалка част от тях не могат да се класират за мерките за обезщетения - тъй като работят на договор за управление или са самоосигуряващи се лица, нямат и служители:
"Спазваме хигиенните норми. Всички цитирани изследвания до момента не посочват децата като разпространители на вируса", пишат собствениците и питат:
"Защо в училище е позволено смесването на ученици от различни паралелки, а със същия аргумент се затварят езикови и други школи и образователни центрове".
В заключение собствениците заявяват, че ако им бъде отнето правото на труд, ще спрат да плащат осигуровки и данъци за периода, за който са затворени.
За този период те искат директна помощ в размер на 80% от заплатите и осигуровките на работещите и 80% от наемите на помещенията, които ползват.
В декларация от парламентарната трибуна от "Възраждане" се обявиха в защита на журналиста Диляна Гайтанджиева и определиха разследването на Христо Грозев и Роман Доброхотов, в което се твърди, че тя е агент на руските разузнавателни служби, като "клеветническа кампания". Депутатът Ангел Славчев посочи: "Смятаме, че тази атака срещу Диляна..
България може да получи половината от средствата по ПВУ до края на тази година. Това обяви вицепремиерът и министър на иновациите и растежа Томислав Дончев от парламентарната трибуна. "Ако всичко е наред с приемането на необходимите закони, аз виждам ускоряване на работата в парламента. Аз бих могъл да изпратя ново искане за второ плащане..
Министерският съвет е създал механизъм за реакция и предотвратяване на необосновано движение на цените, припомни от парламентарната трибуна премиерът Росен Желязков в отговор на въпрос на депутата от БСП Атанас Атанасов : "Сигурен съм, че голяма част от изкривяването на принципа за търсенето и предлагането оттук занапред ще бъде обяснявано с..
НАП, КЗК и КЗП подписаха споразумението за сътрудничество срещу евентуалното възникване на спекула по повод въвеждането на еврото у нас. НАП, КЗК и КЗП заедно борят спекулата покрай въвеждането на еврото Проверките на трите институции вече са започнали, като в момента се проверяват 14 стоки от първа необходимост, но обхватът ще бъде..
Лидерът на ГЕРБ-СДС Бойко Борисов отново атакува лидерите на "Продължаваме промяната" заради намерението им да поискат вот на недоверие към правителството. Борисов каза, че от ПП работят срещу влизането на България в еврозоната. "Буди недоумение в Брюксел, ако на 8 юли докладът мине и се гласува от Европейския съюз от всички премиери и..
В Кипър днес започва прочутият Фестивал на Потопа, едно от най-големите традиционни, фолклорни и културни събития на острова, посветен на Свети Дух. Той ще бъде открит с грандиозен парад тази вечер в крайбрежния град Ларнака, където ще бъдат отбелязани 110 години от неговото първо провеждане. Фестивалът, наричан Катаклизмос, увлича в..
Хиляди мюсюлмани продължават да пристигат в пустинната долина Мина, на около 7 километра от Мека, за да вземат участие в тазгодишния ритуал по "хвърляне на камъни по дявола" по време на Хадж, предава Ройтерс. Символично поклонниците хвърлят камъчета по стълбовете Джамарат в саудитската долина, които се смята, че символизират Дявола, уточняват..
"Много сме далеч от така наречения европейски модел на здравеопазване и европейски възнаграждения ". Това заяви пред БНР личният лекар Мирослав..
България няма да бъде принудена да плаща дълговете на задлъжнелите страни в еврозоната. Това заяви пред БНР бившият финансов министър Милен Велчев и..
Скок на цените на дребно на меда и пчелните продукти с 20 – 30% е неизбежен, прогнозират производители от Ямболско. Заради масовото измиране на..