Победителят в президентските избори в САЩ Джо Байдън печели и Джорджия - щата, който не е подкрепял демократ за държавен глава от 1992 година насам. Това увеличава още повече преднината му пред Доналд Тръмп с 306 срещу 232 гласа в електоралната колегия.
Водещи американски медии обявиха Байдън за победител в щата Джорджия, смятан за бастион на републиканците, а Тръмп - в Северна Каролина.
Малката разлика между двамата опоненти в Джорджия стана причина за повторно преброяване на бюлетините.
До момента президентът Тръмп не е признал загуба. Неговите адвокати оспорват изборите в няколко щата. За първи път след вота на трети ноември обаче той направи обръщение.
В снощната реч Тръмп се фокусира върху темата за разпределението на бъдещата ваксина срещу Covid-19.
Той заяви, че до края на годината може да бъдат одобрени два различни препарата. 20 милиона дози ще бъдат раздадени още следващия месец, а всички граждани ще могат да се ваксинират до април следващата година, обеща Тръмп и допълни:
„В най-добрия случай ние няма да стигнем до пълно затваряне на страната. Аз няма да го направя. Надяваме се, че каквото и да се случи в бъдеще - кой знае коя администрация ще бъде, предполагам, че времето ще покаже - но мога да ви кажа, че тази администрация няма да въведе мерки за изолация“.
Междувременно стана ясно, че Байдън все още няма достъп до данните на американското разузнаване. Следващата седмица се очаква брифинг по темата на експерти по национална сигурност, съобщиха от щаба на Байдън.
Според негов съветник нарастват опасенията, че липсата на достъп до актуалните данни може да представлява опасност за сигурността.

Вътрешните условия, които биха били предпоставка за продължаване до пълен мандат, на първо място ще бъде въвеждането на еврото. Повишаване на цените или неконтролираният скок н а цените в първия месец на влизане на еврото това може да доведе до вътрешни сътресения, а също може и до падане на правителството поради различни вътрешни спорове ,..
Водоснабдителното дружество във Велико Търново отрече да има умисъл или бездействие за мътната вода по водопроводната врежа за Великотърновска област от язовир "Йовковци". В позиция до медиите управителят на водния оператор Илиян Илиев посочи след снощния протест на стотици търновци с настояване за чиста вода, че проблеми с пречиствателната..
Турските власти са експулсирали 10 бегълци, издирвани с червени и национални бюлетини от България, Германия, Белгия, Русия и Грузия, съобщи турският министър на вътрешните работи Али Йерликая, цитиран от сайта "Хюриет дейли нюз". По информация на министерството девет от бегълците са издирвани от Интерпол, а един се издирва на национално ниво...
Данъчни облекчения за семейства от 150 млн. евро годишно включва новата данъчна политика на Кипър, съобщиха от финансовото министерство. От него заявиха, че шестте законопроекта за данъчната реформа ще бъдат внесени в парламента за обсъждане и гласуване в началото на ноември. Намаляването на данъчната тежест върху семействата с деца от..
Не приемам твърдение, че няма да мине БСП 4-процентната граница при парламентарни избори, това са внушения на някои от опозиционните сили, подразнени, че социалната политика е устойчива, заяви депутатът от БСП Илиян Йончев в интервю пред БНР. И посочи, че е вдигната МРЗ, предстои и нови увеличение, променено е Швейцарско правило, "а и..
Русия обяви, че войските ѝ са превзели още три села в Украйна, предаде Франс прес, като се позова на Министерство на отбраната в Москва. Според изявлението в социалните мрежи руските сили са превзели селищата Новомиколаевка и Привилне в Запорожка област и Егоривка в Днепропетровска област. Обявеното напредване на фронта от Москва..
Днес отваряме пространство за онова изкуство, което излъчва през форми, цветове и невидими нишки. Наш гост е художничката Достена Лаверн, автор с изключително присъствие както на платното, така и в полето на съвременната културна мисъл. Изложбата ѝ "Сътворения: гръцки мотиви" се откри на 21 октомври, в галерия "Българи" в София, което беше..
" Всяко едно решение, което ще видите в следващия бюджет, е взето с консенсус между участниците в управляващата формула . Дебатът ще бъде задълбочен и..
"Държавата трябва да си свърши работата през следващите три седмици и да обясни, че контролът в оперативната дейност на "Лукойл" ще е достатъчно стегнат..
Много е важно собствеността на "Лукойл Нефтохим" да не бъде руска. Това заяви пред БНР Ивайло Мирчев, депутат от ПП-ДБ. " Ще направим всичко..